שתף קטע נבחר

גן חיות: ג'ירף "מיותר" הומת ויושלך לאריות

חרף מחאה חריפה ברשת הומת ג'ירף בן 18 חודשים משום שלפי גן החיות בדנמרק - הוא מיותר. גופתו, שתנותח לעיני כול, תחולק כשלל לטורפים

כ-23 אלף בני אדם חתמו על עצומה כדי לנסות להציל את חייו של ג'ירף צעיר, אך הם איחרו את המועד. הג'ירף מריוס הומת היום (יום א') על ידי עובדי גן החיות בקופנהגן משום שהוא "מיותר". לפי גן החיות, גידול באוכלוסיית הג'ירפות בגן החיות עלול היה לגרום לעלייה בזיווג של חיות בני אותה משפחה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הג'ירף "מריוס", בן שנה וחצי, הומת על ידי אקדח bolt בשעה 10:20 ולאחר נתיחת גופתו, בשרו יועבר לכלובי האריות בגן החיות בבירת דנמרק. לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, באתר גן החיות פורסמה הצהרה לפיה "אין להנהלה כל ברירה אחרת". לדברי ההנהלה, תחת חוקי האיגוד האירופי לגני חיות יש להימנע מזיווג של חיות בני אותה משפחה.

 

גן החיות מגן על ההחלטה: 

 

חדשות בעולם:

יומיים לסוצ'י: הרוגים מירי בכנסייה במזרח רוסיה

שר בריטי העסיק עובדת לא חוקית - והתפטר

מבי"ס ליופי לכלא באינדונזיה ובחזרה לסידני 

 

למרות התגובות המצערות לידיעה ברחבי דנמרק, גן החיות אף הזמין את הקהל הרחב לצפות בנתיחת הגופה ובהאכלת האריות בבשרו. מריה אוונס, שהחלה את העצומה להצלת מריוס, אמרה טרם המתתו כי הג'ירף ראוי להישאר בחיים. "גן החיות הוא זה שאפשר את קיומו מלכתחילה ולכן זו אחריותו למצוא לו בית. לא משנה כמה זמן זה ייקח. אסור שיבחרו באופציה הקלה יותר", אמרה.

 

אף שמריוס הוא ג'ירף בריא ולא נרשמה בו אף הפרעה גנטית, לא ניתן היה להעבירו ל-300 גני

החיות האחרים הרשומים באיגוד בשל אותה הסיבה שמנה הספארי בקופנהגן. לפי גן החיות, סירוס הג'ירף נחשב ל"אכזרי מדי" ויהיו לכך השלכות לא רצויות, בעוד שחרורו לטבע - היא אופציה שקרוב לוודאי לא תצלח, במיוחד משום שג'ירפות לא רצויות במדינות אפריקניות.

 

העיתון השבדי "אקספרסן" דיווח כי גן חיות באוסטרסונד שבשבדיה, שאינו שייך לאיגוד, ביקש להעביר לידיו את מריוס. באתר העצומה למען מריוס נרשמו עד כה יותר מ-23,000 בני אדם, אך כמו דינן של עצומות רבות ברשת - היא לא צלחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים