שתף קטע נבחר

תלמידים לא הורשו לחבוש כובעי סנטה קלאוס

בבית הספר שבו לומדים רבים מעולי ברית המועצות, ביקשו התלמידים לציין בסמליות את חגיגות השנה החדשה, אך טוענים כי נתקלו בסירוב. "לא מדובר בדעה פוליטית, אלא ברצון לחגוג". משרד החינוך: ייערך דיון

חגיגות השנה האזרחית נתקלו בהתנגדות ממסדית: תלמידי תיכון שבח מופת בתל אביב טוענים כי לא הורשו להגיע היום (ג') לבית הספר בכובעי סנטה קלאוס לכבוד השנה החדשה. לדבריהם, מנהל המוסד איים עליהם בהשעיה, אך במשרד החינוך הכחישו זאת והסבירו כי ההקפדה על תלבושת אחידה נשמרת בשיעור, ואילו בהפסקה הורשו התלמידים לחבוש כובעים ללא הגבלה.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

יפן: הר הגעש הוליד כלב. מצויר

סבתא חגגה יום הולדת 103 עם אקדח וקעקוע

 

תיכון שבח מופת הוא בית ספר שש שנתי המזוהה עם ציבור העולים ממדינות ברית המועצות לשעבר. אחת התלמידות, מכיתה י"א, סיפרה: "אני לומדת בבית הספר מכיתה ז' ומדי שנה אנחנו מגיעים ב-31 בדצמבר בכובעים לציון השנה החדשה, בשנים קודמות גם ערכנו מסיבות". לדבריה, אתמול הגיעו לבית הספר כמה תלמידים חבושים בכובעים ואחד מהם אף הושעה. מנהל בית הספר מכחיש זאת וטוען כי אף תלמיד לא הורחק.

איומים בהשעיה? שבח מופת היום ()
איומים בהשעיה? שבח מופת היום
  

"בהמשך היום המורים הודיעו לנו, בהנחיית המנהל, שמי שיגיע לבית הספר עם כובע יושעה לשבוע", סיפרה התלמידה. "אבל פתחנו קבוצה בפייסבוק והחלטנו שנגיע היום לבית הספר עם כובעים למרות הכול, וזה מה שעשינו. כשהגענו התבקשנו להוריד אותם אבל סירבנו. נשארנו איתם כל היום. אחד המורים אפילו אמר לנו שבית הספר הפך ל'גטו רוסי'".

 

לדבריה, הנהלים השתנו כיוון שהמנהל חדש. "זה נורא מעליב. אני נולדתי בארץ ואמא שלי נולדה ברוסיה. לא מדובר פה בדעה פוליטית, אלא בכובע שמסמל את תחילתה של השנה החדשה. זה יום שכל העולם חוגג. אם פעם בשנה נגיע לבית הספר כשכובע לראשנו שום דבר לא יקרה. אנחנו תלמידים ממושמעים, ועד השנה לאף אחד לא הייתה בעיה עם זה".

  

תלמידת כיתה ט' בבית הספר הוסיפה: "מדובר במסורת, לכן גם אני הגעתי הבוקר עם כובע. המנהל והמורים ביקשו מאיתנו להוריד את הכובעים ועל חלק מהתלמידים איימו שיושעו מבית הספר. הייתי מצפה מהמנהל להזדהות איתנו, או לפחות לאפשר לנו לקיים את המסורת, היא לא מפריעה ולא מזיקה לאף אחד".

  

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בתיכון שבח מופת ישנה הקפדה על תלבושת אחידה והופעה אחידה ומסודרת. לפיכך, התבקשו התלמידים לאורך כל שנת הלימודים לא לחבוש כובעים מסוגים שונים במהלך השיעורים. עם זאת, בהפסקות, יכולים התלמידים לחבוש את הכובעים ללא הגבלה. בכל מקרה תלמידים לא הושעו מלימודים בשל חבישת הכובעים ואין כוונה לעשות כן". במשרד ציינו עוד כי "ייערך דיון בבית הספר בנושא, בהשתתפות התלמידים, המורים וצוות ההנהלה, ובו יבחנו במשותף כיצד ניתן לאפשר לתלמידים ביטוי עצמי ביום סיום השנה האזרחית". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"סירבנו להוריד את הכובעים". תלמידי שבח מופת
מומלצים