שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נחשף: אוסטרליה הודפת סירות פליטים בים
  זה חוקי? מומחי משפט חלוקים: לפי עדויות, אוסטרליה המתמודדת עם זרם מהגרים החלה להפעיל כוח צבאי ההודף סירותיהם בחזרה למים אינדונזיים

  בשעה שבישראל מתנהל דיון ציבורי ער סביב שאלת הטיפול במבקשי המקלט, באוסטרליה מתמודדים עם שאלות מוסריות ומשפטיות דומות. ה"דיילי טלגרף" הבריטי דיווח היום (ג') כי חיל הים האוסטרלי הקים כוח מיוחד של ספינות שתפקידן להדוף סירות של מהגרים העושים את דרכם לאוסטרליה, בחזרה אל המים הטריטוריאליים של אינדונזיה שמהם הם מגיעים.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  לפי הדיווח, מקורות אינדונזיים מסרו שהרשויות נתקלו לאחרונה בשתי סירות ועליהן 45 מהגרים, ש"נדחפו" בחזרה לאחור על ידי חיל הים האוסטרלי כשהתקרבו ליבשה האוסטרלית. האינדונזים נתקלו במקרה כזה לראשונה ב-13 בדצמבר, אז הייתה זו סירה שעליה היו מהגרים מסומליה, סודן, אריתראה ואיראן, והמקרה השני אירע שישה ימים אחר כך, ועל הסירה היו בעיקר אפריקנים.

   

  ממשלת אוסטרליה סירבה להתייחס לדיווח "מסיבות ביטחוניות", אולם מקורות באוסטרליה עצמה אישרו בעילום שם ל-Sydney Morning Herald שאירוע שכזה התרחש לפחות פעם אחת לאחרונה. לפי מקור ביטחוני באוסטרליה, לפני שאילצו אותם לשוב על עקבותיהם, נתנו אנשי חיל הים האוסטרלי למהגרים חגורות הצלה וציוד תקשורת.

   

  ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט נבחר בשנה שעברה לתפקיד הרבה בזכות הבטחת הבחירות שלו להילחם בזרם המהגרים השוטף את
  המדינה. אם יש ממש בדברים, זו הפעם הראשונה ככל הידוע שממשלתו מיישמת את מדיניות המהגרים הנוקשה שלה בלב ים. בשש השנים האחרונות ניסו להגיע לאוסטרליה יותר מ-50 אלף מהגרים באמצעות סירות שיצאו מאינדונזיה, ולפי הערכות יותר מאלף טבעו.

   

  ב"דיילי טלגרף" דיווחו כי מומחים למשפט בינלאומי חלוקים בדעותיהם לגבי חוקיות המעשה של אוסטרליה, אם אכן בוצע. אינדונזיה עצמה הודיעה כי היא מתנגדת בתוקף לכל ניסיון להדוף סירות מהגרים בחזרה לשטחה, בטענה ש"מדיניות שכזו אינה תורמת למציאת פתרון בר קיימא לנושא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  ראש הממשלה השמרן של אוסטרליה, טוני אבוט
  צילום: EPA
  מומלצים