שתף קטע נבחר

מסתבכים ברשת

כמו כל דבר היום, גם אהבה היא משהו שאפשר למצוא באינטרנט כאילו היתה מחשב חדש. רק שבני אדם הם לא מחשב. הנה סיפוריהם של כמה ישראלים מלוס אנג'לס שבאו לחפש אהבה ויצאו עם לב וכיס שבורים

בעולמנו היום, בו הכל מתנהל אונליין, טבעי לגמרי שאנשים מחפשים אהבה באינטרנט בדיוק כמו שהם מחפשים דילים למכוניות או אייפדים. לצד ההצלחות המדווחות בשמחה על ידי בעלי האתרים השונים, מג'יי.דייט ועד מאץ.קום בלוויית תמונות של זוגות מאוהבים מחייכים מאוזן לאוזן, יש גם סיפורים אחרים, של אנשים בודדים שחיפשו אהבה ומצאו כמעט הכל, חוץ ממנה. הנה כמה סיפורים של ישראלים שעברו את דרך החתחתים הזו.

 

אפרת, גרושה בת 62

כדי לשפר את סיכוייה למצוא בן זוג, הפחיתה אפרת מגילה חמש שנים, אבל גם זה וגם הניתוח הפלסטי לא עזרו. "אני גרושה כבר עשרים שנה", מספרת אפרת, "היו לי פה ושם חברים, אבל שום דבר רציני. לפני כשמונה שנים ניסיתי לראשונה להיכנס לאתר היכרויות. נרשמתי לג'יי.דייט והתחלתי לשלוח מסרים לגברים שמצאו חן בעיני. לאחר מספר שבועות באתר קיבלתי כמה פניות. הלכתי להיפגש עם הגבר הראשון שנראה די טוב בתמונה. הוא סיפר לי שהוא בן 65, מסודר כלכלית, יצא לפנסיה מוקדמת ומעוניין להכיר מישהי איתה יוכל לבלות, לטייל בעולם, לצאת לסרטים. בקיצור, בדיוק מה שאני מחפשת.

 

 ( צילום: shutterstock ) ( צילום: shutterstock )
( צילום: shutterstock )

 

"הלכתי להיפגש איתו בקאנטרי קלאב שם הוא משחק גולף. כשהגעתי ראיתי כמה אנשים יושבים בקלאב, אבל אף אחד לא דמה לגבר בתמונה. חשבתי שהוא הבריז לי, אבל פתאום ניגש אלי גבר בן 85 ושאל: 'אפרת?', עניתי 'כן' והוא מיהר לחייך כשהוא חושף שיניים תותבות: 'מה נשמע? אני ג'ק'. הייתי בהלם. ישבתי איתו בקלאב אולי עשר דקות ואחר כך התנצלתי ואמרתי שאני חייבת ללכת. למרות החוויה הלא נעימה הזאת, ניסיתי שוב ושוב ובכל פעם גיליתי גברים שונים לחלוטין מהתמונות שפורסמו באתר".

 

אפרת נטשה את ג'יי.דייט לטובת מאץ'.קום ולאחר שנחלה מפח נפש גם שם, עברה לאי הרמוני ומשם בחזרה לג'יי.דייט, רק על מנת לגלות את אותם פרצופים מוכרים. "אין שם כמעט תחלופה. לפעמים אני רואה את אותם פנים בכל האתרים. ניסיתי הכל, שיניתי תמונות, פרופיל, אבל שום דבר לא עוזר לי. אולי זה עניין של גיל. חברות אומרות לי שגברים בגילי מחפשים נשים צעירות בהרבה, אבל אני מרגישה מאוד צעירה ברוחי, לא מתאים לי לצאת עם גבר בן 80 וגם לא בן 70. אני חושבת שאני נראית טוב, אני מתעמלת, שומרת על הגוף, מתלבשת יפה. מרוב יאוש התחלתי לחשוב על שיבה לארץ, אבל הילדים שלי נשואים וגרים כאן ויהיה לי קשה לעזוב את הנכדים, אז אני די תקועה".

 

אלון, גרוש 57

אלון נרשם מיד לאחר גירושיו לג'יי.דייט. במסגרת עבודתו קשה לו למצוא בת זוג והוא לא טיפוס של בארים ובילויים, אז הצורה היחידה בה יכול היה למצוא בת זוג, היתה דרך אתרי ההיכרויות. כבר בחודש הראשון הכיר מספר נשים נלהבות ובסופו של דבר בחר באחת שמצאה חן בעיניו במיוחד. אלא שמערכת היחסים הזו הביאה אותו להרס כלכלי ולמהפך בחייו.

 

"זו בעיה כשמכירים מישהי דרך אתר אינטרנט. בהתחלה חשבתי 'איזה יופי, אני יוצא לדייטים, נשים נכנסות איתי למיטה בקלות'. הרגשתי כמו דון ז'ואן כזה. מאוד החמיא לי שכולן רוצות אותי, אבל הייתי מעוניין במערכת יחסים רצינית יותר וסיגלית (שם בדוי) נראתה לי כבחורה יציבה ונחמדה, אז התחלתי לצאת אתה באופן אקסקלוסיבי. עם הזמן הבנתי שנכנסתי למערכת יחסים הזאת מהר מדי. ביקשתי לחתוך איתה את היחסים, אבל היא לא נתנה לי, התחננה שאשאר. נשארתי איתה עוד מספר שבועות, ניסיתי לראות אם יש צורה לעבוד על הבעיות שיש לה, אבל כשראיתי שזה בלתי אפשרי, הודעתי לה שזהו זה ונפרדים. ואז היא הודיעה לי שהיא בהריון.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

"לי היו אז שלושה ילדים גדולים וממש לא הייתי מוכן להפוך לאב בשנות ה-40 המאוחרות לחיי, אבל בגלל שהיא היתה כבר בת 39 ולא היו לה ילדים, היא סירבה לעשות הפלה. לא הסכמתי להישאר כבול לאישה שלא אהבתי ועזבתי אותה. היא כמובן הגישה בקשה למזונות ובית המשפט אישר. היום הילדה בת שמונה ואני צריך לשלם מזונות עוד עשר שנים. אני מתראה לפעמים עם הילדה, אבל אני די כועס על כל העניין. אני מרגיש מנוצל. היא גנבה לי את הזרע ואני עוד צריך לשלם על כך. הייתי מציע לגברים להיזהר מאוד ממי שהם מכירים אונליין. אני די אכלתי אותה בגדול".

 

היום אלון נמצא בזוגיות מאושרת וטובה, אבל את בת זוגו לא הכיר באינטרנט אלא דרך חברים.

 

 

אורית, רווקה בת 56

אורית, קרייריסטית מצליחה, מתגוררת בבית יפה באזור טוב של העיר, מודה שהקדישה את חייה לקריירה והזניחה את חיי האהבה שלה. "יום אחד מצאתי את עצמי בשנות הארבעים לחיי והרגשתי בדידות איומה. כבר מאוחר בשבילי לעשות ילדים, אבל רציתי להכיר בן זוג שיאהב אותי ושיהיה לצידי. יש לי הרבה מה להציע לגבר והייתי בטוחה שעם הנתונים שלי, הן הכלכליים והן הפיזיים, יהיה לי קל למצוא מישהו".

 

אורית נרשמה לאתר מאץ'. קום לאחר המלצה של חברה שמצאה שם את בעלה. אלא שהניסיון שלה היה אחר לגמרי. "הגבר הראשון שהכרתי היה מקסים, הוא נראה טוב, הציג עצמו כבעל חברת שיווק קפה, עם עסקים בדרום אמריקה ולוס אנג'לס. הוא מאוד מצא חן בעיניי. התחלנו לדבר כל יום בטלפון. דיברנו כך במשך שלושה שבועות. הוא סיפר לי שהוא נמצא בדיוק בדרום אמריקה לצורך העסקים שלו ולכן לא יכולנו להיפגש מיד. חיכיתי בקוצר רוח שהוא יחזור. הוא סיפר לי שיש לו ילד מהנישואים הקודמים ואף שלח לי תמונה שלו. חשבתי 'יופי, תהיה לי משפחה מוכנה, בעל וילד'. את צריכה להבין שהרגשתי קליק עם הגבר הזה כמו שלא הרגשתי עם אף גבר לפניו. היו לנו שיחות עמוקות אל תוך הלילה".

 

אלא שיום אחד, קיבלה אורית אימייל מה'חבר' שלה. "הוא כתב ששדדו אותו והבנק הקפיא את החשבון שלו. בקיצור, אין לו איך לחזור הביתה ללוס אנג'לס והוא ביקש ממני לשלוח לו 5,000 דולר כדי שיוכל לקנות כרטיסי טיסה לו ולבן שלו. הוא הבטיח שיחזיר לי ברגע שהוא חוזר הביתה. אני לא פראיירית ובטוח שלא טיפשה, מיד חתכתי את זה. ברור שמדובר בנוכל. מה שלא האמנתי זה כמה זמן הוא הקדיש למזימה הזאת. כנראה שזה עובד לו עם נשים אחרות, אבל זה לא עבד איתי".

 

החוויה הזו הוציאה לאורית את החשק לחפש אהבה באתרי ההיכרויות. "שמעתי עוד סיפורים רבים של נשים פיקחות וחכמות, שכן נפלו בפח ושלחו עשרות אלפי דולרים לנוכלים שניצלו את חולשתן על מנת לסחוט מהן כספים".

 

 

יצחק, אלמן בן 74

"לאחר מות אשתי היה לי מאוד קשה. הייתי מאוד בודד. הבת שלי המליצה לי לחפש חברה בג'יי.דייט. היא בעצמה הצליחה למצוא את החבר שלה דרך האתר והם עומדים להתחתן, אז חשבתי לעצמי למה לא? מה יש לי להפסיד. היא עזרה לי להירשם ולהכניס את כל הפרטים שלי, כי עד אז בקושי נגעתי במחשב. היה מאוד מרגש לגלות שאני בגילי עדיין מחוזר. נשים כתבו לי וביקשו להכיר אותי, זה היה מאוד נחמד.

 

ככה הכרתי גם את בטי, אישה נחמדה ויפה. היא היתה הרבה יותר צעירה ממני, אבל זה לא הפריע לי בכלל. בעיני הבת שלי זה לא מצא חן, היא חשדה בה מההתחלה. מה יש לאישה בשנות הארבעים לעשות עם גבר המבוגר ממנה בשלושים שנה? טוב, מה אני אגיד לך, בטי שיגעה אותי. היא סיחררה לי את הראש. כל החיים הייתי עם אישה אחת ופתאום יש לי אישה צעירה ויפה שמאוהבת בי. קניתי לה מתנות, פינקתי אותה. כשלא היה לה כסף לשלם שכר דירה, שילמתי לה. שילמתי לה גם את כל החשבונות בבית. כשפיטרו אותה מהעבודה, הלוויתי לה 20 אלף דולר. דיברנו אפילו על חתונה. הרגשתי שהנה, אני לא הולך להזדקן לבד. הייתי מאושר".

 

אלא שלמרבה הצער, תחושותיה של בתו של יצחק, התגלו כנכונות. בטי נטשה את יצחק לאנחות לטובת ישראלי אחר שמצאה באתר ההכרויות. "ביקשתי לפחות שתחזיר לי את הכספים שהלוויתי לה, אבל היא טוענת שזו לא היתה הלוואה ושנתתי לה את הכסף מרצוני החופשי. במשך כל ששת החודשים שהיינו ביחד, נתתי לה 45 אלף דולר במתנות וכספים. הרגשתי מאוד טיפש. אני עדיין מחפש בת זוג בג'יי.דייט, אבל הפעם אני מאוד זהיר. אני בטוח שיש נשים שישמחו להכיר גבר כמוני ושיש נשים ישרות וטובות. אני מאמין שנכוויתי בגלל שלא היה לי ניסיון עם נשים מאז שהייתי צעיר. אשתי היתה גם החברה הראשונה שלי, לא היה לי ניסיון עם נשים כמו בטי, אבל אני ממשיך הלאה, בפעם הבאה שתדברי איתי, יהיו לי דברים טובים לספר לך".

 

 

לא ענית לישראית תוך שעה? אכלת אותה

הישראלים והאמריקאים לא שונים כל כך אלה מאלה. לפחות לא כשמדובר בנימוסי חיזור ודייטינג בעידן הטכנולוגי: סקר שערך ג'יי דייט בקרב 3500 רווקים ורווקות מארה"ב ומישראל, בחן את האופן בו סינגלים משני המקומות משתמשים בטלפונים הסלולאריים שלהם, ומצא כי בשני המקומות יעדיפו לתאם דייט ראשון בשיחת טלפון מקדימה, עם 51% מהנשאלים האמריקאיים ו-82% מהנשאלים הישראלים.

 

את מערך החיזור שקודם לדייט, יעשו הסינגלים האמריקאים והישראלים בסמס, כש-12% מכלל הנשאלים מודים כי הסיבה לכך היא שהחלפת סמסים מקלה עליהם לפלרטט. בדייט עצמו, מרבית הנשאלים יעבירו את הטלפון שלהם למצב שקט - 62% מהאמריקאים ו-55% מהגברים הישראלים. עם זאת, 67% מכלל הנסקרים עדיין יחטאו בהצצה מהירה לטלפון שלהם במהלך הדייט הראשון.

 

במצבים של דייט ראשון מוצלח, בני ה-21 עד ה-26 יעדיפו ליידע את הפרטנר על כך בהודעת סמס, לעומת 61% מהנסקרים בני ה-40-50, שיעשו זאת בדרך הקלאסית של שיחת טלפון ידידותית.

 

כשזה מגיע לקבלת מענה להודעות סמס, 60% מהנסקרים יהיו בוגרים מספיק כדי לאפשר לפרטנרים שלהם עד שלוש שעות כדי להשיב להם. 43% מהנשים הישראליות לעומת זאת, יהיו הרבה פחות סבלניות, ויקצו שעה אחת בלבד לקבלת תשובה, אחרת הן ייעלבו ואף ישקלו פרידה מהירה.

 

ואם בפרידה עסקינן, 94% מהנסקרים הצעירים, בגילאי 18-25 יעשו זאת בפגישה של פנים מול פנים. עם זאת, כשמדובר בדייט ראשון כושל, 40% מהנשים לא יבזבזו זמן נוסף, ויעדיפו לחתוך את הקשר בהודעת סמס קצרה וקולעת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים