שתף קטע נבחר

"קבוצות יתפרקו, משחקי הגביע בספק"

מנהל הליגות החובבניות בהתאחדות לכדורגל, אבי לוי, מתריע בעקבות הבעיות בתקצוב השיטור והסדרנות: "כולם חסרי אונים ולא יודעים איך להתמודד". יו"ר מכבי עמישב פ"ת: "זה גזר דין מוות לליגות הנמוכות"

"בגלל הבעיות בתקציב השיטור והסדרנות מהטוטו קבוצות כדורגל מהליגות הנמוכות מהפריפריה עלולות להתפרק. חלק ממשחקי הליגות הנמוכות במחזורים הקרובים יבוטלו ויש ספק גדול אם מחזור ז' בגביע המדינה באמצע השבוע הבא ייערך כסדרו". כך מתריע מנהל הליגות החובבניות בהתאחדות לכדורגל, אבי לוי.

 

מסכמים את 2013 ב-ynet ספורט:

 

לוי ציין: "בכל עונה הטוטו תיקצב את השיטור והסדרנות בליגות החובבניות ב-8 עד 10 מיליון שקל ובינתיים הטוטו מעכב את החלטתו על המשך התקצוב. זה מצב לא סביר. עכשיו בקבוצות השונות כולם חסרי אונים, לא יודעים איך להתמודד אם יקצצו בתקצוב מהטוטו. אנשים לא מבינים עד כמה חמורה הבעיה. אני קורא לאנשי הטוטו, לחברי ועדת לובצקי ולשרה לימור לבנת ועובדי משרדה שלא לסגור בשום פנים את ברז התיקצוב לשיטור וסדרנות ולהשאירו על כנו כפי שהיה עשרות שנים".

 

 

שוטרים בכדורגל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שוטרים בכדורגל(צילום: אורן אהרוני)

 

לוי הוסיף :"ראשי רשויות ממקומות שונים בארץ זועמים. הם לא מוכנים שהתקציב לשיטור וסדרנות יפול עליהם. עד היום הטוטו העביר במשך עשרות

שנים תיקצוב למשטרה לפי כמות השוטרים ששיבצה והחזיר תמורת קבלות את תשלומי הסדרנות לאגודות. למה להפסיק עם הנוהל הזה? מדברים על רפורמה וזה בסדר אבל למה להרוס את הכדורגל בפריפריה, בלי תיקצוב מספיק לא יהיה כדורגל בליגות החובבניות".

 

לוי אמר עוד בנושא: "אנחנו בעד קביעת אמות מידה ובעד כל החלטה של ניהול תקין ומסודר ובשקיפות, אבל איך אפשר באמצע עונה לעשות את זה ולעצור הקצבות? למה לא מחכים לסיום העונה? כרגע קבוצות בכל הארץ נדרשות להביא שוטרים וסדרנים למשחקים בסוף שבוע, מי ידאג להם להחזרים? שיודיעו מה הקריטריונים. למה לעצור קודם את ההקצבות לשיטור וסדרנות ורק אז לשבת לדיונים? קבוצות לא לקחו בחשבון שהשיטור והסדרנות עליהם. אם יהיה צורך נפנה לשר המשטרה שיעזור. לא ייתכן שמשחקים ייערכו בלי שיטור וסדרנו,ת זה פתח לאלימות ואסור שזה יקרה"

 

יו"ר הטוטו צחי פישביין (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יו"ר הטוטו צחי פישביין(צילום: אורן אהרוני)

 

"ניאלץ לסגור את מחלקת הנוער"

יו"ר הפועל דליית אל כרמל מליגה א' צפון, רדואן נאטור: "בקשר לאבטחה, נכון להיום אנחנו מקבלים מהטוטו 80,000 שקל דרך ההתאחדות. אם מפסיקים לשלם - נאלץ לסגור את מחלקת הנוער שלנו, כי לא יהיה לנו מספיק כסף בקופה. האבטחה אצלנו גבוהה, לא פחות מעשרים וחמישה מאבטחים בכל משחק. מהיכן נביא כסף? אנחנו מממנים את מחלקת הנוער ובית הספר. שלימור לבנת תגיד בואו קחו כסף למגרשים ושלא תיפול עלינו בנושא האבטחה. אף משחק לא ייערך בלי אבטחה. לפני שבועיים היה דרבי, היו שמונים סדרנים ושישים שוטרים. מי ישלם את זה?".  

 

מנהל עמותת הספורט במעלות, צ'רלי עייש: "האנשים שמחליטים שם לא חושבים שזה פגיעה בפריפריה? לא יכול להיות שליגת העל תקבל שמונים מיליון שקל ולנו בליגות הנמוכות לא ימצאו שמונה מיליון. אני קורא לחוקים החדשים חוקים טיפשיים. ביקשו ממני בליגה ב' 26 סדרנים וחמישה שוטרים עם קצין. זה עולה לי למעלה מ-7,000 שקל למשחק. מאיפה נביא כסף? רוצים שנסגור את הפעילות במחלקות ? יש קבוצות שאין להן כסף להסעות, זו שערורייה".

 

הפעילות בליגות הנמוכות בסכנה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הפעילות בליגות הנמוכות בסכנה(צילום: אורן אהרוני)

 

יו"ר מכבי עמישב פ"ת מליגה א' דרום, אבי שטרית: "זה גזר דין מוות לליגות הנמוכות והחובבניות. לא יכול להיות שקבוצות יצטרכו לשלם לפחות ארבעים

אלף שקל בשנה לשיטור וסדרנות. לפעמים יש משחקים רגישים ואז ההוצאות גדולות יותר. לא יהיה מנוס מבחינתנו להשבית את הליגות. כנראה שרוצים לחסל את הכדורגל בארץ".

 

ח"כ עיסוואי פריג' אף פנה בנושא לשרה לימור לבנת וכתב: "החלטת הטוטו להפסיק את מימון הוצאות האבטחה כמוה כמכת מוות לכדורגל בפריפריה, לא משנים את כללי המשחק באמצע העונה. אסור שוויכוח כספי יהרוס את הכדורגל בישראל".

 

הטוטו אמור לקיים מחר (ה') דיון מיוחד בנושא המשך התיקצוב לשיטור וסדרנות בהתאם להמלצות ועדת לובצקי. בטוטו הבהירו כי התיקצוב יימשך רק לפי אמות מידה מתאימות. ההערכה היא שהתיקצוב יירד לכ-5.5 מיליון שקל לעונה. בהתאחודת טוענים: "זה סכום נמוך מאוד וכלל לא בטוח שהוא מיועד רק לכדורגל. השרה והטוטו צריכים להתעורר יש סכנה להמשך קיום הליגות החובבניות".

 

יו"ר הטוטו, צחי פישביין הבהיר השבוע: "צריכות להיות אמות מידה. בלי אמות מידה לא נוכל להעביר כסף. לא כל אחד שיגיד היו לי אלף סדרנים יקבל כסף. עבדו בוועדת לובצקי על אמות מידה. ביום חמישי הקרוב (מחר) יש דיון בטוטו על דו"ח לובצקי, לפיו יוכלו לדעת כיצד לפעול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים