שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעת רשלנות רפואית: איך לבחור את עו"ד המתאים?

  במקרה של רשלנות רפואית, הבעיה הכי גדולה היא היא להוכיח שנעשה נזק ולקבל פיצוי כספי עליו. זו הסיבה שבחירת עו"ד מקצועי היא מהותית. איך לבחור נכון ולמה צריך לשים לב לפני שתובעים?

  אירועים של רשלנות רפואית היו קיימים מאז ומעולם ויחד איתם גם הדרישה לעו"ד בתחום. בעידן המודרני גדל מספר תביעות הרשלנות הרפואית והוא ממשיך לגדול כל כך, עד כדי כך שבחלק ממקצועות הרפואה כבר בלתי אפשרי למצוא מבטח שייאות לבטח את הרופא.

   

  לכתבות נוספות - היכנסו למדור רשלנות רפואית  

   

  בעבר, הלך החולה שבי אחר הרופא וקיבל את דבריו בלב שלם ומבלי לחקור אותם, אולם היום לא כך הם פני הדברים. לא רק זאת. מלחמת הרייטינג בתקשורת הביאה לחשיפת הציבור למידע רב אודות מקרי רשלנות רפואית.

   

  את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

   

  התחושה בציבור כי חלה עלייה ניכרת בריבוי מקרי רשלנות רפואית, אכן נכונה ויחד איתה הצורך לשכירת שירותיו של עו"ד מומחה בתחום.

   

  עוד כתבות על רשלנות רפואית

  "רשלנות במעקב הרפואי של חולים גורמת למותם"

  רשלנות רפואית לפני הלידה: 10 סימנים

  האם האבחון הרפואי לגביכם שגוי? 10 סימנים

   

  פיצוי כספי שיעזור לחולים

  במקרה של רשלנות רפואית נגרם נזק, ולצערנו, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור, ואי אפשר להשיב את הנזק על כנו. מכאן, שהמטרה העיקרית של תביעת רשלנות רפואית היא להשיג עבור הנפגע פיצוי כספי.

   

  פיצוי כספי יאפשר לנפגע לקבל טיפולים רפואיים באיכות גבוהה שיסיעו להקטנת הנזק והסבל שלו ויאפשרו לו לשפר במידה מסוימת את איכות חייו שנפגעה כתוצאה מהרשלנות. מכאן שהמטרה המרכזית ואולי הבלעדית של תביעת רשלנות היא למקסם את הפיצוי שיקבל הנפגע.

   

  הפיצוי הכספי בתביעות רשלנות רפואית מושפע ממספר מאפיינים וביניהם, גילו, הכנסתו או בעיקר אובדן ההשתכרות הצפוי לו ומצבו הרפואי של הנפגע.

  לכן עבודתו של עו"ד בתחום הרשלנות הרפואית הינה סבוכה ומורכבת.

   

  על עו"ד להיות בקיא לא רק בתחום המשפטי אלא גם בתחום הרפואי, מה שהופך את הטיפול בתיקים למורכב וקשה. במקביל, ישנה הצפה בשוק עורכי הדין ועל האדם ההדיוט מוטלת משימה לא פשוטה, לבחור עו"ד שיטפל בו ויאפשר לו לקבל את הפיצוי הכספי האפשרי.

   

  איך בוחרים עו"ד טוב?

  מספר מאפיינים גורמים לעו"ד בתחום הרשלנות הרפואית להתבלט על פני יתר עו"ד בשוק ולהשיג עבור הנפגע פיצוי כספי גבוה.

   

  פנייה לעורך דין. כיום ישנם גופים רבים אשר נותנים שירותים דמוי שירותים משפטיים לנפגעים, אולם, גופים אלו אינם עו"ד ואינם רשאים לייצג נפגעים בביהמ"ש. גופים אלה אינם כפופים לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין ולחובת הנאמנות כלפי הלקוח ולא עובדים תחת זכוכית המגדלת של הלשכה דבר אשר מערער את אמינותם.

   

  בדקו תחום התמחות של עו"הד. בתחום הרפואה, אין איסור לעו"ד לטפל בתחום שאינו תחום התמחותו. בתחום המשפט לא קיימת התמחות פורמלית כמו למשל בתחום הרפואה וכל עורך דין יכול לעסוק בכל תחום משפטי.

   

  לכן חשוב לבחור עו"ד בעל ניסיון רב המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ולא במגוון רחב של תחומים מאחר ומדובר בתביעות גדולות וחשובות אשר דורשות מומחיות ומיומנות מיוחדת.

   

  ניסיון. עו"ד מיומן, מקצועי ומנוסה "שראה כבר הכל" בתחום הרשלנות המכיר פסקי דין תקדימיים ובקיא בספרות המקצועית יוכל בוודאות להפיק מהמקרה הספציפי של הנפגע את הפיצוי המרבי.

   

  מדובר במשימה לא פשוטה, מאחר שהמומחה הרפואי נדרש לרוב לכתוב חוות דעת נגד הממסד עבורו הוא עובד וממנו הוא משתכר, ולמשרד המלווה בייעוץ רפואי צמוד יש יתרון משמעותי בסוגיה זו והמשימה הופכת לפשוטה יותר.

   

  לסיכום, בחירת עו"ד מיומן ומנוסה תביא בסופו של יום להגדלת הפיצוי הכספי אותו יקבל הנפגע ועשויה להפוך תיק קטן לתיק עם פיצוי גדול ולהקל ולו במעט על הסבל הכאב ועגמת הנפש שנגרמו לנפגע.

   

  הכותב הוא מנכ"ל פייל ושות' , משרד עורכי דין העוסק התחום הרשלנות הרפואית


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הכי חשוב זה לבחור בעו"ד הכי מקצועי
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים