שתף קטע נבחר

מבקר המדינה בודק חשד לליקויים כספיים בבניית האצטדיון הכדורגל בחיפה

לאחרונה זומנו עשרות גורמים לחקירה בנוגע להתקשרויות עם ספקים ותקינות המכרזים. גורם המעורה בבדיקה: "ישנה חקירה מקיפה ויסודית"

מבקר המדינה, יוסף שפירא, הורה בשבועות האחרונים להתחיל בבדיקה של חשדות לליקויים כספיים לכאורה, שנאמדים במיליוני שקלים, הקשורים בבניית אצטדיון סמי עופר בחיפה.

 

בשלב הראשון נאסף מידע באופן סמוי, ולאחרונה החל השלב הגלוי שבמסגרתו זומנו לחקירה עשרות גורמים, בנוגע להתקשרויות ונושאים כספיים הקשורים לבניית האצטדיון וקריית הספורט שבסביבתו.

 

אצטדיון סמי עופר. מבקר המדינה הורה להתחיל בבדיקה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
אצטדיון סמי עופר. מבקר המדינה הורה להתחיל בבדיקה(צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

 

אחד הגורמים המעורים בבדיקה אמר: "משרד מבקר המדינה זימן עשרות גורמים לחקירה על התנהלות כספית בעייתית לכאורה. בודקים את ההתקשרויות והמכרזים ואם חתכו כספים או גזרו קופונים. כל הדברים האלו חייבים להיבדק, ולכן ישנה חקירה מקיפה ויסודית בעניין".

 

האצטדיון, שאמור להיפתח באוגוסט, מכיל כ־30 אלף מקומות ישיבה ועשוי לארח משחקים של נבחרת ישראל. עלות הקמתו כ־530 מיליון שקל, כשרוב המימון מגיע על פי המפתח הבא: מועצת ההימורים 135 מיליון, עיריית חיפה 103 מיליון, מפעל הפיס 50 מיליון, מכירת הקרקעות שעליהן יושב האצטדיון בקריית-אליעזר 30 מיליון, מכירת שטחים מסחריים באצטדיון החדש 86 מיליון ותרומה של סמי עופר בסך 75 מיליון שקל.

 

אצטדיון סמי עופר. חשדות לגבי תקינות המכרזים (צילום: צבי רוגר, עיריית חיפה)
אצטדיון סמי עופר. חשדות לגבי תקינות המכרזים(צילום: צבי רוגר, עיריית חיפה)

 

למשרד מבקר המדינה הגיע מידע פנימי על ליקויים כספיים לכאורה, הקשורים לבניית האצטדיון, וחשדות נוספים לגבי התקשרויות עם ספקים ובין הגופים השונים ותקינות המכרזים.

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "משרד מבקר המדינה אכן נמצא בעיצומה של מטלת ביקורת על היבטים שונים הקשורים בהקמת קריית הספורט בחיפה ובמרכזה אצטדיון הכדורגל. בין ההיבטים הנבדקים ההתקשרויות עם הגופים השונים להקמת קריית הספורט ונושאים כספיים הקשורים בהקמת הפרויקט".

 

צפו: סל ניצחון בשנייה האחרונה. או שלא

צפו: ההצגה המקורית של דפו כשחקן טורונטו

צפו: ניימאר מככב לא רק על המגרש

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית חיפה
אצטדיון סמי עופר
צילום: עיריית חיפה
מומלצים