שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רון בלב ומצלמה ביד: אירועי חודש ט"ו בשבט
  פעם חגגנו את חג האילנות עם נטיעות ברחבי הארץ, היום ט"ו בשבט הוא בעיקר היום שבו מדברים על נטיעות וטועמים פירות יבשים. קק"ל מציעה לכם לחגוג את החג בצורה שונה - לצאת אל הטבע הירוק וליהנות וגם לנטוע. מצאו לכם את הפעילות המועדפות וצאו החוצה

  עבור ה"גדולים" שבינינו, ילידי שנות ה-70 וה-80, נטיעות ט"ו בשבט זכורות בחיבה יתירה - השתילים הרכים, האדמה הלחה, ריח הטבע וכמובן החופש מיום לימודים כדי לצאת החוצה ולטעת עצים.

   

  עם השנים הלכו והצטמצמו שטחי הנטיעות, אך ט"ו בשבט - הידוע גם כחג האילנות - נשאר לעולם היום בו חוגגים את יום הולדתם של השתילים, היום בו נהנים מפירות יבשים ומספרים על הנטיעות של פעם. השנה, גם אתם יכולים ליהנות מנטיעות "כמו פעם" ואף לצאת עם הילדים לטיולי טבע כדי להראות להם את השינוי בנוף, ללמוד על הפרחים והצמחים - הכל לכבוד החג.

   

  שישי שבועי - כל יום שישי, חופשי 

  ימי שישי בחודש ינואר, בשעה 10:00

   

  בכל שבוע בפינה קסומה ברחבי הארץ. הטיולים מתאימים לכל אחד ויימשכו שעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

   

  טיולי חודש ינואר:

  • 10.1.14 - אל דרך הנוף ביערות בית קשת, דרך התצפית לעבר רכס תורען, מצפור בית היערן ושביל הטרשונים. משך הטיול כשלוש שעות, בשילוב נסיעה והליכות קצרות.
  • 17.1.14 - טיול לאוהבי לכת בשבילי יער פחות מוכרים, מקברות המכבים אל נחל נטוף, עם נטיעות בלב יער בן שמן (כקילומטר וחצי הליכה רגלית). משך הטיול והנטיעה כשלוש שעות בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות.
  • 24.1.14 - אל יער אשתאול בדרכים לא מוכרות, כולל ביקור קצר במשתלת אשתאול, מצפור פנורמי לכיוון בית שמש ומעלה הסרפנטינות בדרך בורמה. משך הטיול כשלוש שעות.
  • 31.1.14 - אל יער להב בטיול המשלב נסיעה בדרכי יער והליכה אל בית הכנסת הקדום בחורבת רימון, בו נמצא מטמון ייחודי של מטבעות זהב. משך הטיול כשלוש שעות.

   

  • ללא תשלום, יש להירשם מראש ב "קו ליער" - 1-800-350-550

    

  מכאן הכל צומח - על עצי היער ושיחי החורש במרכז קק"ל בבית נחמיה

  יום שישי, ט' בשבט, 10 בינואר, בשעה 10:00 ושבת, י' בשבט, 11 בינואר, בשעה 10:00.

   

  מפגש מעניין במחלקת היער במרכז קק"ל בכניסה למושב בית נחמיה, ליד שוהם. נשמע על יחידת "האלפיניסטים" של קק"ל, המטפסת על עצים גבוהים כדי לאסוף את הזרעים הכי טובים ביער, נראה איך מטפלים בזרעים ושומרים עליהם עד שיגיע זמנם לעבור אל המשתלות שלנו, ונדגים מה קורה עד שהזרע הופך לשתיל המוכן לצאת אל היער. בנוסף לסיור המיועד למבוגרים, תהיה גם פעילות המתאימה למשפחות ולילדים עד גיל 12. כל ילד יוכל לקשט עציץ, למלא אותו באדמת עציצים ולשתול בתוכו שתיל שהוכן במיוחד במשתלות קק"ל. מספר המשתתפים מוגבל. ניתן לתאם גם פעילות לקבוצות מאורגנות.

   

  • ללא תשלום. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  רון בלב ואת ביד (צילום: אמנון גוטמן ארכיון הצילומים קק"ל)
  רון בלב ואת ביד(צילום: אמנון גוטמן ארכיון הצילומים קק"ל)

   

  רון בלב ועץ ביד - נטיעות לקבוצות מאורגנות ברחבי הארץ בשבוע ט"ו בשבט

  ימים ראשון עד חמישי, י"א-ט"ו בשבט, 12 - 16 בינואר, בתיאום מראש בלבד

   

  כמו בכל שנה, יערני קרן קימת לישראל מזמינים אתכם להשתתף בשמחת הנטיעה בחלקות יער המיועדות לכך על פי תכניות הנטיעה השנתיות. קבוצות מאורגנות, המעוניינות להשתתף באירועי נטיעה ברחבי הארץ, יכולות להירשם במוקד המידע של קק"ל, לקבל לפרטים על אתרי הנטיעה ולתאם מועד לנטיעה. בתיאום מראש בלבד.

   

  • ללא תשלום. יש להירשם ולתאם מועד מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  ליל ט"ו בשבט - טיול מואר וסדר חגיגי ביער אילנות שבשרון

  יום רביעי, י"ד בשבט, 15 בינואר, בשעה 18:00

   

  לכבוד החג, נערוך מפגש מיוחד בגן היערני הלאומי ביער אילנות שבשרון. נתחיל בטיול רגלי בשביל המונגש לכולם, העובר באוסף העצים שהובאו מכל העולם אל הארבורטום שהוקם בשנות החמישים, ונשמע סיפורי עצים מרתקים. לאחר כשעה, נתכנס במבנה המיועד לשמש כמוזיאון היער בישראל, בו נסב סביב שולחן החג לקריאה בהגדת ט"ו בשבט. מספר המשתתפים מוגבל. משך האירוע כשלוש שעות.

   

  • בתשלום: 50 שקלים למשתתף, 40 שקלים למנויי אי ירוק. יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  חגיגה במשתלה - הפעלות והכנת עציצים במשתלות קק"ל בגילת, אשתאול וגולני

  יום חמישי, ט"ו בשבט, 16 בינואר, בין השעות 10:00-15:00

   

  בואו להכיר את מסלול חייו של השתיל מאיסוף הזרעים ועד יציאתו מן המשתלה אל היער, ביום של פעילות חווייתית והכנת עציץ לשתיל שתיקחו הביתה. הפעילות וחלוקת השתילים תיערך במשתלת קק"ל מדרום לצומת גולני בגליל, במשתלת אשתאול ליד צומת שמשון ובמשתלת קק"ל בגילת בנגב. במשתלת גולני ניתן לבקר גם ביום שישי, ט"ז בשבט, 17 בינואר, בין השעות 09:00-15:00.

   

  • ללא תשלום. מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  נטיעות ט"ו בשבט (צילום: אוהד צויגנברג)
  נטיעות ט"ו בשבט(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  שירת המעשים - טיול באוטובוס לכבוד ט"ו בשבט

  יום חמישי, ט"ו בשבט, 16 בינואר, בשעה 08:00. יום שישי, י"ז בשבט, 17 בינואר, בשעה 08:00.

   

  לכבוד ט"ו בשבט קק"ל מזמינה אתכם להצטרף לטיול באוטובוס היוצא מתל-אביב ולחוות חלק מ"שירת המעשים של קק"ל". נבקר במחלקת הזרעים בבית נחמיה, נשמע על יחידת ה"אלפיניסטים" של קק"ל האוספים את הזרעים הכי טובים ביער, נראה כיצד מטפלים בזרעים ונדגים כיצד הזרע הופך לשתיל המוכן לצאת אל היער. נמשיך לארבורטום ביער אילנות שבו 750 מיני עצים מרחבי העולם. נערוך סיור רגלי קל (כשעה), נמשיך לעיר נתניה לביקור עץ השקמה, "עץ תפארת" מפואר - שקק"ל פועלת לשימורו. נסיים בפארק עירוני מיוחד שפיתחה קק"ל בעיר נתניה - "פארק השלולית" שבשכונת דורה.

   

  • משך הטיול כ-6 שעות והוא מיועד למבוגרים בלבד
  • בתשלום סמלי: 20 שקלים למשתתף, מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  טע וסע - חוויית הנטיעה ביערות קק"ל

  יום שישי, ט"ז בשבט, 17 בינואר, בין השעות 09:00-15:00

   

  הצטרפו ליערני קק"ל ביום חגם, בנטיעת עצים ביערות ובפארקים. תוכלו להצטרף אלינו באתרי נטיעה בצפון – ביער לביא (הגישה מחניון נופש פעיל לביא) ובמרכז - ביער בן שמן (ליד קברות המכבים). כל משפחה תקבל שתיל אחד, עד גמר השתילים.

   

  • ללא תשלום. פרטים נוספים ניתן לקבל ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  קק"ל חוגגים ט"ו בשבט בנמל תל אביב - חג היער מגיע ליריד המזרח

  יום שישי, ט"ז בשבט, 17 בינואר, בין השעות11:00-15:00

   

  חג היער מגיע ליריד המזרח בנמל תל אביב! מתנדבי שנת השירות בקק"ל מזמינים אתכם להצטרף לתחנות הפעלה ויצירה בגינת המשחקים הגדולה ביריד המזרח שבנמל תל אביב, לשמוע על מנהגי ט"ו בשבט, לחשב את העקבות שנשארים ב"מד הפחמנומטר", לשמוע על חיי העץ מזרע לשתיל ואף לקשט עציץ קטן, למלאו באדמה ולשתול בו שתיל קטן שהוכן במיוחד במשתלת קק"ל, עד גמר השתילים. האירוע נערך בשיתוף עם חברת "אתרים".

   

  • הכניסה ללא תשלום. פרטים נוספים ניתן לקבל ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  חוויה של צבע וטבע - חג היער ביער בן שמן

  יום שבת, י"ז בשבט, 18 בינואר ,בין השעות 10:00-12:00

   

  מתנדבי שנת שירות בקק"ל ומדריכי קק"ל מזמינים אתכם לחוויית יער! הפעלות לכל המשפחה על עצים ובעלי חיים בטבע וביערות שלנו, פינת "הפחמנומטר" בה תוכלו לחשב כמה עצים חדשים יכסו על פעילות שנתית של כל המשפחה ב"חשבון הבנק" של הפחמן והחמצן בעולם ו"להחזיר עצים לסביבה", משחקי יער ועוד, ללא נטיעה. כל ילד יוכל לקשט עציץ, למלא אותו באדמת עציצים ולשתול בתוכו שתיל שהוכן במיוחד במשתלות קק"ל.

   

  • ללא תשלום. יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

    

  ט"ו בשבט בפארק עדולם-צרפת - חגיגת טיולים בצל פצלי השמן

  ימים שישי ושבת, ט"ז-י"ז בשבט, 17-18 בינואר, בין השעות 10:00-14:00

  ימים שישי ושבת, כ"ג-כ"ד בשבט, 24-25 בינואר, בין השעות 10:00-14:00

   

  בואו לטייל באתרי פארק עדולם-צרפת עם מדריכי האזור לכבוד ט"ו בשבט. נטייל בדרך חווייתית בחורבת בורגין, בחורבת עתרי ובשביל שביניהם - ברגל ובאופניים. בטיולים נשמע ממדריכי האזור (מחוגי הסיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון, מביס"ש כפר עציון ועוד) על הפארק וערכיו, על סיפורי העבר ועל התוכניות בעתיד, כולל סיפור פצלי השמן המאיים על עתידו הירוק של הנוף הייחודי.

   

  טיולים רגליים ייצאו בשעות 10:00, 11:00, 12:00 ויימשכו בין שעתיים לשלוש שעות. טיולי רכיבה על אופניים ייצאו בשעות 10:00, 13:00. ניתן להגיע במכוניות פרטיות אל הכניסה לפארק (דרך כביש הכניסה המוביל למושבים גבעת ישעיהו וצפרירים, מספר 3544) ולקבל מידע על תכנית הפעילות בתחנת המידע . ניתן לשכור אופניים בהרשמה מראש בלבד ויש אפשרות לטייל באופן עצמאי במסלולים המשולטים ברגל, באופניים ובמכוניות פרטיות.

   

  • ללא תשלום. יש להירשם מראש לטיולים המודרכים ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

   

  • לעמוד גיבורי הסביבה של קק"ל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רון בלב ומצלמה ביד: אירועי חודש ט"ו בשבט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים