שתף קטע נבחר

ליברמן ל-ynet: תנו למשול, לא לתחזק ממשלה

על רקע מסמך ראשי הקואליציה שנחשף ב-ynet, יו"ר ישראל ביתנו מסביר את חשיבות "חוק המשילות" שיעלה את אחוז החסימה: "במבנה הנוכחי הרבה מהחלטות הממשלה לא מיושמות". ב-17:00 ב-ynet: שידור חי מכינוס החירום של האופוזיציה

המהפכה שמעוררת סערה: לקראת שורת ההצבעות הדרמטיות שיעלו ממחר (יום ב') במליאת הכנסת, שר החוץ אביגדור ליברמן - יוזם "חוק המשילות" שמתסיס את האופוזיצה - אומר בשיחה עם ynet: "כל מי שרוצה לראות שינויים אמיתיים בחברה הישראלית חייב להבין שהם אינם אפשריים בלי שינויים מהותיים בחקיקה. חוק המשילות בא לענות על הצרכים הללו ולהביא לכך שממשלה תוכל למשול ולא לעסוק כל הזמן בתחזוקה של עצמה".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הבוקר נחשף ב-ynet שברקע חוסר האמון החריף ששורר בין החברות בקואליציה, נדרשו ראשי המפלגות לחתום על התחייבות לתמוך בכל שלושת החוקים הרגישים שיעלו השבוע להצבעה. בהקשר זה עורכת היום האופוזיציה כינוס חירום, שיועבר בשידור חי ב-ynet מ-17:00.

 

ליברמן מודע לביקורת הרבה, במיוחד על הסעיף שמעלה את אחוז החסימה מ-2 ל-3.25 אחוזים - ומאחד את הסיעות הערביות ואת החרדים למחאה, שכנראה לא תמנע את אישור החוק. "במצב החוקתי של ישראל כיום, ולא משנה באיזו ממשלה מדובר, יש פער גדול בין מה שהממשלה מחליטה למה שהיא מצליחה ליישם", טוען יו"ר ישראל ביתנו. "בגלל המצב הזה רבות מההחלטות שמתקבלות הן כאלו שמעולם לא מתכוונים בכלל ליישם אותן".

"במבנה הנוכחי הכול מפשרה לפשרה" (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
"במבנה הנוכחי הכול מפשרה לפשרה"(צילום: אלי מנדלבאום)

"במבנה הנוכחי שום ממשלה לא יכולה להוביל שום שינוי משמעותי, הכול מפשרה לפשרה. צריך שתהיה ממשלה עם קו ברור ולתת לה הזדמנות ליישם את תפיסת עולמה.

קואליציה עם יעל גרמן מצד אחד ואורית סטרוק מצד שני מבחינה מדינית, או עמיר פרץ מצד אחד ונפתלי בנט מהצד השני מבחינה כלכלית, מביאה לכך שאולי יש החלטות - אבל אי אפשר ליישמן", אומר ליברמן.

 

הלחץ שצפוי מהשבוע בכנסת מדגים, לטענת בכיר בקואליציה, את הצורך בשינוי כדי למנוע שיתוק. "אנחנו ניצבים בפני מסלול מכשולים שיימשך עד יוני", אמר הבכיר. "זה מתחיל מהשבוע הקרוב עם החקיקה במליאה - שוויון בנטל, שלא כולם חיים איתו בשלום, וגם משאל עם וחוקי המשילות שדורשים רוב של 61. אחרי המשוכה הזאת עומדת גם סוגיית המשא ומתן המדיני והשאלה אם תהיה הארכה - וגם נשיאות המדינה וראשות ועדת חוץ וביטחון.

 

"אלו סוגיות שיש להן משמעויות לקואליציה הזאת. אם נצלח את המשוכות האלה, הממשלה תהיה יציבה עד 2015", טוען הבכיר בקואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
ליברמן. יש החלטות, אין יישום
צילום: חגי דקל
מומלצים