שתף קטע נבחר

בגד וביקש לחזור לאשתו. ביה"ד: 'רועה זונות'

אחרי שחי עם אישה אחרת, ביקש גבר לחזור ולהכריז על "שלום בית" מתוך ניסיון להפעיל לחץ כלכלי. הדיין, הרב שלמה שפירא: "זו התעללות נפשית. במעשיו לא היה תום לב, אלא רשעות לשמה וניסיון להלך אימים על האישה כדי להשיג הישגים רכושיים"

האם יכול בעל שבגד באשתו לחזור ולהכריז על "שלום בית", בניגוד לרצונה, כשמטרתו להפיק רווח כלכלי? שנים אחרי שנישאו ולהם שלושה ילדים משותפים, החליט א' לעזוב את הבית ולחיות עם אישה אחרת. במרוצת השנים הוא חזר לחיק משפחתו המקורית לתקופה קצרה ושוב החליט לחזור לסורו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בעקבות תביעה שהגישה האישה לבית הדין הרבני האזורי בנתניה טען הבעל כי מהלכיו נעשו לאחר שחייו במחיצת אשתו נמאסו עליו, ומאחר שלטענתו כבר היה ידוע לשני הצדדים שחייהם המשותפים תמו וחסר רק הגט הפורמאלי. ואולם, למרות טענתו זו, ובקשתה החוזרת ונשנית של אשתו לקבל גט - הבעל סירב לעשות זאת.

 

מדוע? התברר שלצדדים יש בית משותף הרשום על שם שניהם בחלקים שווים, אולם על חלקו של הבעל קיים עיקול של נושים, בהם אבי האישה, בסכום של כמיליון שקל. סיבת העיקול היא חוב שצבר כלפי האב במרוצת השנים.

 

האישה, שביקשה לחייב את הבעל להתגרש, לשלם את כתובתה ולפסוק על פירוק שיתוף בדירה, נתקלה בהתנגדות חריפה מצדו: "או שהורייך מסירים את העיקול על החלק שלי או שלא תקבלי כתובה".

אילוסטרציה. בית הדין לא הסכים להכניס את החותן לסכסוך (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. בית הדין לא הסכים להכניס את החותן לסכסוך(צילום: shutterstock)

אב בית הדין האזורי בנתניה, הרב שלמה שפירא, שהבין שהבעל מנסה למשוך זמן, הודיע כי בית הדין לא מתכוון להכניס את אבי האישה לתוך הסכסוך על מתן הגט. הוא הוסיף שייקבע זמן למתן הגט שהבעל יהיה מחויב לעמוד בו.

 

אולם הבעל, שהבין כי בית הדין נחוש לאפשר לאישה את קבלת הגט שהיא מייחלת לו, החליט לנסות את מזלו בטקטיקה אחרת. יום לפני המועד שנקבע לסידור גט פיטורין, הוא פרץ את מנעול הבית של האישה, הופיע בחדרה וסיפר לה כי הוא אוהב אותה ומעוניין לחזור אליה. במקביל הוא הגיש בקשה "לשלום בית". זאת מתוך תקווה שהמציאות הזו תיצור לחץ על האישה שתבקש מאביה להסיר את העיקול על חלקו ברכוש.

 

התעללות נפשית

אולם למרות מהלכיו הדרמטיים של הבעל, בית הדין לא התרשם מרצונו ל"שלום בית". "הבעל הודה שיש לו קשרי אישות עם אישה זרה זה שנים ועמה הוא מתגורר. התביעה לשלום בית שהגיש הבעל מחללת את המושג 'שלום בית'", כתב הרב שפירא בפסק הדין. "הבעל שמאס באשתו לא רצה לחזור לשלום בית. אופן החזרה לבית והמשך קשריו עם האישה הזרה מורים כבר על פניהם שבמעשיו לא היה תום לב, אלא רשעות לשמה וניסיון להלך אימים על האישה כדי להשיג הישגים רכושיים".

 

 

לדברי בית הדין אין ספק כי הבעל עדיין מקיים קשר עם האישה הזרה,

"ולפי זה בנידון דידן שהבעל הודה על קשריו עם אישה אחרת, יש לו דין של 'רועה זונות'".

 

הדיין הרב שפירא הוסיף כי "עצם התנהלותו של הבעל, חזרתו כביכול לשלום בית, מבלי להודיע לאישה, הבאת פורץ בכדי להיכנס לבית הצדדים, התעקשותו לגור בבית הצדדים ואף בחדר השינה של האישה, יש בה משום התעללות נפשית, ויש בה בפני עצמה בכדי לחייבו להתגרש. הבעל הצהיר בפנינו שאין הוא מעוניין באישה וכל מגמתו והתנגדותו להתגרש הוא מפני שהוא חושב שעל ידי הפעלת לחצים על האישה, הדבר יגרום לאביה לוותר על העיקול ועל החוב שיש לו כלפי הבעל".

 

בסופו של דבר קבע הדיין, הרב שפירא, כי הוא דוחה מכל וכל את בקשת הבעל לקיום "שלום בית". הבעל חייב לתת גט פיטורין לאישה באופן מיידי, ואם יסרב - ידון בית הדין בהטלת צווי הגבלה. בית הדין אף הורה להוציא צו הרחקה לבעל מביתה של האשה.

 

עוד נקבע כי יש לפרק השיתוף בדירת הצדדים. הדירה תימכר, מחצית מהכספים יינתנו לאישה, והמחצית השנייה לבעל, כאשר עליו יהיה לנהל תביעותיו להורדת העיקול על חצי הדירה הרשומה על שמו - לפני הרשות המשפטית המוסמכת.

 

אל פסק דינו של הרב שלמה שפירא הצטרפו הדיינים הרב אברהם שינדלר והרב יעקב זמיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים