שתף קטע נבחר

שברנו שיא נשיאותי: שיעור האזרחות הממחושב הגדול בעולם

נשיא המדינה שמעון פרס ומעל ל-9,000 תלמידים בישראל שברו הבוקר את שיא גינס העולמי בשיעור האזרחות הממוחשב הגדול בעולם שהועבר ממטה חברת סיסקו בנתניה בטכנולוגיות מתקדמות אל 71 בתי ספר של "רשת עמל". במקביל נשבר שיא נוסף, שלא במתכוון, על ידי הנשיא עצמו

"אני מאוד מתרגש לראות אתכם הבוקר ולהיות המורה שלכם, אני גם קצת מקנא בכם על היותכם תלמידים", כך ברך ופתח נשיא מדינה, שמעון פרס, את שיעור האזרחות הממוחשב הכי גדול שנערך. בתגובה השיבו אלפי התלמידים מכל רחבי הארץ, ובמקהלה: "בוקר טוב הנשיא".

 

מורה של כולם - הנשיא פרס בזמן השיעור (צילום: מארק ניימן לע"מ) (צילום: מארק ניימן לע
מורה של כולם - הנשיא פרס בזמן השיעור(צילום: מארק ניימן לע"מ)

 

השיעור נפתח כשהנשיא סיפר לתלמידים על שנות הקמת מדינת ישראל, על עמידתה בפני מלחמות ואויבים, וכן על בניית הארץ מימיה הראשונים. בהמשך דבר הנשיא פרס על ערכים, שוויון זכויות, חופש הביטוי ואזרחות טובה, ואמר: "מדינת ישראל ארץ קטנה, ואתם בני הנוער עומדים בתחרות עם הנוער בכל העולם- אתם צריכים להיות מצוינים. בכל אחד מכם יש פוטנציאל גדול יותר ממה שאתם חושבים, יש לפניכם יכולות יותר ממה שאתם מנצלים. אם תלמדו פתאום תגלו שאתם יכולים להיות אנשים טובים יותר ושאתם יכולים לעשות דברים שלא חשבתם. כאזרחי מדינת ישראל החשוב ביותר הוא לשמור על הערכים שלכם "ואהבת לרעך כמוך"- יותר קל לאהוב את האחר מאשר לשנוא".  

 

 

בסיום השיעור הנשיא ענה לשאלות התלמידים מתל אביב, באר שבע וכסייפה. הנשיא הדגיש כי מדינת ישראל תעשה כל שביכולתה לשמור על שוויון זכויות בין אזרחיה, על הדמוקרטיה, ועל חיבור בין פריפריה למרכז ואמר: "יש לקדם פרויקטים של מחשוב בתי ספר בישראל ולאפשר השכלה איכותית רחבה ושוויונית לכל התלמידים".

 

במהלך השיעור, שארך 45 דקות, צפה סגן נשיא שיאי גינס העולמי מרקו פריגטי מחדר הבקרה, יחד עם נציגי סיסקו ורשת עמל, בנתונים אשר הוזרמו מכלל בתי הספר, על מנת לאמת את כמות התלמידים שהשתתפו בשיעור.

 

מימין: מנכ"ל סיסקו בועז מעוז, נשיא המדינה שמעון פרס, מנכ"לית קבוצת "עמל" רוית דום וסגן נשיא גינס העולמי מרקו פריג'אטי (צילום: מארק ניימן לע"מ) (צילום: מארק ניימן לע
מימין: מנכ"ל סיסקו בועז מעוז, נשיא המדינה שמעון פרס, מנכ"לית קבוצת "עמל" רוית דום וסגן נשיא גינס העולמי מרקו פריג'אטי(צילום: מארק ניימן לע"מ)

 

לאחר הגעת כלל התוצאות, הכריז פריגטי על שבירת השיא הגדול בעולם שנעשה אי פעם - תוצרת כחול לבן, ואמר: "גינס העולמית רואה בשיא הזה מיוחד ומשמעותי לכל בני הנוער בעולם. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לטובת לימוד בני נוער, עם נשיא המדינה כמורה מיוחד מהווה השראה עולמית. אני גאה להכריז כי נקבע שיא גינס עולמי חדש- אותו קבעו נשיא המדינה ואלפי התלמידים".

 

פריגטי הפתיע את הנשיא פרס והוסיף: "בדקנו במרכז המחקר של גינס העולמית וגילינו כי שברת עוד שיא גינס אחד מבלי להתכוון - אתה ראש המדינה המבוגר ביותר בעולם וגם זה סוג של שיא".

 

במעמד זה ביקש נשיא המדינה להעביר את שיא הגינס שנקבע לאלפי התלמידים אשר לקחו חלק עמו בשיעור ואמר: "אני גאה בתלמידים אשר השיא שייך להם- עלינו לאפשר חינוך לכמה שיותר מקומות בישראל ולתת לתלמידי ישראל אפשרות אמתית לחינוך בדרכים חדשניות בכל מקום, ובכל כיתה".

 

יצוין כי השיעור הועבר באמצעות טכנולוגיות הישראליות של סיסקו, שהוטמעו בכיתות רשת עמל, המקדמת דיגיטציה מלאה של מערכות חינוך, מקרבות בין המרכז לפריפריה, מצמצמות פערים, מאפשרות שיעורים מקוונים ושיתופיים של אלפי משתתפים עם מיטב המומחים מרחבי העולם ועוד.

 

"סיסקו ישראל, ביוזמתו ובהובלתו של יו"ר ומנכ"ל החברה, מר ג'ון צ'יימברס, מקדמת בשנה וחצי האחרונות שיתוף פעולה נרחב עם ממשלת ישראל בתחומי החינוך, הבריאות, התשתיות, התקשורת והסייבר, במטרה להפוך את ישראל למדינה הדיגיטלית הראשונה בעולם",

אמר מנכ"ל "סיסקו ישראל", בועז מעוז. "מטרות המיזם הן לקדם צמיחה כלכלית, להגדיל את הרווחה החברתית ולצמצם פערים באמצעות טכנולוגיות מידע ותקשורת. אני גאים לקחת חלק בהפיכתה של ישראל למדינה דיגיטלית, בקידום החינוך בישראל, ובהנגשת החינוך האיכותי לאזורי פריפריה. בעתיד, באמצעות טכנולוגיה זו, נוכל לראות בישראל שיעורים מקוונים רבים שיביאו את מיטב המוחות, החוקרים והמורים אל כל כיתה בישראל".

 

מנכ"לית קבוצת עמל רוית דום אמרה: "הייתה זו חוויה מרגשת חסרת תקדים ובלתי נשכחת עבור אלפי תלמידים שלנו בכל הארץ, לקבל שיעור מרתק באזרחות מנשיא המדינה בטכנולוגיה חדשנית. הנשיא העלה לסדר היום הלאומי את חשיבות החיבור בין טכנולוגיה מתקדמת לבין שיטות הוראה ולמידה חדשניות שרשת עמל מובילה כיום. רשת עמל תמשיך להוביל תהליכים של למידה משמעותית וערכית באמצעות האמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר, כי זה המפתח לכך שיגדל פה דור של תלמידים בעלי חשיבה יצירתית שיובילו את ישראל להישגים בינלאומיים".

 

סגן נשיא גינס העולמי מרקו פריג'אטי מעניק לנשיא המדינה את תעודת קביעת שיא הגינס העולמי (צילום: מארק ניימן לע"מ) (צילום: מארק ניימן לע
סגן נשיא גינס העולמי מרקו פריג'אטי מעניק לנשיא המדינה את תעודת קביעת שיא הגינס העולמי(צילום: מארק ניימן לע"מ)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן לע"מ
הנשיא פרס מקבל את שיא גינס העולמי
צילום: מארק ניימן לע"מ
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים