שתף קטע נבחר

במרחק נגיעה: הקריירה המתאימה עפ"י הכירולוגיה

האם אתם אוהבים את המקצוע שלכם או שבחרתם בו כי מישהו אמר לכם או כי כולם חושבים שזה טוב? כמה נחמד זה היה אם היינו יכולים לדעת במה אנחנו טובים ומוצלחים ואיזו קריירה מתאימה לנו - לאונרדו דניאל אבלס מסביר איך עושים את זה

כולנו מחפשים את הייעוד, את ההרגשה הזאת כשקמים בבוקר ושמחים שאנחנו הולכים לעשות את מה שבאמת ממלא אותנו, את מה שעושה אותנו מאושרים, מן שלווה כזאת שקשה להסביר אותה במילים.

 

מה שמדהים הוא לראות איך רובנו עדיין רחוקים מהאושר הזה שבעשייה היום יומית, מהידיעה הזאת שאנחנו עוסקים במה שבאמת באנו לעשות כאן בחיים האלה. במקום זה ישנה ריקנות, כזו שממלאת אותנו בחוסר שקט פנימי, עצבנות, חוסר סבלנות, חוסר שמחה שברבות הימים יביאו, בלי יוצא מן הכלל, למחלות פיזיות שונות ומשונות.

 

אחר צהריים אחד נכנסתי לחנות והתחלתי לדבר עם המוכרת, אישה בשנות החמישים לחייה. סיפרתי לה שאני כירולוג והיא נתנה לי את ידה שאראה מה אני יכול לגלות עליה. בידיה ראיתי את הסימן הברור מבחינתי לחוסר הגשמה אישית שנמשך כבר שנים ושמאפיין אנשים עם יכולות רוחניות גבוהות שבחרו להתעלם מיכולותיהם וייעודם ויצרו לעצמם סיבוך בריאותי.

 

- "את צריכה לבדוק את לחץ הדם שלך" אמרתי לה אחרי שבחנתי את כפות ידיה.

 

- "אני יודעת, אני מטופלת בכדורים כבר הרבה זמן" ענתה לי המוכרת, קצת המומה מיכולת האבחנה שלי.

 

- "את יודעת שאת נמצאת במקום הלא נכון בשבילך, שיש לך יכולות הרבה יותר גבוהות ואת בחרת להתעלם מזה ולהתפשר, זה גובה ממך מחיר כבד", אמרתי לה בישירות.

 

-"כן, תמיד רציתי לעשות דברים אחרים אבל לא היה לי אומץ ובאמת התפשרתי", ענתה.

 

כשאנחנו מתפשרים על מה שאנחנו עושים בחיים, יש לכך מחיר ברוב המקרים. כשאנחנו מוותרים על שמחה במשך שנים, בריאותינו הפיזית נפגעת בצורה שיכולה לפעמים להיות בלתי הפיכה.

 

לעיתים אנחנו בוחרים את המקצוע הלא נכון, לא בגלל שהתפשרנו במודע, אלא בגלל שהיינו בטוחים ש"זה זה". כי "אמא שלי לחצה שאלמד הנדסת תוכנה", או כי "רציתי להיות טייס כמו אבא שלי" או "רופא כמו דוד שלי" או כי בתחום ההייטק יש מלא כסף וכולם הלכו ללמוד את זה באותם ימים. החלטות שלפעמים נעשות בלי לתת את הדעת למה שהנשמה שלי באמת רוצה. יכול להיות שאני באמת באמת רוצה להיות מהנדס או רופא או עורך דין. אבל יכול להיות שלא.

 

אז איך יודעים מה באמת מתאים לנו?

 

ייעוץ ועזרה מגורמים חיצוניים, בין היתר יעוץ כירולוגי, יכולים לעזור לאדם להתמקד בצורה טובה במה שמתאים לו לעשות בחיים. שמעתם פעם על מישהו שלמד מקצוע במשך 3-4 שנים רק כדי לגלות אחר כך שהוא ממש לא אוהב את זה? פגשתי פעם אחת כזאת, בחורה צעירה כבת 26.

