שתף קטע נבחר

ליברמן: ישראלים לא יישארו בריבונות פלסטין

שר החוץ בירך על התנצלותו של השר בנט בפני ראש הממשלה: "אפשר לחלוק עליו אבל לא להשתלח בו". בהסדר מדיני עתידי הוא מבקש לקבוע כי רמת הגולן היא "חלק בלתי נפרד מישראל"

אין שום כוונה להשאיר מתיישבים ישראלים תחת ריבונות פלסטינית במסגרת הסדר מדיני עם הרשות. כך הבהיר בצהריים (יום ה') שר החוץ אביגדור ליברמן, במהלך סיור שערך ברמת הגולן.

 

עוד בחדשות:

'צבא אסד השמיד שכונות כדי להעניש אזרחים'

השוטרים יצאו למרדף, שיכור גנב את הניידת

 

ליברמן ביקר במפעל באזור התעשייה בקצרין, ושם התייחס לנושאים שעל סדר היום. לדבריו, "עשה נכון שר הכלכלה נפתלי בנט כשהתנצל על הדברים שאמר, שלא היו במקומם. אני חושב שאפשר לחלוק על ראש הממשלה, אפשר להתווכח עם ראש הממשלה - אי אפשר להשתלח בראש הממשלה".

 

עוד הדגיש: "אני יכול להגיד באחריות מלאה שלא הייתה שום כוונה להשאיר מתיישבים ישראלים תחת ריבונות פלסטינית. אני לא יודע איך ולמה נתנו פירוש כפי שנתנו, אבל אין ולא תהיה כוונה כזו. אני שמח שהעניין הסתיים כפי שהוא הסתיים".

 

השר ניצל את מה שהגדיר כ"הזדמנות הפוליטית הכי טובה", כדי "לחזור ולאשרר גם במסגרת האירועים בסוריה, גם במסגרת המו"מ המדיני שאנחנו מנהלים - להסדיר את נושא הריבונות הישראלית ברמת הגולן". ליברמן הזכיר כי ב-14 בדצמבר 1981 התקבל חוק רמת הגולן המסדיר את הריבונות ישראלית באזור, אך ב-17 בדצמבר מועצת הביטחון קיבלה את החלטה 497 ש"מבטלת או מתעלמת או לא מכירה בריבונות ישראלית זו". לפיכך, הסביר, "חלק מאותה עסקת חבילה, מאותו הסדר מדיני כולל, חייב לכלול הבנה שלנו עם הקהילה הבינלאומית וקודם כול עם ארצות הברית, שרמת הגולן היא חלק אינטגרלי, חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

 

ליברמן הוסיף: "ברור לכולם שהסיכונים הביטחוניים הכרוכים בעצם היכולת שלנו להגן על צפון הארץ, מחייבים הכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן, גם מצד הקהילה הבינלאומית".

 

עת הזכיר את מטרותיה של הממשלה שבה הוא מכהן, אמר שר החוץ כי אחת מהן היא "להכפיל את אוכלוסיית קצרין בחמש השנים הקרובות. מדינת ישראל העבירה לאחרונה החלטות חשובות מאוד - אחת בנושא פיתוח הכפרים הדרוזיים ברמת הגולן, החלטה שנייה - בנושא פיתוח של המועצה האזורית גולן, והחלטה אחרונה וחשובה שאנחנו מחכים לה נוגעת לפיתוח מועצה אזורית קצרין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: אביהו שפירא
ליברמן בקצרין
צילום: אביהו שפירא
מומלצים