שתף קטע נבחר

ייקור התחבורה הציבורית: "הנוסעים שבויים"

בירושלים התקיימה הפגנה במחאה על החלטת הממשלה להעלות את תעריפי התחבורה הציבורית. נוסעת ותיקה: "עבורי כל גרוש הוא הרבה מאוד כסף"

"לאנשים שנוסעים כל יום באוטובוס ולא גומרים את החודש ה-30 אגורות האלה מאוד משמעותיות". אזרחים ופעילי ארגון צרכני התחבורה הציבורית "15 דקות" הפגינו הבוקר (יום ד') מול התחנה המרכזית בירושלים במחאה על עליית תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית. מהיום מחיר הנסיעה העירונית עומד על 6.90 שקלים. המוחים קראו לשר התחבורה ישראל כץ לבטל את העלאת המחירים.

 

עוד בחדשות:

תביעת מיליונים: פורץ אנס בת 14 בפנימייה

פרס: מצווה לבקש מאובמה לשחרר את פולארד

 

גילה עמדה, תושבת העיר שנוסעת מדי יום בתחבורה ציבורית, הביעה תרעומת בגלל עליית המחירים ובמקביל גילתה הבנה לאדישות של נוסעים רבים. לדבריה, "אין לי רישיון נהיגה ולכן אני נוסעת באוטובוסים כל הזמן. מה פתאום להעלות את המחירים? יש מי שחושב ש-30 אגורות זה כלום, אבל כשנוסעים כל יום זה הרבה. יש נוסעים שכבר הבינו שהצעקות לא יעזרו".

 

עמדה מתחה ביקורת על הממשלה וציינה כי "הם מחליטים, הם קובעים, הם שולטים ואנחנו בסך הכול זוטרים, עשו אותנו כלומניקים. אנחנו צריכים לבוא ולהראות להם שאנחנו פה, קיימים, ושבזכותנו הם נמצאים שם למעלה. אנחנו עובדים כמו חמורים ומרוויחים שתי פרוטות, ואלה מקבלים את הכול. זה לא הגיוני".  

"נוסעת כל יום באוטובוסים". גילה עמדה בהפגנה, היום (צילום: נועם 'דבול' דביר) (צילום: נועם 'דבול' דביר)
"נוסעת כל יום באוטובוסים". גילה עמדה בהפגנה, היום(צילום: נועם 'דבול' דביר)

גם שושנה ברזני, נוסעת ותיקה בתחבורה הציבורית, השתתפה בהפגנה. "לאנשים חסרי יכולת כל גרוש הוא הרבה מאוד כסף. התחילו היום עם עלייה במחיר הנסיעה, אבל כל המוצרים עולים באופן כללי. הייתי בשוק

 מחנה יהודה, בשר שפעם קניתי ב-40 שקלים עולה עכשיו 50 שקלים. לאדם בודד זה לא הרבה, אבל למי שצריך להאכיל שלושה ילדים ולשלוח אותם לבתי ספר זה יוצא בסוף הרבה מאוד כסף".

 

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) באה לתמוך במוחים. לדבריה, "עליית מחירי התחבורה הציבורית מנוגדת לכל היגיון כלכלי, חברתי או סביבתי. היא תפגע דווקא בנוסעים השבויים, שאין להם ברירה אלא לנסוע בתחבורה ציבורית. זה חותר תחת כוונת הממשלה לעודד תחבורה ציבורית. אך מכיוון שכף רגלו של שר האוצר לא דרכה שנים באוטובוס, מה הפלא שהוא מקבל החלטות מנותקות מצורכי הציבור?".

 

מנכ"ל "15 דקות", גיל יעקב, הצטרף לביקורת. "שר התחבורה ישראל כץ ממשיך לפגוע בנוסעי התחבורה הציבורית. אנחנו נמשיך לדרוש את הוזלת מחירי הנסיעה. אין כל הצדקה להעלאת המחירים כשהשירות לנוסעים נהיה גרוע מיום ליום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הם שולטים ואנחנו זוטרים". ההפגנה בירושלים, היום
מומלצים