שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האובססיבי והנקמנית: סיפורי פרידה אכזריים

  הבחור שאיים להתאבד אחרי הפרידה, האקס שבדה מחלת מין והאקסית הסחטנית שטענה שהיא בהיריון - נועה בנוש קיבצה חמישה סיפורי פרידות שיסמרו לכם את השערות

  מאפיין משותף לפרידות הוא שהן קשות. בכל זאת, אם היה לכם כל כך קל ביחד כנראה שכבר הייתם נשואים עם שני ילדים. הפרידה לרוב מגיעה לאחר תקופה של מתחים, כעסים, בלבול וזריקת האשמות, וזה במקרה הטוב. במקרה הרע היא מגיעה בהפתעה ותופסת אותנו חשופים וללא הגנות.

   

  גם ההתנהלות שאחרי הפרידה היא לא פשוטה, בעיקר אם אחד מהצדדים מסרב להשלים איתה. האימרה 'צריך לדעת לא רק עם מי להתחתן, אלא גם ממי להתגרש' תקפה גם לקשר קצר, ויעיד על כך הארנב האומלל בסרט חיזור גורלי, שבושל במים רותחים בידי המאהבת הנטושה. מאחר שאנחנו יודעים להעיד בעיקר על עצמנו, הפרידות שלנו תמיד מרגישות לנו קשות מנשוא, גם אם הן סטנדרטיות. אבל ישנם מקרים של פרידות דראמטיות במיוחד. הנה חמישה מקרים שיגרמו לכם להרגיש כאילו הפרידה שלכם היתה ממש קלילה.

   

   

  ניהל זוגיות נוספת במשך שנה

  מאיה וגולן (השמות בדויים) היו זוג במשך שנה וחצי, עד שמאיה גילתה כי גולן מנהל מערכת יחסים עם אישה נוספת מזה שנה. "הוא צ'ארמר אמיתי שיודע לתפעל כל בן אדם שנקרה בדרכו ומאד מניפולטיבי. בכל הפעמים שחשבתי שהוא בעבודה בלילות או בחו"ל מטעם העבודה, הוא היה איתה. התחושה הייתה יותר גרועה מבגידה. הרגשתי כמו עליסה בארץ הפלאות שמתעוררת אחרי שנה וחצי ומבינה שהיא חייתה בהזייה, וכלום לא היה אמיתי".

   

  "ראיתי במקרה התכתבות ביניהם כשהשתמשתי במחשב שלו. שלחתי הודעה לבחורה הזו וביקשתי להיפגש איתה. שעתיים לאחר מכן כבר הייתי אצלה, גוללתי בפניה את הסיפור והיא הייתה המומה. עשינו השוואות של מיילים וגילינו שהוא היה שולח לנו את אותו הדבר, בקופי פייסט, בהפרשים של כמה דקות. באותו רגע הייתי אימפולסיבית, רציתי להתקשר אליו ולהגיד לו שאני יושבת איתה, אבל היא ביקשה כמה ימים לחשוב על אופציה אחרת לפעולה".

   

  "בסוף השבוע נפגשנו בבית של אבא שלה, שעובד באותו ארגון בו עובד גולן. שטחנו בפניו את כל הסיפור והראנו לו את המיילים. אבא שלה התקשר לגולן, אמר לו שהוא יודע הכל והוסיף בטון מאד רגוע ומפחיד 'אם אני אגלה שאתה פונה אל אחת מהן במייל, הודעה בטלפון, מסנג'ר או פייסבוק, אם אתה רואה אותן ברחוב ולא בורח לצד השני של העיר, אם אתה פונה אליהן באמצעות צד ג', אם אתה חושב עליהן, פוגע בהן או מאיים עליהן - אתה תישאר בלי עבודה ואני אקבור אותך במקום שאין לו אזימוט ברור'".

   

  "אחרי חודשיים גולן התחיל לעקוב אחרי ולהגיע למקומות שבהם ביליתי, ואז הוא שלח לי מייל ארוך והאשים אותי שהרסתי לו את החיים, ושאם הוא יתאבד זה יהיה עליי. לא נפלתי למניפולציות שלו והראיתי את המכתב לאבא שלה, וגולן פוטר מהעבודה. אותה הבחורה הפכה לימים להיות אחת החברות הכי טובות שלי ואנחנו תמיד מתבדחות על זה שבזכותו הכרנו אחת את השניה".

   

  פעם אהבנו, היום אנחנו אויבים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  פעם אהבנו, היום אנחנו אויבים(צילום: shutterstock)

   

  "הוא טען שיש לו איידס"

  הקשר של רות (כל השמות בכתבה בדויים בהחלט) התנהל על מי מנוחות עד רגע הפרידה, בה היה עליה להתמודד עם אקס המסרב להשלים עם רוע הגזירה. "כשהייתי בתיכון היה לי חבר, במשך שלוש שנים. בשנה האחרונה כבר הבנתי שאנחנו לא אמורים להיות יחד אבל משהו אמר לי שלהיפרד ממנו הולך להיות קשה במיוחד. למרות זאת עשיתי את זה. הוא לא ויתר, ביקש שנשאר בקשר ולפעמים אפילו הסכמתי לישון אצלו עם שמיכות נפרדות כדי שלא יתפתה לגעת בי. כשהתגייסתי זמן קצר אח״כ זו היתה ההזדמנות המושלמת לחתוך סופית כפי שעשיתי. הוא עדיין לא ויתר".

   

  "בשלב מסוים הכרתי את מי שהפך להיות בעלי, והודעתי לבחור שהכרתי מישהו רציני ואני מבקשת לנתק את הקשר סופית. הוא הגיב באלימות, היה מגיע לבית של אמא שלי ולבסיס שלי ומאיים עלי. ואז הוא הודיע לי שהוא עשה בדיקת איידס והיא יצאה חיובית. זו היתה תקופת החגים, מעבדת בית החולים היתה סגורה ואני הייתי על קוצים. בראש שלי כבר הייתי בטוחה שנדבקתי, והחבר הטרי פחד שאדביק גם אותו. שבוע לאחר מכן עשיתי בדיקה שיצאה שלילית, ואז הוא התוודה בפני אמא שלי שהוא שיקר כדי לנסות להחזיר אותי אליו".

   

  התפרצויות זעם, שקרים ומניפולציות

  שקרים ומניפולציות מצד בן הזוג לשעבר המסרב להכיר בפרידה, אינם מנת חלקן של נשים בלבד. רועי (כל השמות בכתבה בדויים), בן ה-34, יצא עם קרן במשך חודשיים בלבד עד שנתגלה בפניו פרצופה האמיתי. "היו לה התפרצויות זעם שלא פגשתי מעולם. היא היתה מתהפכת בשניה ומתחילה לצעוק, לאיים ולהשתמש בשפה גסה וברוטלית. אחרי שנפרדנו היא הופיעה פעמיים בביתי ללא הזמנה, באמצע הלילה, על אף שהמרחק בין בתינו הוא 90 ק"מ לכל כיוון".

   

  "חודש אחרי שנפרדנו היא הודיעה לי בסמס שהיא בהריון ושהיא הולכת לשמור את התינוק. היא הופיעה בביתי וניסתה להיכנס למיטתי, אני מניח שהיא רצתה או קיוותה שנשכב כדי שהיא תוכל לומר שיש הריון אמיתי. לאחר שיחות אין קץ היא הסכימה לעבור הפלה, ולמרות שביקשתי לקחת אותה ולשלם היא טענה שהיא עברה הפלה לבד".

   

  "מאחר והייתי נתון לחסדיה ותלוי אך ורק במילה שלה לגבי הריון או הפלה, נאלצתי להמשיך להיות בקירבתה עד שתואיל ללכת לרופא יחד איתי ונוודה שאכן אין הריון. ביום שבו היינו אמורים ללכת לרופא, היא אמרה שביטלו את התור כי הרופא לא נמצא. התקשרתי למרפאה וגיליתי שהרופא נמצא וקבעתי תור מחדש. היא סירבה שאכנס יחד איתה לרופא אבל הבנתי שכבר אין לי מה להפסיד, נכנסתי לחדר הרופא בניגוד לרצונה, וכששאלתי אותו אם ההפלה עברה בסדר, הוא נדהם ושאל 'איזו הפלה?'".

   

  "מאז היא לא הפסיקה להטריד אותי בסמסים, מיילים, טלפונים וניתוקים. לאחר אלף בקשות מנומסות שתפסיק היא עדיין המשיכה, גם כשהודעתי לה שבפעם הבאה אפנה למשטרה. בסופו של דבר היא הפסיקה, ולאחר זמן רב של שקט הגיע ממנה סמס שבו היא מודיעה לי שהיא רוצה לשדך לי מישהי".

   

  עברנו יחד והוא נפרד ממני תוך חודש

  פרידות הן עסק מורכב במיוחד כאשר בני הזוג גרים ביחד ואחד מהם צריך לעזוב את הדירה. לשרון (כל השמות בדויים) היה בן זוג במשך חמש שנים עד שהם עברו לגור ביחד. "ניסיתי לחתוך את הקשר והוא רדף אחריי במשך חודשיים ואיים להתאבד אם לא אחזור אליו. כשחזרתי הוא הציע לי לגור איתו, ויתרתי על הדירה שלי ועברתי אליו. חודש לאחר מכן הוא הודיע לי שזה נגמר. למרות שלא היה לי מקום אחר לגור בו, הוא אמר שאם לא אעוף מהבית שלו הוא יזמין משטרה ויגיד להם שאני פולשת".

   

   

  הוא האשים אותי בגניבה

  גם מירב (השמות בכתבה בדויים) הצטערה על המגורים המשותפים בעקבות פרידה מפתיעה ומטלטלת. "הכרתי בחור בצ'ט באינטרנט, עזבתי הכל ובאתי לגור איתו בתל אביב. אחרי כמה חודשים הוא נסע לארצות הברית למשך חודש מטעם העבודה. ידענו שהוא עשוי לקבל הצעה לעבור לשם, ודיברנו על האפשרות שאצטרף אליו.

   

  "בתום החודש קיבלתי ממנו מייל שמודיע לי שהוא לא חוזר לארץ, ונשארתי לארוז לבד את הדירה. בת דודתו הגיעה לדבר איתי בשמו ואמרה לי שאני מעכבת אותו מאחור. הוא הגיע בהמשך לארץ כדי לסגור קצוות והאשים אותי שגנבתי לו דברים מהדירה".

   

  למזלנו, לבני האדם יש לב גמיש. הוא מתכווץ על פי פקודה כשאנו מצהירים 'אני-לעולם-לא-אתאהב-שוב' לאחר הפרידה, רק על מנת להתרחב אף יותר בפעם הבאה. גם חמשת האנשים שניכוו מצאו את האומץ להתאהב מחדש.

   

  כל המקרים מבוססים על סיפורים אמיתיים. השמות והמקומות שונו ואין בהם לרמוז על אף אדם באשר הוא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הגבול הדק בין אהבה לשנאה
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים