שתף קטע נבחר

צילום: גדי קבלו, מוטי קמחי

עדות: עוד 2 קצינים קיבלו טובות הנאה מהרב

בעוד טבעת החשדות מתהדקת סביב צווארו של ניצב מנשה ארביב, ל-ynet נודע כי עוד בכירים בצמרת המשטרה מסובכים בפרשה: על פי החשד, עוד שני קצינים לפחות קיבלו טובות הנאה מהרב פינטו. אחד צפוי להיחקר, נגד השני הרב מסרב להעיד כדי לא לסבכו

בזמן שנראה שמפקד יחידת להב 433 של המשטרה, ניצב מנשה ארביב, הולך ומסתבך, ייתכן שהוא לא לבד. ל-ynet נודע כי במח"ש התקבל מידע שלפיו מלבד ארביב, עוד שני קצינים לפחות קיבלו טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. אחד מהם שירת אף הוא ביחידת להב 433 בעבר, וגם הוא צפוי להיחקר בפרשה. נציגי הרב ביקשו שנגד הקצין השני לא תיפתח חקירה, ושהרב לא יעיד נגדו. ניצב ארביב דווקא שומר על רוח מרוממת: "ההרגשה מצוינת", אמר הבוקר (שבת) לעיתונאים במהלך ריצה בפארק הירקון.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ככל שחולפים הימים, נראה כי ההסכם שעליו חתמה הפרקליטות עם יועציו המשפטיים של הרב פינטו - עורכי הדין אלי זהר, רועי בלכר ומשה מזור - מספק עוד ועוד הפתעות. כעת מתברר כי מלבד המידע על טובות ההנאה שלכאורה קיבל ניצב ארביב, יש עדויות במסמך על עוד קצין אחד לפחות שכיהן בתפקיד רגיש בלהב 433 וקיבל טובות הנאה.

ארביב בתנועה, הבוקר. צרת רבים חצי נחמה? (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ארביב בתנועה, הבוקר. צרת רבים חצי נחמה?(צילום: שאול גולן)

 (צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP) (צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP)
(צילום: שלומי כהן- כיכר השבת, מוטי קמחי, AP)
 

במסגרת הפגישה שבה נשטחה העדות של פינטו על קציני המשטרה, נמסר מידע גם על קצין נוסף הקשור לפרשה בעקיפין. אלא שפינטו הציג בקשה חד משמעית - לא לסבך את הקצין הזה, ואמר כי הוא אינו מוכן להעיד נגדו.

 

אתמול דיווחנו כי ל-ynet נודע ששלושה עדים מרכזיים בפרשה כבר מסרו את עדותם במחלקה לחקירות שוטרים וחיזקו את טענותיו של הרב פינטו, לפיהן נתן טובות הנאה לניצב ארביב, וכי עד נוסף - רביעי במספר - ממתין בארצות הברית למסירת עדות. עדויותיהם הן רק חלק מסבך הראיות שהציג הרב פינטו כדי לאשש את טענותיו שניצב ארביב זכה לטובות הנאה ממנו.

 

בתחילת השבוע: פגישה עם פרקליטי הרב

עד כה היה ידוע רק כי המתווך במתן טובות ההנאה, איש העסקים בנציון סוקי, מקורבו של הרב שהגיע מארה"ב לישראל, הוא שתמך בגרסת הרב. סוקי, איש עסקים המתגורר בארה"ב, העיד ממקור ראשון על אותן הטבות שדאג להעביר לארביב ולבני משפחתו. אלא שאתמול התברר שטענותיו של הרב פינטו לא נשענות רק על עד אחד, וכי יש שלושה עדים נוספים.

 

שניים משלושת העדים הנוספים כבר הספיקו גם הם להגיע למחלקה לחקירות שוטרים ולמסור את גרסתם. עד נוסף נמצא בארה"ב ולא מן הנמנע שאם יימשך ההליך, במח"ש יבצעו לאיש חיקור דין בארה"ב. אחד העדים מקורב מאוד לרב ומתגורר בישראל, ולפי גרסתו הוא היה עד למתן אותן טובות הנאה. העד הזה נחשב לדמות מוכרת מאוד בקרב חסידי הרב, ולאחד האנשים הקרובים אליו.

"הרגשה מצוינת", ארביב רץ בפארק (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
"הרגשה מצוינת", ארביב רץ בפארק(צילום: שאול גולן)

יש לציין כי למרות העדויות הללו, לפי ההסכם שגובש בין הפרקליטות לבין סנגוריו של הרב פינטו, השימוש בהן אמור להיעשות רק לאחר אישור

הסנגורים של הרב. יחד עם זאת, במח"ש העדיפו להשיג תחילה את העדויות הללו, ורק לאחר מכן להמשיך במשא ומתן עם פרקליטי הרב פינטו לגבי המשך הטיפול בתיק שלו.

 

בתחילת השבוע הקרוב אמורה להתקיים פגישה מכרעת בין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לבין פרקליטיו של הרב, בנוגע להמשך החקירה של ניצב ארביב בפרשה שטלטלה את המשטרה. אם סנגורי הרב פינטו לא יגיעו להסכם עם אנשי הפרקליטות, הם לא יאפשרו שימוש בחומרים שהעבירו עד כה נגד ניצב ארביב. גורמים במשטרה שמעו על ההסכם המדובר עם פרקליטי הרב וכינו אותו "שערורייה".

 

ארביב: כל הטענות נגדי כבר נבדקו

למרות עיבוי העדויות מצד חצרו של הרב פינטו נגד ניצב ארביב, הקצין הבכיר ממשיך לדבוק בגרסתו כי לא קיבל שום טובת הנאה. סנגורו של ארביב, עו"ד גדעון פישר, ביקש אף הוא מהיועץ המשפטי לממשלה לקיים פגישה בתחילת השבוע על מנת להציג את טענותיו. לטענת ארביב, כבר לפני שנה וחצי, עוד בטרם מונה למפקד להב 433, הוא ניתק קשר עם חצרו של הרב.

 

עוד טוען ארביב: "כל הטענות שמועלות נגדי כבר נבדקו טרם המינוי שלי למפקד להב 433". מתברר כי עוד בהיותו נציג המשטרה בארצות

הברית, רגע לפני המינוי ולאור השמועות על מערכת היחסים עם הרב, זומן ניצב ארביב ארצה לבדיקה מיוחדת שנעשתה על ידי לשכת השר לביטחון פנים, לשכת המפכ"ל ואנשי הפרקליטות.

 

ארביב מסר עדות מפורטת על הקשר שלו עם חצר הרב והתייחס לחלק מהטענות שמועלות גם היום, ולמרות זאת ראש אגף החקירות ניצב יואב סיגלוביץ' אישר את מינויו של ארביב לתפקיד הרגיש. חלק מהחומר אף הועבר לבדיקת לשכת מבקר המדינה, אולם לא הבשיל לכדי דו"ח מצד המבקר. "כל אלה מוכיחים כי מדובר בספין ותו לא", אמר עו"ד פישר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ארביב, היום. "הטענות כבר נבדקו"
צילום: שאול גולן
צילום:  גדי קבלו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: גדי קבלו
מומלצים