שתף קטע נבחר

בוחן פתע: מה אתם יודעים על פורים?

מי המציא את המילה ליצן? מהי המילה העברית החלופית לארומה? ונראה אתכם קוראים את המשפט: "מגילת אסתר היא 1 מ-5 מגילות הכלולות ב-24 ספרי התנ"ך". מט"ח הכינו שאלון מפורט של ניבים, פתגמים, יידע ואוצר מילים - וגם את כל התשובות. משנכנס אדר - מרבים בשיחה

חודש אדר כבר כאן רשמית , אחרי חודש אדר שלם שהיה רק הכנה לדבר האמיתי: קבלו את אדר ב' באורה ושמחה וששון ויקר, וגם בחידון קצר (אל דאגה, התשובות בפנים), הבודק האם כמה שנים בפרס ומדי הצליחו להשכיח מכם לגמרי את השפה העברית.

 

 

ירעם נתניהו ומט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) פנו לסטודנטים באוניברסיטת "בר אילן", ובקשו מהם לענות על שאלון פורים חגיגי שבוחן את היידע בשפה העברית על שורשיה, אוצר המילים שלה, הניבים והפתגמים. מה הם ידעו? ומה אתם יודעים? הצטרפו למשאל - ובחנו את עצמכם. השאלות - והתשובות בגוף הסרט.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אז אוזן המן - מאפה ממולֵא או ממולָא? ואיך תקראו את המשפט: "מגילת אסתר היא 1 מ-5 מגילות הכלולות ב-24 ספרי התנ"ך"? מה הקשר בין כתר, כיתר וכותרת - ובין אלו לפורים? מי המציא את המילה ליצן? מה המילה העברית החלופית לארומה? ומהו מחלץ? ויש עוד. היכנסו לסרטון, קחו מגילות ורעשנים - ונסו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות מט"ח
מאיפה הבאתם לה ליצן עכשיו?
צילום: באדיבות מט"ח
מומלצים