שתף קטע נבחר

חיזבאללה מודה: הותקפנו, נגיב בזמן שנבחר

תגובה ראשונה של חיזבאללה: ארגון הטרור טען כי הדיווחים על הרוגים בתקיפת צה"ל אינם נכונים והכחיש כי שיירת נשק נפגעה, אך הודה כי "נזק נגרם למוצב שלנו בבקעת הלבנון". ויש גם איום: "נבחר את הזמן והמקום המתאימים לתגובה"

במשך יממה וחצי הם שתקו, עכשיו הם מגיבים לראשונה - ומוסיפים איום: ארגון חיזבאללה הודה לראשונה כי מטוסי חיל האוויר תקפו ביום שני בערב בגבול לבנון-סוריה. לפי ההודעה הרשמית, למוצב שהותקף אמנם נגרם נזק, אבל אין נפגעים בנפש בקרב אנשי חיזבאללה. "נגיב בזמן ובמקום", נאמר בהודעה.

 

בכלי התקשורת הלבנוניים, שציטטו את הודעת חיזבאללה, נכתב כי הדיווחים על כך שהותקפה שיירת נשק אינם נכונים - וכך גם על הדיווחים כי לפחות ארבעה בני אדם נהרגו בתקיפה.

 

"מטוסים ישראליים תקפו ב-24 בפברואר עמדה של חיזבאללה בגבול שבין סוריה ללבנון בקרבת אזור ג'נתא בבקעת הלבנון", נכתב בהודעה. "התוקפנות, השבח לאל, לא הסבה הרוגים או נפגעים - אולם לאתר שהותקף נגרמו נזקים. כל מה שפורסם בכלי התקשורת על תקיפה של עמדות הגנה או עמדות טילים או על מותם של לוחמים בחיזבאללה אינו נכון".

 

בסופה של ההודעה הרשמית היה גם איום בתגובה: "התוקפנות לא תישאר ללא תגובה מצד ההתנגדות, שתבחר את הזמן והמקום המתאימים ואת האמצעי הראוי לתגובה. התוקפנות היא התקפה גלויה נגד לבנון וריבונותה ולא רק נגד ההתנגדות. הדבר מצריך עמדה גלויה וברורה מצד כולם".

תקיפה בלבנון או בסוריה? עדיין לא ברור (צילום: google maps) (צילום: google maps)
תקיפה בלבנון או בסוריה? עדיין לא ברור(צילום: google maps)

אמש אישר בכיר ישראלי אישר בשיחה עם אתר "טיים" כי צה"ל הוא שתקף בבקעת הלבנון. הוא ציין שהשיירה כללה ככל הנראה טילים המצוידים בראשי נפץ רבי עוצמה ומסוכנים בהרבה מאלו שקיימים בידי חיזבאללה, המחזיק בעשרות אלפי טילים ורקטות המכוונים ללב ריכוזי האוכלוסייה בישראל. לטענת האתר, זו הפעם הראשונה שגורם ישראלי מאשר שישראל עומדת מאחורי התקיפה בשטח לבנון. לפי פרסומים זרים, ישראל תקפה עוד ארבע פעמים בעבר משלוחי נשק שיועדו לחיזבאללה.

 

הבוקר נחשפו פרטים נוספים מאותה תקיפה. גורמי ביטחון אמרו לאתר הלבנוני "דיילי סטאר" כי יעדי התקיפה היו שתי משאיות - אחת שהובילה טילים ושנייה שנשאה משגר טילים. לפי הדיווח, המשאיות היו בדרכן למחסני טילים של חיזבאללה בלבנון. בתחילה נטען כי התקיפה הייתה בשטח לבנון, אבל גורם בצבא לבנון לא שלל את האפשרות שהפגיעה הייתה בשטח סוריה.

 

  

גורמי ביטחון אמרו לעיתון הלבנוני כי יעדי התקיפה היו שתי משאיות - אחת שהובילה טילים ושנייה שנשאה משגר טילים. לפי הדיווח, המשאיות היו בדרכן למחסני טילים של חיזבאללה בלבנון. בתחילה נטען כי התקיפה הייתה בשטח לבנון, אבל גורם בצבא לבנון לא שלל את האפשרות שהפגיעה הייתה בשטח סוריה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שערך אתמול בצהריים מסיבת עיתונאים בירושלים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשאל לגבי התקיפה וענה: "קודם כול אני לא מדבר על מה שטוענים שעשינו או שלא עשינו - זה המרכיב הראשון. המרכיב השני הוא שאנחנו עושים כל מה שצריך כדי להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים