שתף קטע נבחר

הקול או כלום: 3 שבועות במעצר שווא על שוד

המשטרה הייתה משוכנעת שהצליחה לעצור שודד בתחנת דלק. החשוד שוחרר לאחר שהתברר כי קולו שונה מזה של השודד שתועד במצלמה

"טוב בננות, בקיצור, קחו צעד אחורה, אל תגעו בכלום אם אתן רוצות לחיות". לכאורה זה נשמע עוד משפט פתיחה של שודד ממוצע, אבל צילומי מצלמת האבטחה בתחנת דלק בבאר שבע שגם הקליטה את הקול הובילו לשחרורו של החשוד ששהה במעצר שלושה שבועות.

 

עוד בחדשות:

שקיעת האוניברסיטאות: "תנאי הסף מוגזמים"

הח"כים נתקעו בפולין בגלל מטוס מקולקל

 

החשוד בביצוע השוד הגיע לפני חודשיים לתחנת דלק בבאר שבע. הוא דרש לקבל את כל הכסף והתעקש לקבל לידיו דווקא שטרות ולא מטבעות. "אם תלחצו על כפתור תשלמו ביוקר", נשמע "השודד המפקד" אומר בביצוע המעשה שתועד במצלמות האבטחה. כעבור יומיים היו בטוחים במשטרה שהצליחו לשים את ידם על החשוד. צעיר נחקר ובמשטרה המליצו לפרקליטות מחוז דרום להגיש נגדו כתב אישום. בדיעבד התברר שהצעיר שישב במעצר במשך שלושה שבועות כלל לא מעורב במעשה שיוחס לו.

 

את הגילוי בנוגע לחשוד שנעצר חשפה הסנגוריה הציבורית לאחר שבוצעה האזנה לקול מחקירת החשוד ממוצא אתיופי במשטרה ולקול שנשמע מסרטון האבטחה שתיעד את השוד. עו"ד ורד אברהם מהסנגוריה הציבורית מחוז דרום אמרה: "טענתי כי הקול של השודד שונה על פניו מהקול של החשוד. השודד דיבר בביטחון, בבהירות ובתקיפות, וללא מבטא, בשונה מאופן דיבורו של החשוד שנעצר שהוא בעל מבטא".

 

רגע לפני שהוגש כתב אישום נגד הצעיר כתב השופט נאסר אבו-טהה מבית המשפט המחוזי בבאר שבע: "לו הפרקליטות הייתה צופה ומאזינה לסרטון מצלמות האבטחה בתחנת

 הדלק אל מול סרטון החקירה של המשיב לא מן הנמנע שהייתה מגיעה למסקנה אחרת. על כן, טוב תעשה המאשימה אם תבחן שוב את עמדתה".

 

לפני כמה ימים הודיעה הפרקליטות כי היא חוזרת בה מכתב האישום שהוגש נגד הצעיר. הסנגורית הציבורית המחוזית עו"ד הילה שפרלינג וסגנה עו"ד דוד ויצטום, אמרו כי "נמנע עוול גדול לחשוד, שמוכר כלוקה בנפשו ומחוסר בית". כעת חזרה המשטרה לחקור מחדש את השוד, בתקווה לאתר במהרה את "השודד המפקד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך מצלמות אבטחה
"השודד המפקד" בפעולה
צילום: מתוך מצלמות אבטחה
מומלצים