שתף קטע נבחר

רשמית: אלי גוטמן ימשיך כמאמן הנבחרת

חברי מזכירות ההתאחדות לכדורגל החליטו לקבל את המלצת אבי לוזון ושטרן חלובה ואישרו את הארכת חוזהו של המאמן, שידריך את השחקנים שנתיים נוספות. גוטמן ישתכר 1.2 מיליון שקל בשנה ואמר: "המטרה היא לעלות לאליפות אירופה, אני לא מנסה להתחמק מזה"

עכשיו זה רשמי - אלי גוטמן ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת ישראל וידריך את השחקנים שנתיים נוספות במוקדמות יורו 2016. כך הוחלט היום בהצבעה שקיימו חברי מזכירות ההתאחדות לכדורגל.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

גוטמן צפוי להשתכר 1.2 מיליון שקל בכל שנה, כפי שהשתכר בשנתיים האחרונות. עוזרו, שככל הנראה יהיה יוסי אבוקסיס, צפוי לקבל שכר על פי שעות פעילות הנבחרת.

 

אלי גוטמן עם יו"ר ההתאחדות אבי לוזון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלי גוטמן עם יו"ר ההתאחדות אבי לוזון(צילום: אורן אהרוני)

 

בקמפיין האחרון כשלה הנבחרת בהדרכת גוטמן בניסיון להעפיל למונדיאל בברזיל, ולצד שתי תוצאות תיקו מול אזרבייג'ן ותבוסות לרוסיה הצליחה

להשיג שתי תוצאות תיקו (3:3 ו-1:1) מול פורטוגל שעלתה לטורניר הגמר. כזכור, לאחרונה החליטו יו"ר ההתאחדות אבי לוזון וממלא מקומו שטרן חלובה לבטל את קיומה של וועדת האיתור, אשר נועדה תחילה לגבש החלטה לגבי מינוי מאמן לנבחרת לאחר הכישלון במוקדמות המונדיאל.

 

לאחר פירוק הוועדה החליטו לוזון וחלובה להמליץ על הארכת כהונתו של גוטמן, תוך הסתמכות על מסקנות ועדת דודי כהן, אשר טענה כי מאמן לאומי צריך לשמש בתפקידו לפחות ארבע שנים. כעת קיבלה ההמלצה תוקף רשמי.

 

היחיד שהתנגד למינוי. משה דמאיו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
היחיד שהתנגד למינוי. משה דמאיו(צילום: מוטי קמחי)

 

מנכ"ל בני יהודה וחבר הנהלת ההתאחדות, משה דמאיו, שתמך במינויו של אלי אוחנה למאמן הנבחרת ונחשב למקורב מאוד ליוסי בניון, היה היחיד מבין חברי המזכירות שהתנגד למינוי.

 

גוטמן הגיב: "אני רוצה להודות לחברי המזכירות, ליו״ר ולמ״מ על האמון שנתנו בי אמון. הכבוד והאתגר שבאים עם תפקיד מאמן הנבחרת ברורים לי ומחייבים אותי ואת השחקנים. אני מבטיח שנעשה הכל כדי להביא את נבחרת ישראל, הנבחרת של כולנו, להשתתף ביורו 2016. זאת המטרה ואף אחד מאיתנו לא ינסה לחמוק ממנה. על הרכב הצוות המקצועי שיוביל איתי את הנבחרת אחליט רק לאחר הגרלת הבתים בשלהי החודש הבא. אני רוצה להבטיח לאוהדי הכדורגל ולאזרחי ישראל שהנבחרת שלנו תהיה מקור גאווה עבור כולנו".

 

"הכבוד והאתגר ברורים לי". אלי גוטמן (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"הכבוד והאתגר ברורים לי". אלי גוטמן(צילום: ראובן שוורץ)

 

אבי נמני שהיה מועמד לאימון הנבחרת בצוותא עם אלי אוחנה אמר: "אני בטוח שאם כולם יתייצבו מאחרי הנבחרת ומאחרי המאמן ויהיו יד אחת זה יעזור לנבחרת ולאלי גוטמן להגיע להשגים יותר טובים מהקמפיין האחרון. גוטמן הוא לא ברירת מחדל של אף אחד, גוטמן הוא מאמן טוב וצריך להאמין בו".

 

ההתאחדות לכדורגל הודיעה לאופ״א כי המשחקים הרשמיים בקמפיין יורו 2016 יתקיימו במספר אצטדיונים בארץ, ביניהם חיפה, טדי, נתניה והמושבה.

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

 

לוזון פתח את הישיבה בהשתתפות בצערה של משפחת אבן עזרא. בהגרלת יורו 2016 שתתקיים בניס שבצרפת בסוף פברואר ישתתפו היו״ר, המנכ"ל

ומאמן הנבחרת. מיד בתום ההגרלה הנבחרות ינסו לתאם את שיבוץ המשחקים ביניהן.

 

מו״מ מתנהל עם עיריית תל אביב בעניין חכירת אצטדיון ר״ג למשך שנתיים, וזאת על מנת שבלומפילד יוכל להתפנות לשיפוצים. אם והעניין יצא לפועל הוא ייכנס לתוקף כבר מתחילת עונת 2014/2015. אם לא - בתום עונת המשחקים הנוכחית תופסק כל פעילות כדורגל באצטדיון רמת גן.

 

בישיבה אושרה ׳הוראת שעה׳ בעניין החמרת הענישה והצעדים שינקטו בכל מקרה של גילויי אלימות בכל הליגות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אלי גוטמן
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים