שתף קטע נבחר

לחיאני הושעה לשנה מראשות העיר בת ים

כתב האישום, שהוגש נגד ראש העיר בת ים בגין קבלת שוחד, הוביל את משרד הפנים לנקיטת סנקציות נגדו. מחליפו הזמני ייבחר על ידי מועצת העיר

יוצא בחוץ: ראש העיר בת ים שלומי לחיאני הושעה הבוקר (יום ה') מתפקידו למשך שנה. הוועדה המיוחדת להשעיית ראשי רשויות קיבלה את ההחלטה בעניינו של לחיאני ארבעה חודשים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הוועדה החליטה גם להשעות את לחיאני מתפקידיו כחבר מועצת העיר בת ים "בתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלותה התקינה של הרשות המקומית או בתפקידים הכרוכים בניהול כספי ציבור". לפי משרד הפנים, יימנע מלחיאני לכהן בוועדת כספים ובוועדת מכרזים, בוועדה מקומית או בוועדת המשנה לתכנון ובנייה. בנוסף לא יוכל לחיאני לכהן בדירקטוריון בתאגידים עירוניים.

 

בתחילת השבוע הכריז לחיאני על הקמת קואליציה לראשונה מאז הבחירות שנערכו באוקטובר האחרון, על מינוי סגנים ועל מינוי ששון אליהו לממלא מקום ראש העיר. בוועדה במשרד הפנים ציינו כי לחיאני הביע את הסכמתו להשעיה. לפי החוק, מועצת העיר צריכה להתכנס כעת ולבחור ממלא המקום לתפקיד. בתום שנה יוכל לחיאני לחזור לתפקידו, אלא אם הוועדה תקבע כי קיימות נסיבות מיוחדות שבגינן תתקבל החלטה אחרת.

הושעה לשנה. לחיאני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הושעה לשנה. לחיאני(צילום: מוטי קמחי)

פרקליטיו של לחיאני - עורכי הדין נתי שמחוני, גיורא אדרת וקנט מן - מסרו בתגובה כי "לחיאני הודיע לוועדה כי הוא משעה את עצמו מתפקידו על מנת להתפנות לניהול משפטו. לחיאני שירת במשך יותר מעשור את תושבי בת ים בנאמנות ומסירות עד אין קץ. לחיאני השקיע את כל מרצו ועשה לילות כימים לטובת העיר ותושביה, ואין עוררין על כך שהפך אותה מעיר נכשלת לעיר מובילה בתחומי החינוך, הקהילה ואיכות החיים".

 

עוד ציינו פרקליטיו של ראש העיר המושעה כי "לחיאני נאלץ בצר לו לפנות עצמו מלהמשיך ולתרום למפעל חייו כדי שיוכל להקדיש את כל זמנו להילחם על חפותו ושמו הטוב. לחיאני כופר בכל האישומים המיוחסים לו בכתב האישום ומשוכנע כי בסופו של דבר יוברר כי לא דבק בו כל רבב ויזוכה הוא בדין. אנו תקווה

 כי ההליך המשפטי יסתיים תוך תקופה קצרה ובסיומו ישוב לחיאני לשרת את הציבור".

 

לפי החוק, הוועדה יכולה להתחיל את פעולתה לאחר שמתקבלת פנייה בנושא מהיועץ המשפטי לממשלה. אתמול התקיימה פנייה דומה בנושא גם בעניינו של ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו, שמואשם אף הוא בקבלת שוחד.

 

"חוק ההשעיה" שיזם שר הפנים גדעון סער, קובע כי ניתנת אפשרות להשעיית ראשי רשויות לתקופה של שנה, עם אפשרות להארכה בהחלטה נוספת של הוועדה, למקרה שההליכים המשפטיים נגד לחיאני לא יסתיימו.

 

בראשות הוועדה המיוחדת עומד השופט בדימוס ומנהל בתי המשפט לשעבר משה גל. בנוסף לשופט בדימוס גל מכהנים בוועדה עו"ד מרים רוזנטל, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, וכן מוטי אביסרור שכיהן כראש המועצה המקומית ירוחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים