שתף קטע נבחר

איך קפצה עלות המטרונית? היום דו"ח המבקר

השופט יוסף שפירא ימסור בצהריים את הדו"ח שבו בדק טיפול של רשויות מקומיות בבני נוער, הסדרי חנייה ציבורית ואת נושא המטרונית בחיפה

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, יפרסם היום (יום ד') בשעה 16:00 את דו"ח הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2013. הדו"ח שיגיש שפירא ליו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ב-12:30, עוסק במכלול סוגיות הקשורות בעשיית השלטון המקומי בישראל.

 

עוד בחדשות:

חיל האוויר תקף בעזה: מחבל וקרובו נהרגו

פוסט-טראומה: ההומלסים של שכונת גילה

שיחות השלום: מדברים בז'נבה, מענים בסוריה

 

בין הנושאים שנבדקו בדו"ח היה טיפולן של רשויות מקומיות בבני נוער שמנותקים ממסגרות לימודיות ולעתים מתדרדרים להתנהגות עבריינית. בנוסף, נבדקו בדו"ח חגיגות מופרזות ברשויות, בין השאר בהתקשרויות כספיות ובאופן ניהול האירועים עצמם וכן חלוקת כרטיסים ללא תשלום לגורמים שונים כמו בעלי תפקידים ברשויות ובתאגידים העירוניים.

 

השופט שפירא בחן בדו"ח גם את נושא הסדרי חניות ציבוריות בתחומי הרשויות המקומיות והפעלתן ומצא ליקויים בכמה נושאים: הצבת תמרורים שלא כדין, היעדר הכשרה של פקחי חנייה, הענקת פטורים מתשלום אגרת חנייה שלא כדין, הטלת קנסות שלא כדין וכשלים בגביית דו"חות חנייה מרכבי צה"ל ותיירים.

 

המבקר גם בדק מכרזים שאינם פומביים והיבטים בהתקשרויות בפטור ממכרז ברשויות המקומיות, הליך ההכנה והביצוע של המכרזים ועניין ההתקשרות עם הזוכים.

 

כמו כן בחן מבקר המדינה את פעולות הפיקוח והאכיפה של הרשויות המקומיות לטיפול בתופעות של הפרות סדר ואלימות במרחב הציבורי, בשל העלייה במספר האירועים בשנים האחרונות של אירועי ונדליזם ואלימות, שגרמו לנזקים ברכוש ואף גבו קורבנות בנפש.

 

השופט שפירא בדק גם את נושא נטילת ההלוואות לזמן ארוך על-ידי הרשויות המקומיות שהגיעו לכשליש מתקציבן השנתי, כ-14 מיליארד שקל. נטל החובות ונטל ההלוואות בתוספת הגירעון המצטבר מגיעים לכמעט מחצית מתקציבן השנתי השוטף של רשויות מקומיות.

 

לצד כל הנושאים הללו, בדו"ח נבדק נושא המטרונית במטרופולין חיפה על-ידי העירייה. תשתית הפרויקט שנאמדה בתחילה בכ-540 מיליון שקלים הגיעה לכ-1.6 מיליארד שקל. בנוסף, המבקר בדק את נושא העסקת יועצים בעיריית ראשון לציון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מבקר המדינה יוסף שפירא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים