שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: המדביר מירושלים - יוסי ברקן

המדביר, שמואשם בגרימת מוות ברשלנות של הילדות אביגיל ויעל גרוס ז"ל, שוחרר למעצר בית. יוכל לצאת בליווי בניו. האחים ממשיכים להתאושש

בית משפט השלום בירושלים הותיר הבוקר (ו') לפרסום כי יוסי ברקן הוא המדביר מירושלים, החשוד בגרימת מוות ברשלנות של הילדות אביגיל ויעל גרוס ז"ל בירושלים. עוד נקבע כי ברקן ישהה במעצר בית ויוכל בחודש הקרוב לצאת בליווי אחד מבניו. הסרת צו איסור הפרסום נעשתה בהסכמת הצדדים, כדי שהציבור ידע את שמו ולא יזמין ממנו עבודות. כמו כן, קבע בית המשפט ערבות בסך 10,000 שקל והדגיש כי איסור העיסוק בהדברה הוא חד משמעי, וכולל את כל סוגי העבודות.

 

 

 

יוסי ברקן, היום בבית המשפט. נשלח למעצר בית (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
יוסי ברקן, היום בבית המשפט. נשלח למעצר בית(צילום: אלי מנדלבאום)

 

עוד בחדשות ynet:

 

שבועיים אחרי האסון שבו איבדו את חייהן אביגיל בת הארבע ויעל בת השנה וחצי בגלל ריסוס שנעשה בדירתם, אפשר בית המשפט לחשוף את זהותו של המדביר. ברקן נעצר אתמול על ידי המשטרה אחרי שהפר לכאורה את תנאי שחרורו וחזר לעבוד – למרות שבית המשפט הורה לו שלא לעשות כן. במשטרה טענו כי הוא חזר להדביר למרות האסון, אך הוא טען להגנתו כי מדובר בהנחת מלכודות בלבד ולא פיזור חומרים משום שכל החומרים נלקחו ממנו על ידי המשטרה.

האחים יצחק ומיכאל. מתאוששים (צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים) (צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים)
האחים יצחק ומיכאל. מתאוששים(צילום: מרכז שניידר לרפואת ילדים)

בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה ממשיכים שני הבנים לבית משפחת גרוס, מיכאל בן השבע ויצחק בן החמש, להתאושש אחרי שהיו מחוסרי הכרה. השניים התעוררו ויצאו ממחלקת טיפול נמרץ ובקשתם הראשונה הייתה סוכריות, והם אף

ניגנו מעט בנבל שהובא לבית החולים. יצחק ומיכאל אינם זקוקים להשגחה אינטנסיבית ועוברים תהליך של שיקום.

 

השיפורים כעת הם הדרגתיים יותר. שני הילדים כבר הולכים ומדברים. מיכאל, שנפגע קשה יותר, מתקדם לאט יותר אבל גם אצלו חל שיפור."אני מאחל לבנים רפואה שלמה ובהקדם", אמר סבם, יעקב גרוס. הורי הילדים, שמעון ומיכל, עדיין לא סיפרו להם על שאחיותיהן הקטנות נפטרו כתוצאה מהאסון.

 

פרקליטו של ברקן, עו"ד משה שיפמן, אמר בסיום הדיון: "יוסי שוחרר למעצר בית. אין מילים להסביר את הכאב שלו ושל כולם על הטרגדיה, חרב עליו עולמו. מדובר באיש מיוחד שמחויבותו ללקוחות גרמה לו לפרש אחרת את ההגדרה של ההדברה. על פי החשד הוא שם מלכודות עכברים עם חלווה ולא עם חומרי הדברה. זה אף נעשה ללא תשלום ורק כדי שלא תתחיל מכת עכברים. אנחנו מקווים שהעניינים יתבררו מהר".

 

בהכנת הידיעה השתתף ירון קלנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
יוסי ברקן
צילום: אלי מנדלבאום
באדיבות המשפחה
אביגיל ויעל גרוס ז"ל
באדיבות המשפחה
מומלצים