 

כשבחנתי את ידיה ראיתי ידיים גמישות בצורה קיצונית, כמו אלה המופיעות בתמונה מספר 1. לידיים כאלה יש צדדים חיוביים מאוד ומצד שני צדדים שבנסיבות מסוימות יכולים להיות פחות מועילים לבעליה (אומר זאת גם מניסיון אישי).

 

תמונה 1: יד גמישה. אדם מתאקלם מהר ולא אוהב שיגרה ()
תמונה 1: יד גמישה. אדם מתאקלם מהר ולא אוהב שיגרה

 

הצדדים החיובים הם היכולת של אותו אדם להתאקלם לנסיבות משתנות בצורה מאוד טובה, ללמוד דברים חדשים במהירות ולשרוד שינויים שבשביל אנשים עם ידיים קשיחות היו בלתי נסבלים.

 

מצד שני, ידיים מאוד גמישות מספרות על אדם שהוא חייב לשנות תחומי עיסוק ולעשות כל פעם דברים חדשים, שחייב להיות בתנועה, ושכושר ההתמדה שלו לוקה בחסר, אלא אם כן קיימים אלמנטים אחרים ביד שמאזנים את הנטייה הזאת.

 

שאלתי את הבחורה בת ה26- מה היא למדה."הנדסת תכנה" אמרה לי.

 

"מה??" שאלתי אותה, "את הרי אם צריכה להיות מול מחשב 8 שעות את עלולה להשתגע. איך למדת כזה דבר?". "נכון "היא ענתה לי, "אני לא מסוגלת לעבוד מול מחשב במשרד ולכן אני לא התחלתי לעסוק בזה וכרגע אני שותפה בחנות עם אחותי וזה נותן לי עניין". אם היא הייתה יודעת את זה קודם, אולי הייתה בוחרת ללמוד מקצוע שיותר מתאים לה.

  

בעזרת ניתוח של מבנה כף היד, המרקם של היד והקווים, ניתן לגלות במה מתאים לאדם לעסוק ולא פחות מכך, ממה הוא צריך להימנע. למשל, אנשים עם נתונים בידיים שמבטאים יצירתיות, אל להם לעבוד בעבודה טכנית ושגרתית שלא מאפשרת להם לתת דרור ליצירתיות שבהם.

 

אנשים עם נתונים בידיים שמראים על צורך להנהיג, להוביל ולהשפיע, לא ירגישו טוב במישרות שבהם הם המובלים, פסיביים או שנדרשים למילוי הוראות בלי יכולת להביע את דעתם. תמונה 2 היא הדפס ידו של סמנכ"ל בחברת הייטק. שימו לב שהאצבע המורה ארוכה מהרגיל, גבעת יופיטר מתחת לאצבע המורה – גדולה.

 

תמונה 2: אצבע מורה ארוכה של סמנכ"ל בחברת הייטק ()
תמונה 2: אצבע מורה ארוכה של סמנכ"ל בחברת הייטק

 

כשהאצבע המורה ארוכה כמעט כאורכה של האמה (האצבע האמצעית), הדבר מלמד על אדם בעל רצון להוביל, להנהיג, עם אגו גבוה, טיפוס שמתאים לתפקידי ניהול, פיקוד והובלה. אדם כזה שהיה בוחר להיות פקיד במשרד ממשלתי היה סובל קשות בגלל חוסר היכולת שלו לקבוע ולהוביל.

 

בעזרת אבחון מתאים, בנוסף ליכולות הנהגה, יצירתיות ודמיון נוכל לדעת אם מתאים לנו לעבוד עם ילדים, בעלי חיים, להיות עורכי דין או אולי מתמטיקאים ואם כבר אנחנו במעגל העבודה, נוכל לגלות האם אנחנו מאושרים במה שאנחנו עושים או אולי, לא ממש.

  

  • לאונרדו דניאל אבלס - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל אבלס
צילום: דני בכר
מומלצים