שתף קטע נבחר

פרפר עם שפם

כוכב תוכנית הילדים הוותיקה, "פרפר נחמד" הגיע לשיר לילדי שיקאגו

למרות שבשיקאגו יורד שלג וברד, הגיע אלינו פרפר נחמד בדמותו של הזמר והשחקן דודו זר. כוכב הילדים הישראלי ששפמו הוא סמלו המסחרי והמוכר במיוחד מסדרת הילדים הוותיקה "פרפר נחמד", בהפקת הטלויזיה החינוכית, הגיע להופעה שהתקיימה בפני אולם מלא משפחות ב"גן גני" שיקאגו. זר המתגורר בימים אלה בלוס אנג'לס, מתכונן להגיע גם למיאמי כשבוע לפני פורים ב9 במרץ, משם ימשיך לניו-יורק. הוא הוזמן בחסות הבית הישראלי וחוג הספר העברי ע״ש אופירה בן אריה.

 

 (צילום: שני בראל) (צילום: שני בראל)
(צילום: שני בראל)

 

רמת ההתרגשות היתה גבוהה בקרב ההורים שגדלו עם התכנית המצליחה פרקים רבים של הסדרה הפכו לקלסיקה של שירים וסיפורים שה"מבוגרים" של היום זוכרים בעל פה. מכיוון שמוצרי הסדרה נמכרים היום בכל החנויות כסרטי וידאו, ספרים וחוברות צביעה, גם הילדים הצעירים הכירו את כל השירים ויכלו להשתתף בצורה פעילה. יונתן יופה בן ה5 קרא בהתלהבות לדודו זר " רק אתמול ראיתי אותך בטלויזיה איך יצאת ממנה כל כך מהר?"

 

כשהיינו ילדים. דודו זר ואפי בן-ישראל ב"פרפר נחמד" (צילום: יח"צ) (צילום: יח
כשהיינו ילדים. דודו זר ואפי בן-ישראל ב"פרפר נחמד"(צילום: יח"צ)

 

זר הופיע בליווי הגיטרה, שר, שחק ואיתו כיכבו הבובות הידועות אוזה האווזה, שבי השבלול ונולי האפרוחה. "ברגע שדודו שלף את הבובות האותנטיות וקצת רטושות מהמזוודה" אמר אלעד יופה מורה בגן גני "כל ההורים הרגישו פרפרים בבטן ונזרקו אחורה אל ילדותם". זר הזמין אנשים מהקהל להפעיל את הבובות. הגננת הפעילה את אוזה, אלעד יופה שיחק בתפקיד שבי וילדה בת חמש הייתה האפרוחה. המופע התאפיין בהרבה אילתור ואימפרוביזציה בהתאם לזמן, למקום ולקהל בשילוב עם השירים הוותיקים. בשיקאגו הנושא החוזר היה מזג האויר, הקור והשלג. זאת לא הייתה הפתעה שכל שחקני הבובות העדיפו את הקיץ. התכנית הורכבה בעיקר משירה בציבור מלווה בהנחיית הבובות. בנוסף, זר ערך תחרויות שירה שונות: בין הבנים לבנות, בין האבות האמהות ולסיום העלה את כל הילדים לשיר הסיום " נולדתי לשלום". " אין ספק שזו הייתה ממש נוסטלגיה אישית, אמיתית, ישראלית" אמרה חגית לואיס שהגיעה להופעה עם ביתה בת ה7. "כל שירי ילדותי האהובים נשמעו. הקהל היה חלק מההופעה ואף אחד לא השתעמם לרגע."

 

זר בלוס אנג'לס

דודו זר - מלחין, זמר, שחקן, כותב שירים, ספורים, ותסריטים – עבר ללוס אנג'לס לפני חצי שנה כדי לגור בקרבת ילדיו ונכדיו. בלוס אנגל'ס הוא הספיק להופיע בחגיגת חנוכה וטו בשבט במועדון "מתחברים", המוקדש לגיבוש בני נוער צעירים ברוח התרבות והמסורת הישראלית . בנוסף, הוא הצטרף לצוות ההיגוי של מועדון "שלישי ישראלי" בלוס אנג'לס ומידי חודש הוא מנחה ערב בידור ישראלי מלא על גדותיו אליו מגיעים מעל ל- 400 ישראלים .מטרת המועדון, שנתמך על ידי הפילנטרופ מרווין מרקוביץ', ליצור מפגש בין חברי הקהילה הישראלית וחברי הקהילה היהודית. כעת זר מתכנן להוסיף ערב של פעילות למועדון בו ינחה שירה בציבור וריקודי עם לצעירים וצעירות .

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים