שתף קטע נבחר

בן 14 הוכה בבי"ס: "בעטו בי בכל הגוף"

תלמיד חטיבת ביניים בבירה שהתקוטט עם בן גילו, הותקף על ידי שלושה בני 17 שבאו "לסגור חשבון". הוא פונה להדסה עין כרם במצב קל-בינוני עם פגיעות בשיניו. הנער שהותקף שחזר: "אני מפחד לחזור לבית הספר"

נקמה אלימה בתוך בית הספר הסתיימה בבית החולים: משטרת מחוז ירושלים חושדת כי שלושה נערים בני 17 היכו היום (א') נער בן 14 בחטיבת ביניים שבה הוא לומד בעיר. אחד החשודים בתקיפה נעצר כבר בצהריים ונער נוסף נעצר בערב. שני נערים נוספים עוכבו לחקירה.  

עוד בחדשות:

גרסת ארביב: איך מאמינים לרב פינטו?

הבנים עלו לקבר שרון: "נזכור את מורשתו"

 

התלמיד שהוכה נפגע בפיו ובשיניו, נזקק לטיפול רפואי של מד"א ונלקח על ידי הוריו לבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים נמסר כי הנער הגיע לחדר המיון עם חבלות בכל חלקי גופו ושמצבו מוגדר קל עד בינוני. במקביל מנסה המשטרה לאתר שני חשודים נוספים בתקיפת הנער. שלושת הנערים, שנכנסו בלי כל הפרעה לבית הספר, היכו לפי החשד את הנער בן ה-14 נמרצות ואז נמלטו מהמקום.

"שברו לי ארבע שיניים". הנער שהותקף בבית החולים, היום ()
"שברו לי ארבע שיניים". הנער שהותקף בבית החולים, היום

הנער שהותקף סיפר ל-ynet: "דיברתי בטלפון ואז אחד מהם קילל אותי והתחיל להרביץ לי. הוא נגח בי. אחר תפס אותי מאחורה והפיל אותי לרצפה. הם בעטו בי בכל הגוף וברחו. ילדים היו באזור, אבל אף אחד לא עזר ולא היה אפילו מורה אחד. כל הרצפה הייתה דם, הם שברו לי ארבע שיניים. אני פוחד לחזור לבית הספר שלא ייתנו לי עוד פעם מכות".

 

"כשאני מגיעה בודקים לי את התיק" 

אמו של הנער המותקף אמרה: "הם הפילו אותו לרצפה, נתנו לו אגרופים וגרמו לו לפגיעה בארבע שיניים. הוא כולו המום ומפוחד מהם. דיברתי עם מנהלת חטיבת הביניים שסיפרה כי השומר לא שם לב שהתוקפים נכנסו. אני לא מבינה איך זה יכול להיות. כשאני מגיעה בודקים לי את התיק, והם נכנסו בלי מפריע והרביצו לבן שלי".

הנער שהותקף ואמו ()
הנער שהותקף ואמו

מורים שהגיעו לכיתה מצאו את הנער המותקף מדמם והזעיקו למקום צוות של מגן דוד אדום וניידת משטרה. מעיריית ירושלים נמסר כי "מדובר במקרה חמור ביותר המטופל באופן צמוד על-ידי צוות בית הספר והנהלת מינהל החינוך בעירייה. מיד עם התרחשות המקרה, צוות בית הספר התערב, וטיפל טיפול ראשוני בתלמיד".

 

עוד נמסר מהעירייה כי "במקביל, הנהלת בית הספר הגישה תלונה במשטרה בעקבות המקרה החמור. הנהלת מינהל החינוך מעודכנת בכל פעולות בית הספר והטיפול בתלמיד ותמשיך לטפל במקרה ובתלמיד, במטרה למנוע מקרי אלימות בבית הספר ומערכת החינוך בעיר. כמו כן, מיד עם היוודע המקרה, צוות בית הספר קיים שיחות עם התלמידים ופעילויות חינוכיות להרגעתם, במטרה להעניק להם סיוע, ככל שיידרש".

 

חיפה: עימות בין אמא למנהל הסתיים במשטרה 

אירוע אלים נוסף התרחש ביום שישי בבית ספר בחיפה, בין אמא ושתי בנותיה התלמידות - בנות 15 ו-16 - לבין המנהל. האם הגיעה לבית הספר לפי דרישת המנהל, שהתעמת יום קודם לכן עם אחת הבנות. היא הגיעה מלווה בבנותיה, וככל הנראה פרץ ביניהם ויכוח שהתלהט לעימות פיזי.

 

בעקבות האירוע הוגשה תלונה משטרה, שבוטלה לאחר מכן. מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה אבי אדרי, אמר ל-ynet שאחת האחיות הגיעה לתחנה עם חבלה בעין והשנייה חבולה בזרועה. לאחר שהמנהל עוכב לחקירה ותושאל על האירוע, הוא התלונן כי השתיים תקפו אותו והוא נאלץ להתגונן. לאחר ביטול התלונה שוחרר המנהל לביתו. נצ"מ אדרי הוסיף שדיווח על התנהגותו של המנהל, והדיווח הועבר למשרד החינוך ולעיריית חיפה

 

בהסתדרות המורים טוענים שמצלמות האבטחה בבית הספר מוכיחות שלא היה מגע פיזי בין המנהל לבין הבנות והאם. כמחאה ישביתו מחר מורי הסתדרות המורים את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים (בחינוך הרגיל) בחיפה בשעה 09:00. במהלך השיעור השני ייערכו שיחות בנושא כבוד האדם ומיגור האלימות.

 

על פי הידוע, ביום חמישי ביקשה בתה של האם ללכת הביתה אולם נעצרה על ידי המנהל. בתגובה היא החלה לקלל אותו בבוטות ודחפה אותו. המנהל הרפה מהתלמידה וביקש ממנה לחזור למחרת עם אמה. "השתיים הגיעו לבית הספר וגם במעמד השיחה הזו הן החלו לקלל אותו להטיח

בפניו: 'מי אתה בכלל?', 'אתה אפס'", סיפרה חני לידור, יו"ר הסתדרות המורים במרחב חיפה. "המנהל ראה ששום דבר לא מתקדם ועזב את המקום, את האם רדפה אחריו, דחפה אותו והטיחה בו 'חכה, חכה, אני אראה לך'".

 

המנהל דיווח על האירוע למפקח וציין כי בכוונתו להגיש תלונה במשטרה, אלא שהאמא הקדימה אותו. "בשעה 12:30 הגיעה למקום ניידת בעקבות תלונה שהגישה", סיפרה לידור. "המנהל לא רצה לצאת בניידת משטרה והסביר כי הוא זה שהותקף, אולם לבסוף הגיע בכוחות עצמו למשטרה ושהה שם שבע שעות. הוא נתן עדות וביקש שיבדקו את מצלמות האבטחה שתיעדו את הכל".

 

לידור ציינה כי המנהל לקח קשה מאוד את המקרה. "הוא שבור. הוא היה אצלי בשיחה בארבע עיניים ובכה לי. אין מילים. המעשה של האם ובתה חמור ביותר, ולכן אנחנו משביתים מחר לשעה את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בחיפה, בחינוך הרגיל", אמרה.

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים