שתף קטע נבחר

10 בנייני רכבת נהרסו לטובת שכונה חדשה

10 מבנים מתפוררים בשכונת נווה שרת בצפון ת"א נהרסו לטובת הקמת פרויקט חדש שיכלול 6 בניינים חדשים עם 447 יחידות דיור - 3 מהם יהיו מגדלים בגובה של עד 27 קומות. המחירים: החל מ-2.1 מיליון שקל ל-4 חדרים

שכונה חדשה בצפון תל-אביב יוצאת לדרך: היום החל תהליך ההריסה של 10 מבני רכבת משנות ה-50 של המאה הקודמת בשכונת נווה שרת, לטובת הקמת הפרויקט "גרין פארק", שאותו מכנים היזמים "השכונה החדשה של צפון תל-אביב".

 

 
תזכורת
פינוי-בינוי בת"א: 450 דירות חדשות בנווה שרת / אלפי שאולי
עוד פרויקט פינוי-בינוי אושר בת"א, הפעם בשכונה שנחשבת לכבשה השחורה של צפון העיר. אחרי שנים של התנגדויות יוקמו בקרוב 6 מגדלים חדשים במקום 10 בניינים ישנים, שיכללו חוץ מדירות גם שטחים ירוקים, מגרשי סקווש ומועדון אופניים
לכתבה המלאה

מדובר בפרויקט פינוי-בינוי, במסגרתו ייהרסו 154 דירות ישנות ב-10 בניינים מתפוררים, ובמקומם ייבנו 6 בנייני מגורים חדשים שיכללו 447 יחידות דיור, כאשר שלושה מהם יהיו מגדלים בגובה 17-27 קומות. שלושת המבנים האחרים יהיו בנייני בוטיק בגובה 10 קומות. כדי להתגבר על מצוקת החניה בעיר, יוקמו בשכונה החדשה חניונים תת-קרקעיים לרשות הדיירים עם 680 חניות.

 

לאחרונה קיבל הפרויקט היתר חפירה, וכעת, כאמור, החל הליך ההריסה המורכב, המתבצע באמצעות כלים הנדסיים מיוחדים. בניגוד למקובל בפרויקטים גדולים של שכונות מגורים הנבנים בשלבים, 10 הבניינים שבמתחם בשכונת גרין פארק נהרסו בבת אחת. כל הבניינים החדשים בפרויקט עתידים להיבנות במקביל תוך 3 שנים.

 

בפרויקט החדש ייבנו דירות 4 ו-5 חדרים במגוון טיפוסים וגדלים, כולל מרפסות שמש, חניה תת-קרקעית ומחסן. כיום מחיר דירת 4 חדרים מתחיל ב-2.1 מיליון שקל ודירות 5 חדרים מוצעות למכירה במחיר התחלתי של 2.6 מיליון שקל. עד כה נמכרו בפרויקט 160 דירות בהיקף של כ-310 מיליון שקל.

 

הפרויקט מוקם על ידי חברות הנדל"ן מטרופוליס, אלקטרה השקעות ו-SGS, ומשווקת על ידי חברת אלדר. הוא תוכנן על ידי האדריכל גיל שנהב כשכונה הכוללת מתחם סגור לתנועת כלי רכב, ושטחים ירוקים הכוללים למעלה מ-5 דונם של פארק אקטיבי עבור פעילות ספורטיבית (אופניים, רולר בליידס, סקייטבורד, ריצה, הליכה וכו'), במרחק הליכה מפארק הירקון. את הדיירים ייצג עו"ד יריב בר דיין.

 

צפו בתמונות הריסת המבנים - ובהדמיות המגדלים ובנייני הבוטיק החדשים:

 

 (צילום: אמיר ישראלי) (צילום: אמיר ישראלי)
(צילום: אמיר ישראלי)

 (צילום: אמיר ישראלי) (צילום: אמיר ישראלי)
(צילום: אמיר ישראלי)

 (צילום: אמיר ישראלי) (צילום: אמיר ישראלי)
(צילום: אמיר ישראלי)

 (צילום: אמיר ישראלי) (צילום: אמיר ישראלי)
(צילום: אמיר ישראלי) 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: ויו פוינט
הדמיית פרויקט גרין פארק בת"א
הדמיה: ויו פוינט
מומלצים