שתף קטע נבחר

דו"ח גוטמן: שחקנים שהייתה להם השפעה שלילית על הנבחרת מצאו עצמם מחוץ לסגל

בדו"ח סיכום מוקדמות המונדיאל שהגיש לאבי לוזון, המאמן הלאומי מתייחס לאווירה בנבחרת בתחילת הקמפיין: "הנבחרת הייתה מלאה במשחקי אגו וכבוד כאשר עקב בצד אגודל ניטרלתי זאת". התכנית לקמפיין הבא: המשחקים הגדולים ייערכו באצטדיון בחיפה, היתר בנתניה וטדי

כחודש אחרי סיום קמפיין מוקדמות המונדיאל הגיש מאמן נבחרת ישראל, אלי גוטמן, דו"ח סיכום ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון. בדו"ח מנתח המאמן הלאומי את הקמפיין וגם מסמן מטרות לקראת מוקדמות יורו 2016.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

"בתחילת הדרך היו שחקנים בנבחרת ישראל שהייתה להם השפעה שלילית ואלה מצאו עצמם מחוץ לסגל", כתב גוטמן בדו"ח, "בתחילת בדרך לא היה מדובר רק במתח בין השחקנים עצמם, אלא גם בין השחקנים לצוות המקצועי והניהולי. כיום כולם מכבדים ומיישרים קו, ידעתי לתת לשחקנים משובים חיוביים, ומצד שני במחצית במשחק החוץ בפורטוגל, נזפתי בהם".

 

אלי גוטמן. "כל אחד שם את הנבחרת לפני האני הפרטי שלו" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלי גוטמן. "כל אחד שם את הנבחרת לפני האני הפרטי שלו"(צילום: אורן אהרוני)

 

"הנבחרת הייתה מלאה במשחקי אגו וכבוד, כאשר עקב בצד אגודל ניטרלתי זאת במהלך הקמפיין, ובסיומו אני יכול לסמן 'וי' כי הנבחרת על כל מרכיביה מתנהלת בדרך ממלכתית,

כל אחד שם את הנבחרת לפני האני הפרטי שלו".

   

עוד כתב גוטמן: "אני מאמין בכדורגל קבוצתי, להביא יכולות אישיות למבנה הקבוצתי. המוטו שלי הוא שצריכה להיות גאווה לקבוצה הלאומית. לדבוק בסטנדרטים גבוהים בהכנות למשחקים ואימונים, מעקב אחר שחקנים בארץ ובחו"ל. במהלך הקמפיין התנהלו אסיפות טקטיות וידאו עמוקות, שיחות אישיות, אף אימון אחד לא פוספס ובסיום כל התכנסות הכנת דו"ח מפורט לקבוצות על כל שחקן".

 

גוטמן סבור כי הנבחרת שלו עמדה ביעדים: "עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו: לסיים במקום שלישי בבית קשה אשר בו גם דרג 4 וגם דרג 5 נגסו נקודות מדרג 1 ודרג 2, אבל לא עמדנו בציפיות המקצועיות שלי עם חוסר היציבות ובציפיות 'האני מאמין שלי' להעפיל לטורניר".

 

גוטמן מבין כי שני המשחקים הראשונים, מול אזרבייג'ן ורוסיה הכריעו את גורל הקמפיין כולו: "אני חושב שגם ברוסיה לא העזנו מספיק, אני לוקח את זה על עצמי. בתחילת הקמפיין איכזבה אותי רמת המשחק, ברמת התוצאה וברמה האישית שלי כמאמן וכאחראי מקצועית על הנבחרת. שגיתי בשני המשחקים האלה, הפקתי את הלקחים ויישמתי את התובנות שלי, במהלך הקמפיין".

 

המשחק מול פורטוגל. "זה היה פספוס גדול" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
המשחק מול פורטוגל. "זה היה פספוס גדול"(צילום: ראובן שוורץ)

 

בנוגע ליתר המשחקים דיבר המאמן הלאומי על הבעיה הכי גדולה של הנבחרת בקמפיין -  חוסר יציבות: "למשל המשחק בפורטוגל אופיין במשמעת טקטית גבוהה, כאשר הנבחרת משחקת כדורגל טוב ונכון במחצית השניה - כך צריך לשאוף לראות את נבחרת ישראל משחקת כדורגל.

המשחק האחרון בבית מול צפון אירלנד אפיין את נקודת התורפה בקמפיין והוא חוסר יציבות. לאחר מחצית שניה טובה בפורטוגל, שלושה ימים לאחר מכן הצגנו כדורגל אנמי וחסר השראה מול היריב. היו יותר מידי עליות וירידות בתוך המשחק וגם ממשחק למשחק. בקמפיין מסוג זה, יציבות כזו שווה לפחות עוד ארבע נקודות"

 

על פספוס הסנסציה מול פורטוגל באיצטדיון ר"ג: "פספוס גדול היה במשחק מול פורטוגל בבית לאחר שהובלנו 1:3. במשחק החוץ באירלנד הנבחרת גילתה בגרות ואחריות וחזרה עם ניצחון במגרש קשה. במהלך הקמפיין שיניתי את בשיטת המשחק, מ 4-4-2 ל-4-3-3 שזו השיטה שדבקתי בה עד לתום הקמפיין. במשחק נגד האזרים שלטנו, אבל סבלנו מסיומת לקויה מול השער. ברוסיה לא העזנו מספיק ואני לוקח זאת על עצמי. זה בטבע שלי ולכן אמרתי לאורך כל הדרך שהחלום שלי הוא להביא את הנבחרת למונדיאל. גם כאשר במשחקים נגד אזרבייג'אן בבית ורוסיה בחוץ, בסיבוב השני, שישה שחקני הרכב היו פצועים, לא נתתי לאיש להרגיש שאני זז מדרך הניצחון ומהשגת המטרה".

 

גוטמן סיכם בדו"ח שלו את הקמפיין האחרון, אבל נתן בו גם נקודות לעתיד: א. לשאוף שרוב שחקני הסגל יסיימו את משחקיהם בשבת, כלומר לקראת התכנסות ישוחק המחזור בשבת ולא יגלוש לימי ראשון או שני. ב. הבנה כי לסדר המשחקים ישנה חשיבות מכרעת לקמפיין כולו לקראת הגרלת היורו בחודש הבא בפריז. ג. התכנסות אחת לחודש ליום מרוכז של שני אימונים עבור השחקנים המשחקים בארץ. ד. ביקורים תכופים באימוני הקבוצות ויחסים הדוקים עם הצוותים המקצועיים. ה. קידום פיתוח פרויקט שוערים. ו. הבנת מקומה של תקשורת הספורט.

 

גוטמן עם אבוקסיס. לא בטוח שהעוזר ימשיך (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
גוטמן עם אבוקסיס. לא בטוח שהעוזר ימשיך(צילום: יובל חן)

 

אבוקסיס יחליט האם להמשיך כעוזר המאמן

מחר בבוקר צפויה מזכירות ההתאחדות לכדורגל לאשר את מינויו של גוטמן לשנתיים נוספות, לאחר התפרקות ועדת האיתור והחלטה ללכת עליו לקמפיין נוסף.

המטרה שלו כי יוסי אבוקסיס ימשיך כעוזרו בשכר שעתי, אולם אם זה יעדיף להתרכז בבני יהודה, ימצא לעצמו תחליף.

 

גוטמן גם הכין תוכנית מגירה לקראת הקמפיין הבא, אותה הוא שומר קרוב לחזה ועד כה לא חשף בפני אנשי ההתאחדות.

המשחק הבא של הנבחרת יהיה ב-5 במרץ מול סלובקיה באצטדיון נתניה, ובמאי תצא מיד לאחר סיום העונה למחנה אימון מלווה במשחקי אימון. הפעם המטרה לאתר יריבות אימון מהדרג השלישי, כלקח מהמשחקים ששיחקו בקמפיין האחרון באותה התקופה, מול גרמניה, אוקראינה וצ'כיה, שהן מהדרגים הגבוהים.

 

שינוי נוסף שמתכנן גוטמן לקראת הקמפיין הבא נוגע לאיצטדיונים שיארחו את המשחקים. המאמן הלאומי מעוניין כי האצטדיון החדש שנבנה חיפה יארח את המשחקים הגדולים, בעוד יתר המפגשים ייערכו בטדי ובנתניה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אלי גוטמן
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים