שתף קטע נבחר

צילום: גדי קבלו, מוטי קמחי

קצין בכיר ל-ynet: "קשה לעבוד בצורה הזאת"

צמרת המשטרה עוסקת בבדיקה שמתבצעת במח"ש לבירור קשרי ניצב מנשה ארביב עם הרב פינטו. קצין בכיר: "שיורו למח"ש לסיים את החקירה במהירות. מדובר בארגון שלם שהוא נקי, ואמור להילחם בפשיעה. זאת סיטואציה לא קלה"

"קשה לעבוד בצורה הזאת", כך הודה בצהריים (יום ה') קצין בכיר במשטרה בעקבות הפרשה שמטלטלת את הארגון. אף על פי שבמשטרה מנסים להקטין את ממדי הבדיקה שמתבצעת במח"ש לבירור קשריו של ניצב מנשה ארביב עם הרב יאשיהו פינטו ומקורביו, קצינים בכירים אומרים כי הנושא מעסיק את כל שרשרת הפיקוד.

 

"מישהו חייב להתעשת ולהורות למחלקה לחקירות שוטרים לסיים את החקירה בצורה המהירה ביותר", אמר הקצין הבכיר במשטרה ל-ynet. "בכל זאת, מדובר בארגון שלם שהוא נקי, ואמור להילחם בפשיעה. זאת סיטואציה לא קלה". בשל פרסום הפרשה, יגיע אחר הצהריים מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ליחידת להב 433.

 

הלילה (יום ה') הותר לפרסום כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים בודקת חשד ולפיו בכירים במשטרה נהנו מטובות הנאה שקיבלו במהלך השנים מהרב יאשיהו פינטו, ראש מוסדות "שובה ישראל",

 וממקורביו. הבדיקה מתמקדת בראש יחידת העילית של המשטרה – להב 433 – ניצב מנשה ארביב, שיצא בעקבות כך לחופשה.

 

במח"ש ציינו בעניינו של ארביב כי "לאחרונה נפתחה בדיקה במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה בעניינו של ניצב ארביב. הבדיקה נפתחה בעקבות מידע שנמסר לפני שבועות אחדים ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, המייחס לקצין ולמי מבני ביתו קבלה לכאורה של טובות הנאה מגורמים המקורבים לרב פינטו. בשלב זה ניצב ארביב עדיין לא נחקר. מהות החשד לגבי טובות ההנאה ופרטיהן אסורים בפרסום בשלב זה, על-פי החלטת בית המשפט".

 

 (צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP) (צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP)
(צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP)

על דבר אחד אין חולק – מזוודה עם כסף בשווי מאות אלפי שקלים הועברה מידיה של הרבנית, אשתו של פינטו, לאשתו של תת-ניצב אפרים ברכה, כיום מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) ואז בכיר באגף החקירות והמודיעין. קצין המשטרה הבכיר עדכן את הממונים עליו כי מדובר במזוודת שוחד, לכאורה בתמורה למסירת מידע פנימי בנוגע

לחקירה נגד עמותת "חזון ישעיה" שהרב פינטו קשור אליה. הרב, מצדו, טען שמדובר בתמיכה בברכה, שהיה אחד מחסידיו ונזקק לעזרה.

 

התלונה יוצאת הדופן של ברכה הולידה חקירה נגד פינטו ואשתו בחשד לשוחד, ובמשטרה אף הכינו טיוטת כתב אישום. אחרי שנודע על הכוונה להעמידו לדין הגיעה הפצצה: עורכי דינו של הרב, רועי בלכר, אלי זוהר ומשה מזור, נפגשו עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ואמרו כי ברשותם חומרים ש"יזעזעו" אותו. התנאי לחשיפה – אם יתברר שהמידע אמיתי, האישום נגד הרב ייגנז.

 

הגשת האישום עוכבה (במשרד המשפטים מכחישים שהתיק נגד הרב פינטו נגנז), וכעת המידע נבדק. בין היתר הוא כולל חשד שארביב, שבתפקידו הקודם היה נספח המשטרה לארצות הברית, קיבל שם מפינטו טובות הנאה. ארביב הכחיש את החשדות נגדו ואמר לסביבתו הקרובה: "לא היו דברים מעולם, זו רכילות של אנשים צרי עין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים