שתף קטע נבחר

לאומי מקצץ: 150 עובדי מיקור חוץ יעזבו

בנק לאומי החליט לקצץ כ-75 מיליון שקל בתקציב הפיתוח שלו לשנת 2014 - מה שעתיד להביא לצמצום מצבת עובדי הקבלן המועסקים בחטיבת התפעול

עוד קיצוצים במשק: בנק לאומי החליט לקצץ כ-75 מיליון שקל בתקציב הפיתוח שלו לשנת 2014, דבר שעתיד להביא לצמצום מצבת עובדי הקבלן המועסקים בבנק - בכ-150 עובדים.

 

בנק לאומי - כותרות אחרונות בערוץ הכלכלה :

 

מדובר בעובדים המועסקים בחטיבת התפעול והמחשוב. בחטיבה מועסקים בסך הכל כ-2,000 עובדים, מתוכם כ-1,200 עובדים בשימור המערכות והתחזוק, וכ-800 עובדים מועסקים באמצעות חברות חיצוניות כמו מטריקס, לפי פרויקטים, במיקור חוץ.

 

לפי עלות ממוצעת של כחצי מיליון שקלים לעובד, המשמעות היא קיצוץ של כ-150 עובדים. השאלה אם עובדים אלה ימשיכו להיות מועסקים, תהיה תלויה בחברות כוח האדם שמעסיקות אותם.

 

מדוברות הבנק נמסר בתגובה לפניית ynet כי "בשנת 2014 נקצץ 75 מיליון בתקציב הפיתוח, דבר שיגזור פחות העסקה של החברות האלה".

 

לא רק בבנק: 900 עובדי קבלן בסכנת פיטורים

נזכיר כי רק אתמול נודע שעוד 900 עובדי קבלן בסכנת פיטורים, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים מינה מפרקת זמנית ל"חברת שירותים קבלניים בע"מ", המספקת שירותי ניקיון לחברות ממשלתיות, זאת לאחר שהחברה לא שילמה את משכורות דצמבר לעובדים.

 

עו"ד חיות גרינברג, שמונתה למפרקת החברה, פירטה כי החברה חייבת לכלל העובדים סכום של כ-2 מיליון שקלים נטו בשל אי תשלום משכורתם. זאת מלבד חובות לבנקים ולספקים. "החברה נקלעה למצוקה כלכלית שבעטייה אין ביכולתה לשלם את משכורת דצמבר", מסרה. "מדובר בעובדים מחתך סוציו אקונומי נמוך ביותר, שמשתכרים שכר מינימום".

 

בין החברות להן מספקת החברה שירותים נמנות קופות החולים כללית ומכבי, בנקים, חברת החשמל, לשכות שירות התעסוקה, לשכות הקליטה ועמידר. גרינברג מסרה כי בכוונתה לנסות לאפשר לעובדים להמשיך לעבוד תחת הליך הפירוק וכי היא מקווה להעביר בתוך מספר ימים את התפעול של העובדים לחברות אחרות - תוך שמירה על זכויותיהם. 

 

המידע הראשוני לידיעה הגיע באמצעות הדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנק לאומי בצומת מעריב בת"א
מומלצים