שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סוריה-סטאן: נוצרים ישלמו מס גולגולת

  ארגון מורדים סורי קיצוני הורה לתושבים נוצרים באזורים שבשליטתו לשלם לו בזהב בתמורה לשמירה על ביטחונם. וגם: אסור להם לשתות אלכוהול בפומבי

  חוזרים לתור הזהב של האיסלאם: ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם", אחד מארגוני המורדים בסוריה שמזוהה עם אל-קאעידה, פרסם באחרונה הודעה "בשם השריעה", לפיה התושבים הנוצרים בעיר א-רקה חייבים לשלם לו מס גולגולת שעומד על 17 גרם זהב. בתמורה לתשלום מבטיח הארגון האיסלאמי הקיצוני לערוב לשלומם של הנוצרים. עוד נמסר כי הנוצרים העשירים ישלמו את הסכום שננקב, מעמד הביניים ישלם מחצית ממנו והעניים ישלמו מחצית ממה שישלם מעמד הביניים.

   

  עוד חדשות בעולם :

  סבא"א גנזה דו"ח חשוב על הגרעין האיראני

  רוחות מלחמה: מטוסים רוסיים בכוננות

  אוי, רב חובל: בכה למראה האונייה שהטביע

  התקשר לאקסית 145 פעמים ב-11 שעות ונעצר

   

  הודעת ארגון המורדים הקיצוני מבטאת את רצונו לשחזר את הדינמיקה בין המוסלמים לבין עם הספר ("אהל אל-כיתאב", היהודים והנוצרים) בתחילת קיומו של האיסלאם. באותה עת, התושבים גם שילמו מס גולגולות לשלטון המוסלמי בתמורה לכך שיערוב לביטחונם.

   

  בעיראק ובסוריה. איסלאמיסטים קיצוניים בפלוג'ה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  בעיראק ובסוריה. איסלאמיסטים קיצוניים בפלוג'ה(צילום: רויטרס)

  איבדו שליטה על המאבק באסד. לוחמי "צבא סוריה החופשי" (צילום: AP) (צילום: AP)
  איבדו שליטה על המאבק באסד. לוחמי "צבא סוריה החופשי"(צילום: AP)

  ההנחיה החדשה שמפרסם ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם" מראה פעם נוספת שבסוריה פועלים גורמים איסלאמיסטיים קיצוניים ששואפים להחזיר את המדינה הערבית השסועה למקורות. ובמילים אחרות: להשיבה לשלטון איסלאמי שינהג על פי חוקי השריעה. 

   

  בארגון הקיצוני חברים לוחמים זרים לא מעטים, בהם צעירים רבים, ובאחרונה הוא הפך בולט יותר ויותר בזירת הלחימה נגד משטרו של בשאר אסד. כל זאת על חשבון ארגוני מורדים מתונים יותר וחילוניים יותר כמו למשל "צבא סוריה החופשי". אפילו באל-קאעידה התנערו לאחרונה מפעולותיו של ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם". הארגון שולט באזורים שונים ברחבי סוריה ומנהיג בהם מעין חליפות איסלאמית קטנה עם משטר נוקשה. 

   

  אלא שצרתם של הנוצרים בסוריה לא מסתכמת במס הגולגולת. הארגון האיסלאמי הקיצוני גם אוסר עליהם למכור בשר חזיר ויין למוסלמים ואף אוסר עליהם לשתות אלכוהול בפומבי. א-רקה היא העיר היחידה שנשלטת באופן מלא על ידי האופוזיציה הסורית והיא נכבשה על ידה בשנה שעברה. אלא שבאחרונה היא הפכה למוקד לחימה בין הגורמים האיסלאמיסטיים הקיצוניים לבין מתחריהם בארגוני מורדים מתונים יותר.

    

  מתחילת השנה נהרגו 3,300 בני אדם בסוריה רק בקרבות בין ארגוני האופוזיציה החמושים. לכך יש להוסיף יותר מ-140 אלף הרוגים בעימותים בין כוחות אסד לבין כלל כוחות המורדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  נחשבים "מתונים" יותר. אנשי "ג'בהת א-נוסרה"
  צילום: AP
  מומלצים