שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מדריך עצמי: פיתוח יכולות תקשור עם המתים

  מהעלאה באוב ועד סיאנס, בני האדם האמינו תמיד שהאדם אינו נעלם במותו - אלא אפשר ליצור עמו קשר בממד שמעבר ולקבל ממנו מידע שישפר את חיינו. גם אתם יכולים לעשות זאת: כתבה ראשונה בסדרה שחושפת את כישורי התקשור שלכם ומסייעת לכם ליצור קשר עם ישויות גבוהות

  תקשור היא טכניקה רוחנית המבוססת על המשאלה האנושית הנצחית ליצור קשר עם הממד שמעבר. בני אדם, בכל תקופה ותרבות, הניחו שלא ייתכן שהחיים הארציים היומיומיים הם כל מה שקיים. האם ייתכן, שאלו את עצמם, שהיקום המורכב והמסתורי שבו אנו חיים מסתכם רק במה שאנו רואים? האם אפשר שלימוד והתפתחות של חיים שלמים נמוגים להם ברגע אחד, כשאדם מת?

   

  בני האדם האמינו שחייב להיות משהו מעבר למה שאנו חווים בממד הפיזי, ומהנקודה הזאת התפתחו לאורך הדורות טכניקות ליצירת קשר עם הממד הרוחני, "הצד האחר" כפי שמכנים אותו מתקשרים.

   

   

  עולים מדרגה רוחנית:

   

  ניסיוני לימד אותי שתקשור היא יכולת מולדת, שהתנוונה עם השנים שבהן הוקנה לנו חינוך רציונלי שלימד אותנו לחשוב בהיגיון ועודד אותנו להדחיק את היכולות האינטואיטיביות שהיו לנו באופן טבעי כילדים.

   

  חשוב להדגיש: תקשור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או לטיפול של רופא, פסיכולוג או איש מקצוע רלוונטי אחר. כמו כן, אם תבקשו להתפתח כמתקשרים, נכון יהיה לכם לעשות זאת בהנחיית מורה מנוסה או במסגרת קורס מסודר. היות שאין אפשרות לפקח על תרגולי התקשור שתבצעו כעת, כל התנסות עצמאית שתערכו היא באחריותכם המלאה.

   

  מהעלאה באוב ועד סיאנס

  בימי התנ"ך, הדרך הנהוגה ליצור קשר עם קרובים שנפטרו הייתה העלאה באוב. בספר שמואל א' מתואר כיצד מגיע שאול לבעלת האוב מעין דור, כדי שתעביר לו מסר משמואל ושינחה אותו מה עליו לעשות.

   

  באירופה של ימי הביניים הטכניקה הנהוגה הייתה ברוטלית ואפלה במיוחד: הנקרומנסיה הייתה כרוכה בחפירת גופתו מתוך הקבר של האדם שעמו רצו ליצור קשר. לאחר שנחפרה הגופה, היה המכשף העורך את הטקס מאלץ את רוחו של המת לשוב אל גופו באמצעות לחשים והשבעות. ישנן עדויות שונות בכתבים הסטוריים על תוצאותיהם הקשות של ניסיונות אלה.

   

  במאה ה-19 פרחה בארצות הברית שיטה אחרת, נוצרית במקור, שלמרות היותה אפלה פחות הייתה עדיין שנויה מאוד במחלוקת - הספיריטואליזם. באחת מצורותיה היה איש הקשר הספיריטואלי, "המדיום" כפי שהוא כונה, מממש מתוך גופו חומר אתרי בשם אקטופלסמה, שהיה לובש את צורת רוחו של המת ומעביר מסרים לקרוביו החיים. בקרב הקהל הרחב קיבל הספיריטואליזם צורה פופולרית שקיימת עד היום, הסיאנס הביתי.

   

  התקשור המוכר לנו היום התפתח החל מהמחצית השנייה של המאה העשרים. הוא הפך פופולרי באמצעות ספריהם של מתקשרים מפורסמים כמו ג'יין רוברטס,  אחת המתקשרות שהביאו את התקשור למודעות הרחבה שלה הוא זוכה כיום. היא תקשרה ישות בשם סת', ופרסמה את הידע שהתקבל דרכו בספרים שכתבה.

   

  מטרתן של ישויות גבוהות כמו סת' היא להעביר את הידע לכלל האנושות, כדי לקדם את התפתחותה. רב הישויות המתקשרות מלמדות אותנו שהאנושות נמצאת כעת בשלב קריטי של התפתחותה: אם תתמודד האנושות נכון עם המשברים שהם היא נתונה כעת, היא תזכה לעלות לשלב הבא של ההתפתחות. התקשור נמסר לאנושות כמתנה, כדי לעזור לה בתהליך החשוב הזה. 

   

  לנסות לתקשר עם המתים. סיאנס (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לנסות לתקשר עם המתים. סיאנס(צילום: shutterstock)

    

  כיצד להתכונן לתקשור?

  בתחילת כל תהליך תקשור אנחנו עורכים הרפיה של הגוף, שמטרתה לרוקן את הראש ממחשבות. מתוך הקשר המוכר לנו בין גוף ונפש, הרפיה של הגוף הפיזי מביאה גם את המיינד לרגיעה ומשחררת מתח מנטלי ורגשי.

   

  התחילו במספר נשימות עמוקות, כשאתם שואפים מהאף ונושפים מהפה. לאחר מכן, הרפו את הגוף חלק אחר חלק. התחילו בכפות הרגליים, ועלו למעלה לאט-לאט עד הראש. שלחו מסר של הרפיה ושל רפיון לכל קבוצת שרירים שאתם חשים בה מתח, למשל בשכמות או בעורף.

   

  שלב חיוני נוסף בתהליך הוא פתיחה של העין השלישית. האזור האחראי לראייה העל-חושית ולתקשור. היא נמצאת במרכז המצח, בין הגבות. ישנן טכניקות שונות המאפשרות לפתוח את העין השלישית. ואני מציע לדמיין שלהבת נר המתקרבת אל מרכז המצח ולהרגיש את החום שלה. בהדרגה, מתחילים להרגיש רטט באזור העין השלישית, מה שמעיד על כך שהיא נפתחת.

   

  בעוד שתקשור היא טכניקה טהורה שמטרותיה חיוביות לחלוטין, יש להכיר גם בסכנות הטמונות בה לפני שמתחילים ליישם אותה, ולערוך בתחילת כל תקשור הגנות רוחניות. ההגנה הרוחנית נועדה לשמור עלינו מליצור קשר עם אנרגיות שליליות. ההגנה מסננת את הישויות ומאפשר רק לאלה החיוביות ליצור עמנו קשר

   

  ישנן טכניקות שונות ליצירת הגנות. אני מלמד שיטה הקוראת לארבעת המלאכים הראשיים להתמקם סביבנו כשומרי ראש במהלך התקשור, ומוסיף מעל סמל של מגן דוד שישמור עלינו. שיטה זו מורכבת למתחילים, לכן פשוט דמיינו, כשעיניכם עצומות, שאתם מוקפים בכדור של אור העוטף אתכם ושומר עליכם במהלך התקשור.

   

  האם אנו מטרידים את המתים?

  עבור רוב האנשים מוות הוא תחום טעון למדי, אבל אם נזכור שכולנו נשמות הלכודות בגוף פיזי, נבין שאלה שאנו מכנים "מתים" הם בעצם נשמות כמונו שהשתחררו מהגוף הפיזי. מנקודת מבטם - הם החופשיים, לא אנחנו.

   

  בכוחן של נשמות נפטרים לשמש לנו מדריכים רבי עוצמה, שינחו אותנו בחיינו הארציים ממרומי חוכמתן כדיירי הממד הרוחני, שבו חוקי הזמן והמקום אינם קיימים. הם יכולים לראות דברים הנוגעים לקיומנו הארצי שאנו מוגבלים מכדי לראות. מתוך ניסיונן בעולם הגשמי הם מבינות ללבנו וישמחו לעזור לנו. ניתן להפנות אליהן שאלות ספציפיות, אם כי לא מומלץ לבקש ידע על העתיד. עדיף לבקש הכוונה והנחיה לדרך שבה נוכל לחיות את חיינו באופן הנכון ביותר.

   

  תקשור אינו העלאה באוב, לכן חשוב שתקפידו לא לזמן אף פעם נשמה של אדם שמת לפני פחות משנה. כל נשמה העוברת אל הממד הרוחני זקוקה לזמן הסתגלות, וגם לקרובים של אותה נשמה שנותרו ברובד הפיזי דרוש זמן לעכל את השינוי ולהשלים עם המוות. שנה היא זמן בעל משמעות סמלית רבה, היות שהיא מייצגת מחזור ארצי שלם. אחרי שנה הנשמה תשמח להתאחד עם קרוביה החיים באמצעות תקשור.

   

  עם זאת, אני ממליץ לא לזמן נשמה של אדם ספציפי כלל, אלא נשמה של מי שרוצה לתקשר איתנו. באופן זה אנו בטוחים לחלוטין שמי שיגיע עושה זאת מרצונו המלא. ייתכן מאוד שזו תהיה נשמה של אדם שהכרנו, אבל ייתכן שיגיע דווקא מדריך שלא הכרנו ושיש לו דברים חשובים לספר לנו.

   

  התחילו בנשימות עמוקות, שאפו מהאף ונשפו מהפה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  התחילו בנשימות עמוקות, שאפו מהאף ונשפו מהפה(צילום: shutterstock)

   

  תקשור: שלב אחרי שלב

  • התחילו בנשימות, הרפיה, הגנות ופתיחת העין השלישית.
  • דמיינו שאתם נמצאים בשדה ירוק ופתוח, הנמצא במקום פסטורלי ושלו בטבע.
  • מהשדה מוביל אתכם שביל היורד במדרון קל אל עבר מערה.
  • המערה מוארת באור לפידים הנעוצים בדפנותיה. אתם צועדים בה.
  • הדרך במערה יורדת מטה, בשביל ספירלי, אל בטן האדמה.
  • עם הגיעכם לקצה הדרך, אתם מוצאים עצמכם על גדת נהר ערפילי.
  • מתוך הערפל מגיחה ספינה בסגנון ויקינגי, שאותה משיטה דמות עטוית גלימה ארגמנית, שאת פניה אינכם רואים.
  • אתם מתיישבים בספינה. היא חוזרת על עקבותיה ועושה דרכה אל העבר השני.
  • אתם יורדים בחוף השני, ומוצאים עצמכם בבוסתן תפוחים.
  • השביל שבין העצים מוביל אתכם אל בית אבן קטן ועתיק.
  • אתם נכנסים לבית ומוצאים שפנים הבית גדול משמעותית מכפי שהוא נראה מבחוץ. בית האבן העתיק מרוהט ברהיטי עץ כבדים המרופדים קטיפה, וילונות כבדים ואח בוערת.
  • מדלת צדדית נכנסת נשמתו של האדם שעמו ביקשתם לתקשר, או מי שבחר לתקשר אתכם (אם לא הגדרתם זאת מראש).
  • אם אינכם מכירים עדיין, הציגו את עצמכם ובררו את שמו.
  • בררו מה התפקיד שלו בחייכם, ואיזה ידע או הנחיה הוא בא להעניק לכם.
  • רוקנו את ראשכם ממחשבות ותנו למדריך להעביר אליכם את המסר שלו.
  • לסיום, יתכן שייתן לכם סמל עוצמה/מתנת אור, שאותו תטמיעו בגופכם.
  • הודו לו, היפרדו, וחזרו בדרך שבה הגעתם.
  • צאו מההרפיה בספירה מ-1 עד 10.

   

  סמלי המיתולוגיה בתקשור

  הפסיכואנליטיקן קארל גוסטב יונג גרס שהמיתולוגיות אינן אוסף מקרי של סיפורים, אלא מייצגות אמיתות פסיכולוגיות ורוחניות עמוקות המשותפות לכלל האנושות. המדיטציה שנערוך מבוססת על מיתולוגיות המתעדות את המסע אל עולם המתים ואת הטופוגרפיה שלו.

   

  המיתולוגיה היוונית, למשל, מספרת שעולם המתים, "האדס", נמצא מתחת לאדמה. חמישה נהרות מפרידים בין העולם הפיזי והאדס. כארון, איש המעבורת, מעביר את הנשמות בספינתו מצדו הארצי של הנהר לצדו האחר. לפי המיתולוגיה הקלטית, עולם המתים נקרא "אבאלון", מהמילה האנגלית לתפוח (Apple), הנחשב לפרי העולם האחר.

   

  במדיטציה שילבתי כמה מוטיבים מיתולוגיים, כדי לחבר אתכם אל העולם האחר. אחד המוטיבים הוא הספירלה, כסמל להתפתחות דרך מוות ולידה מחדש. כיוון הספירלה היה כלפי מטה, כדי לייצג את הירידה אל הממלכה התחתונה שבה שוכנות הנשמות. סמלים אחרים במדיטציה היו איש המעבורת המעביר בספינתו את הנשמות, ומוטיב אי התפוחים בא לידי ביטוי בבוסתן שבו נמצא בית האבן.

   

  מדיטציה זו מבוססת על מושג "הממלכה התחתונה", אחד משלושת העולמות השמאניים. לפי השמאניזם, העולם מיוצג על ידי עץ ענק, "עץ העולם", הנחלק לשלושה ממדים. שורשי עץ העולם הם הממלכה התחתונה, שבה מתקיימות רוחות הנפטרים. השורשים מייצגים את העבר, שאליו שייכים המתים. גזע העץ הוא הממלכה התיכונה, הממד הפיזי שבו אנו חיים. הגזע מייצג את ההווה, הזמן שבו אנו מתקיימים.

   

  צמרת העץ היא הממלכה העליונה, שבה מתקיימות ישויות האור, המלאכים. רובד זה מייצג את העתיד, היות שמדריכים המתקשרים מרובד זה מעודדים את המעבר שלנו כקולקטיב לשלב הבא בהתפתחותנו האנושית.

    

  הכותב הוא מורה לתקשור, מחבר "שבעה שערים לתקשור" וספרים נוספים, מנהל המכללה ללימודים רוחניים .
  פורסם לראשונה 30/03/2014 16:20

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הישויות מבקשות להעביר ידע הכרחי לכלל האנושות
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים