שתף קטע נבחר

צפו במעצר קבצן: "שוטר אמר שאני כמו קוף"

משטרת באר שבע עצרה את אברהם לוי, קבצן שאסף נדבות, העבירה אותו לכלא אוהלי קידר וביקשה להאריך את מעצרו. הסנגוריה הציבורית: "זו תעודת עניות לחברה". המשטרה: "אין מקום לביטויים, העניין ייבדק ויופקו לקחים"

"השוטרת משכה אותי בכוח לאוטו. ניסיתי לברוח והיא אמרה 'בוא לפה, לא נעשה לך כלום'. קשרו אותי עם הידיים, שמו לי אזיקים ומשם ישר לתחנה. אחרי החקירה לקחו אותי לאוהלי קידר. השוטר אמר לי שאני מתנהג ועושה להם ככה, כמו קוף. זה לא נכון". כך מספר אברהם לוי, קבצן מבאר שבע, שנעצר על ידי המשטרה אשר חיפשה אחריו במשך כמה ימים.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

  

 

מעצרו של לוי נעשה במסגרת מבצע משותף למשטרה ולעיריית באר שבע, שהחליטו לאחרונה להרחיק קבצנים מהצמתים המרכזיים בעיר. המבצע כולל תיעוד, אזהרות, מעצרים והגשת כתבי אישום. גם מעצרו של לוי, שאיבד את ביתו ונהג ללון על ספסלים ברחוב, תועד על ידי המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

לוי. איבד את ביתו ונאלץ ללון על ספסלים בעיר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
לוי. איבד את ביתו ונאלץ ללון על ספסלים בעיר(צילום: רועי עידן)

לוי מספר על נסיבות מעצרו: "לא עשיתי משהו רע, זה לא פלילי. ישבתי בפינה שלי ואנשים דאגו לי. הביאו לי אוכל, כסף. אנחנו לא עושים רע, אז תעזבו אותנו בשקט. בסך הכול אין לנו מה לאכול אז אנחנו עושים את זה במקום לגנוב. כואב לי על המצב שאני נמצא בו. בחיים שלי לא הייתי עושה דבר כזה אבל אין לי ברירה אחרת. ביקשתי עזרה אבל הרווחה לא מכירה בי".

 

לוי הוסיף כי "יש כאלה שמפחדים ממני ולא מסוגלים לשבת לידי. כל אחד בא וסוגר את הדלת כאילו אני רוצח. אני מפחד לחזור לבית הסוהר. על מה אני אחזור? בסך הכול ביקשתי נדבות".

 

"לטפל במקום להגיש כתבי אישום"

 עו"ד ירון הראל מהסנגוריה הציבורית מייצג את לוי: "מעבר לכעס שיש בי, עצוב שבמדינת ישראל, במקום שיטפלו בקבצנים באמצעות כלי הרווחה ויסייעו להם, מופעלים נגדם סנקציות פליליות דרסטיות כגון כתב אישום".

 

הסנגורית הציבורית של מחוז דרום, עו"ד הילה שפרלינג:

"מעצרו של לוי כפי שתועד במצלמות המשטרה מהווה תעודת עניות לכולנו כחברה. לוי ואחרים במצבו הם אנשים שהגורל התאכזר אליהם והם זקוקים לסיוע וטיפול. מן הראוי לטפל במצוקה שהובילה אותם לקבץ נדבות באמצעות גורמי רווחה וגורמי בריאות הנפש, במקום להגיש נגדם כתבי אישום ובקשות למעצר".

 

מהעירייה נמסר בתגובה כי תופעת הקבצנים בצמתים מהווה סכנת חיים ממשית וכי מדובר במטרד חמור לנהגים, שעלולים לסכן את שלום העוברים ושבים. "במקביל לפעולות האכיפה, שירותי הרווחה יסייעו ככל שיידרש לשיקום אותם קבצנים במטרה לשנות את אורח חייהם ולשלבם בחברה", נמסר מהעירייה, שציינה כי בשל צנעת הפרט לא תתייחס למקרה של לוי.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המבצע בנושא הקבצנים נמצא בתוכנית שימור מכיוון שכעת אין כמעט בבאר שבע קבצנים שאוספים כסף בצמתים ומסכנים את שלום הציבור ואת עצמם. השבוע התקיימה ישיבה עם מנהלת אגף הרווחה ונציגי הרווחה השונים ביחד עם השיטור העירוני. לעניין הביטויים שלוי טוען כי השוטר אמר לו, ברור שאין להם מקום. הנושא ייבדק ויופקו לקחים במידת הצורך, אם כי מבדיקה שכבר נעשתה נמצא כי איש לא אמר ללוי את הדברים שאותם הוא טוען".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
לוי. "פוחד לחזור לבית הסוהר"
צילום: רועי עידן
עו"ד ירון הראל
עו"ד הילה שפרלינג
מומלצים