שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בנאות אפקה: 350 דירות חדשות

תנופת בנייה בצפון ת"א: חברת העיר החדשה של היזם דרור הלוי תהרוס 8 בנייני רכבת ישנים שכוללים 130 דירות קטנות בשכונת היוקרה נאות אפקה, ובמקומם תקים 6 בניינים חדשים. לא רחוק משם, בשכונת נווה שרת, תהרוס קבוצת יזמים 154 דירות לטובת הקמת שכונה חדשה שתכלול כ-450 דירות

מתיחת הפנים של השכונות הישנות בצפון תל-אביב ממשיכה לקרום עור וגידים. ל-ynet נודע כי חברת העיר החדשה, בבעלות דרור הלוי, תבצע פרויקט פינוי-בינוי בשכונת נאות אפקה, במסגרתו ייהרסו 130 דירות קטנות וייבנו במקומן כ-350 דירות חדשות. זאת לאחר שהחברה נבחרה על ידי ועד נציגי הדיירים במתחם, בתום בדיקה שארכה מספר חודשים.

 

פינוי-בינוי - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר במתחם בשטח של 14 דונם בשכונת נאות אפקה, מאחורי בית הספר "ליידי דייויס", בין הרחובות קהילת פוזנא, קהילת קייב, מבצע קדש וקהילת ריגה. על פי התוכנית, במתחם ייהרסו 8 בנייני רכבת ישנים, הנמצאים בצמוד לווילות המאפיינות את שכונת היוקרה, ובמקומם ייבנו כ-6 בנייני מגורים.

 

הפרויקט ייבנה על שטח בנוי של כ-50 אלף מ"ר, מתוכם 25 אלף מ"ר יוקצו לטובת חניונים תת-קרקעיים ו-10% נוספים מהשטח יוקצו לטובת גנים וגינות ציבוריות. על תכנון הפרויקט הופקד האדריכל גיל שנהב, והוא מותנה באישורי ועדות התכנון. יצוין כי טרם התקבלו הערכות לגבי מחירי הדירות החדשות בפרויקט.

 

נזכיר כי לפני כשבועיים דיווחה החברה על פרויקט התחדשות עירונית נוסף, הפעם במסגרת של תמ"א 38, בסמוך לכיכר רבין במרכז תל-אביב. הפרויקט, שייקרא "ICON TLV", צפוי לכלול כ-100 דירות ב-4 בניינים בגובה 7 קומות כל אחד, בהם יוקמו דירות שני חדרים ומעלה ודירות מיוחדות. לדברי החברה, בפרויקט זה מחירי הדירות יהיו "נמוכים מהמקובל באזור, ונמוכים בכ-10,000 שקל למ"ר בדירות רגילות ובכ-20-25 אלף שקל למ"ר בדירות הפנטהאוז".

 

פינוי-בינוי בנווה שרת: 2.1 מיליון שקל ל-4 חדרים

בתוך כך, בשבועות הקרובים יחל פרויקט פינוי-בינוי גם בשכונת נווה שרת בצפון תל-אביב, שבה כבר החלו מספר פרויקטים של התחדשות עירונית. על הפרויקט אחראיות החברות מטרופוליס, אלקטרה השקעות ו-SGS, שצפויות להקים שכונה חדשה שתיקרא "גרין פארק". שכונה זו תכלול 447 יחידות דיור חדשות, במקום 154 דירות ישנות בבנייני רכבת קיימים שנבנו בשנות ה-50 של המאה הקודמת.

 

על פי התוכנית, בשכונה החדשה יוקמו 6 בניינים: 3 מגדלים בני 17-27 קומות ו-3 בניינים נמוכים בני 10 קומות. בנוסף, יוקמו חניונים תת-קרקעיים לרשות הדיירים שיכללו 680 חניות. בניגוד לפרויקטי מגורים הנבנים בשלבים במשך מספר שנים, בחברות מבהירים כי כל הבניינים ייבנו בו זמנית, כך שהשכונה תוכל לקום בעוד 3 שנים.

 

כאן כבר קיימים נתונים לגבי מחירי הדירות בפרויקט, אשר צפויים לנוע סביב 2.1 מיליון שקל עבור דירות 4 חדרים, והחל מ-2.6 מיליון שקל עבור דירות 5 חדרים. עד כה נמכרו 150 דירות בשכונה בהיקף של 307 מיליון שקל. לדברי רוני כהן, מנכ"ל חברת אלדר המשווקת את הפרויקט, "מניתוח נתוני המכירות עולה כי 67% מרוכשי הדירות בפרויקט הם זוגות או משפחות צעירות בגילאי 35-40, שרובן גדלו בצפון תל-אביב. שאר רוכשי הדירות הם משפרי דיור ומשקיעים".

 

גם שכונה זו תוכננה על ידי האדריכל גיל שנהב, והיא צפויה לכלול מתחם סגור לכלי רכב ושטחים ירוקים הכוללים למעלה מ-5 דונם של פארק המיועד לפעילות ספורטיבית (אופניים, רולר בליידס, סקייטבורד, ריצה, הליכה וכו'), לא רחוק מפארק הירקון. בנוסף, מתוכננים מרחבים ציבוריים לפעילות ספורטיבית הכוללים, בין היתר, מועדון אופניים ומגרשי כדורסל וקט רגל לשימוש הדיירים.

 

הדמיית פרויקט גרין פארק (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
הדמיית פרויקט גרין פארק(הדמיה: ויו פוינט)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילוסטרציה. תוכניות פינוי-בינוי בת"א רק מתרבות
צילום: מוטי קמחי
צילום: אסף לב
דרור הלוי, בעלי חברת העיר החדשה
צילום: אסף לב
מומלצים