שתף קטע נבחר

תחרות: מי ההאקר הכי טוב?

פרצו לארגון שלכם וגנבו מידע. יש לכם 4 שעות לפרוץ בחזרה לתוקפים ולאחזר את המידע הגנוב. האם תעמדו במשימה? יותר מ-50 מומחי סייבר יתרגלו את התרחיש הזה בשבוע הבא

יותר מ-50 מומחי אבטחה ישבו מול מחשבים באולם בגני התערוכה בשבוע הבא, ויתקתקו במרץ על המקלדות שלהם. בתוך 4 שעות הם יצטרכו לפרוץ לשרתי חברה אשר תקפה את הארגון ששכר אותם וגנבה מידע סודי על מנת לאתר את המידע שנגנב. מומחי האבחה יתחברו לרשת ארגונית מדומה באנגליה. השחקנים יגיעו עם כלי הפריצה שלהם, או פלטפורמות מוכנות מראש.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

התחרות במסגרת סימולצית תקיפת סייבר שנערכת בתחרות שמארגנת חברת האבטחה סימנטק - Cyber Readiness Challenge (תחרות המוכנות הקיברנטית), כחלק מתערוכת הסייבר הבינלאומית, שמארגן מגזין ישראל דיפנס בחסות מטה הסייבר הלאומי, שבה ישתתפו גם ראש הממשלה ובכירים בתעשיית הסייבר מרחבי העולם. על פי החברה ישתתפו בסימולציה נציגים מחברות אבטחה, התעשיות הביטחוניות, סלולר, תקשורת, בנקים, וסטודנטים שלומדים במסלולי סייבר.

 

על פי ההודעה של סימנטק "המומחים יצטרכו להפגין את יכולות הפריצה שלהם בכל אחד מחמשת שלבי הפריצה המוכרים בתחום ולהגיע ל – 40 מטרות שונות בדרך" - טל קנדל, מנהל טכני בתחום הסייבר בסימנטק מסבר כי בשלב הראשון נאסף מידע על הרשת, בשלב השני נכנסים ממש לרשת, בשלב השלישי מאתרים את המטרות (בסימולציה יהיו אלה הדגלים), שלב רביעי - להשיג את המידע עצמו ולעבד אותו אם הוא מוצפן, השלב החמישי הוא הוצאה של המידע מחוץ לרשת.

 

מסימנטק נמסר עוד כי "בעולם שבו האקרים תוקפים יום יום ארגונים, חברות ומדינות אנו מחויבים להיות צעד אחד לפניהם ולהתכונן תמיד להתקפה שטרם נראתה". קנדל מסביר כי המטרה היא ללמוד להגן יותר טוב על המידע, על ידי התנסות בהתקפה עצמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף שגיא
ינסו לפרוץ. אילוסטרציה
צילום: אסף שגיא
מומלצים