שתף קטע נבחר

צילום: AP

סטרוק: תודה לקב"ה ששרון נלקח מהתפקיד

ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי אמרה ש"אי-אפשר שלא להודות גם לקב"ה על כך ששרון נלקח מחיינו הציבוריים בטרם המיט אסון". הודעות שמחה בישיבת "תורת החיים", שפונתה מנווה דקלים

בצד ההספדים הרבים שהגיעו מכל רחבי הקשת הפוליטית ומכל העולם, בלטה במיוחד ההודעה לתקשורת שפרסמה ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי, ובה כתבה: "בצד התודה וההוקרה על תרומתו העצומה של שרון למדינת ישראל, אי-אפשר שלא להודות גם לקב"ה על כך ששרון נלקח מחיינו הציבוריים בטרם הספיק להמיט על תושבי יו"ש, ועל תושבי 'עוטף יו"ש' את האסון שהמיט על מתיישבי גוש קטיף ועוטף עזה".

 

"האמת צריכה להיאמר", כתבה סטרוק, "שרון היה מגדולי בוני ארץ ישראל וגדול מחריביה. מי שידע לנצח את הטרור, ומי שהפך את כל דרום הארץ למוכה-טרור. נחישותו העצומה ויכולתו להחליט ולבצע אפשרו לו להגיע להישגים מרשימים, וגם למהלכים אסוניים".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה החריגה נשמעה ביקורת חריפה על הדברים, וח"כ סטרוק נאלצה לפרסם הודעת הבהרה: "לצערי, דבריי הובנו באופן לא נכון וברצוני להבהיר - לא התפללתי למותו של שרון, לא ביקשתי שיחלה, לא קיוויתי שכך תיפסק כהונתו כראש ממשלה, ואין בי שמחה על הדרך שבה סיים את חייו".

 

עוד טענה: "אינני מנהלת את פנקס החשבונות של הקב"ה, אבל במבחן המציאות, העובדה שלא יכול היה להמשיך בתוכניות ההרס והגירוש שלו - הצילה את מדינת ישראל מהידרדרות נוראה".

הכרזות בישיבת "תורת חיים"
הכרזות בישיבת "תורת חיים"

 

בישיבת "תורת החיים", שפונתה מנווה דקלים ליישוב יד בנימין, היו מי שלא הסתירו את שמחתם. "מזל טוב לבבי לאריאל שרון לרגל פטירתו", כתבו תלמידים על לוח המודעות, "מאחלים - משפחת תורת החיים".

  

במודעה נוספת הכריזו כי הם "שמחים לבשר" על פטירת שרון, והצהירו: "לא נשכח ולא נסלח לו על עוונותיו". התלמידים ציטטו פסק הלכה הקובע כי אין להתאבל על מות "מומרים ומוסרים" אלא "לובשים לבנים ומתעטפים לבנים (בגדים חגיגיים) ואוכלים ושותים ושמחים".

  

עד להתנתקות הייתה מזוהה ישיבת "תורת החיים" כימנית קיצונית, והיה חשש כי פינויה יהיה כרוך במאבק אלים בין התלמידים לחיילי צה"ל. לבסוף, בתום משא ומתן בין המדינה לראש הישיבה, הרב שמואל טל, הוא הסכים להעתיק את המוסד לקמפוס גדול שהוקצה עבור הישיבה ביד בנימין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות"
ח"כ אורית סטרוק
צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים