שתף קטע נבחר

שר השיכון לצעירים: בואו לדימונה וירוחם

מי רוצה לגור בערי הנגב? אם שואלים את שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, התשובה היא זוגות צעירים. בטקס הנחת אבן פינה להקמת שתי שכונות ענק בדימונה ובירוחם, שבהן צפויות להיבנות כ-5,500 יחידות דיור חדשות, הבטיח: "נאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה - גם בדימונה וגם בתל-אביב"

שר השיכון מנסה לקדם מגורים בדרום הארץ. על רקע פרסום רשימת היישובים המלאה שצפויים לקבל הטבות מס בשנה הבאה, הניח בסוף השבוע השר אורי אריאל אבן פינה לשתי שכונות חדשות בדימונה וירוחם. ערים אלו נכללות ברשימה, ונהנות מהטבת מס בגובה 15%-20%. במשרד השיכון דיווחו היום (ב') כי השכונות נמצאות "בשיא שיווקן", ובסופו של דבר צפויות להפוך למגה-שכונות שיכללו יחד כ-5,500 יחידות דיור חדשות.

 

עוד כותרות על בנייה בדרום בארץ בערוץ הנדל"ן :

 

בדימונה הונחה אבן פינה לשכונת השחר בעיר, שתכלול כ-3,200 קוטג'ים, בתים בשיטת "בנה ביתך", בנייה רוויה נמוכה של דירות גן וגג וכן בנייה רוויה גבוהה. בניגוד לשכונות שהוקמו בעבר בערי הנגב, היא לא תיבנה כמתחם מבודד של כמה עשרות וילות אלא תשלב מסה גדולה של דירות, לצד 3 בתי ספר, שני מרכזים מסחריים, שני מתנ"סים וגני ילדים.

 

"חוץ מהנוף, האוויר והציונות, בדימונה יש הטבות מס גדולות, שיכולות להביא לכך שכל המשכנתא היא כמעט 'על חשבון' המדינה - בשל הנחה של אלפי שקלים לזוג בתשלום מס הכנסה", נמסר ממשרד השיכון, "בעיר קיימים מקומות תעסוקה במפעלים, במלונות ים המלח, בעיר הבה"דים, בקריית המחקר הגרעינית, בתעשייה ובחינוך".

 

עוד נמסר כי הדירות בשכונה לפי התב"ע (תוכנית בניין עיר - ה.צ) הקיימת הן דירות גדולות, כך שיש פוטנציאל ורצון גדול של היזמים לשימוש בתקנת סער (לשעבר תקנת שבס), כך שתתאפשר בניית דירות קטנות וזולות יותר. בשיווק הבא תהיה בנייה רוויה לזוגות צעירים בגובה של 5-8 קומות.

 

שר השיכון אורי אריאל (משמאל) וראש עיריית דימונה, בני ביטון, בטקס הנחת אבן הפינה בדימונה ()
שר השיכון אורי אריאל (משמאל) וראש עיריית דימונה, בני ביטון, בטקס הנחת אבן הפינה בדימונה

 

"השכונות יהיו נגישות לת"א"

בטקס התייחס אריאל לסוגיית התשתיות ואמר כי "במשרד התחבורה הבטיחו שהחל משנת 2015 תצא רכבת פעם בשעה מדימונה לתל-אביב דרך באר שבע. כלומר, השכונה תהיה נגישה לתל-אביב ברכבת, כאשר כביש 6 כמובן מאפשר גם הוא נגישות גדולה".

 

הוא הוסיף כי "ציר ערד-דימונה-ירוחם הוא פנינה וראוי לתשומת לב, ואנחנו נשקיע ונפתח אותו. ניתן אפשרות לדיור בר-השגה ונאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה גם בדימונה וגם בתל-אביב. השיווקים הגדולים בשכונת השחר הם חלק מהגברת המאמצים לצמצום הפער בין הביקוש להיצע, ובתחילת 2015 אני מאמין שנראה כבר התחלה של ירידת מחירים".

 

בירוחם הניח השר אריאל אבן פינה לשכונות הדרומיות שצפויות לכלול כ-2,300 יחידות דיור. במשרד השיכון הסבירו כי כרגע משווקים בעיר רק 386 דירות ב-3 מתחמים בבנייה רוויה ובשיטת "בנה ביתך", אולם קיימים עוד 113 מגרשים שעליהם אמורות להיבנות 670 דירות שקודמו בוד"ל (ועדות לדיור לאומי) בחודשים האחרונים. מתחם נוסף בדרום העיר, שנמצא לפני הפקדה, כולל כ-600 יחידות דיור נוספות.

 

בטקס בירוחם אמר אריאל כי "אני רואה בערים אחרות שבלי שלטון מוניציפלי קשה להתקדם, וכאן אנחנו הולכים יד ביד. שיתוף הפעולה בין המשרדים לבין הרשות המקומית הוא הדבר הכי חשוב שיש לנו. מפלס האגו יורד, וכשיש אחדות מטרה כמו שיש פה - העגלה זזה כמו שצריך. אנחנו רואים בירוחם ובנגב מקום חשוב מאוד עם יכולת צמיחה וגדילה, לא רק בבינוי, והתוצאות מדברות בעד עצמן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
דימונה. תמשוך צעירים?
צילום: רועי עידן
צילום: הרצל יוסף
ירוחם. העיר מתרחבת
צילום: הרצל יוסף
מומלצים