שתף קטע נבחר

אלוף פיקוד העורף נגד השר להגנת העורף

המאבק בין יעלון לארדן מחריף: באופן חסר תקדים כתב האלוף אייזנברג מכתב נגד המשרד להגנת העורף. הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

לא בכל יום יוצא קצין בכיר במדים נגד שר בממשלה, אבל זה בדיוק מה שעשה אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג, שמתח ביקורת נוקבת על השר להגנת העורף גלעד ארדן ועל המשרד שבראשו הוא עומד. האלוף אייזנברג שיגר באחרונה מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון ולראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן, שבו התלונן כי המשרד להגנת העורף "מייבש" את פיקוד העורף ולא מעביר לו תקציבים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

במכתב, שתוכנו הגיע ל"ידיעות אחרונות", מונה האלוף שורה של משימות דחופות – כמו אחזקת מערכת "מסר אישי" בעלות של כמיליון שקל, ביצוע תרגיל החירום הלאומי "נקודת מפנה" שאמור להתקיים ביוני (כשבעה מיליון שקלים), אימוני רשויות בתחום ההתגוננות האזרחית (כשלושה מיליון שקלים) ועוד.

האלוף אייזנברג והשר ארדן (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר) (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר)
האלוף אייזנברג והשר ארדן(צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר)
 

"עד למועד זה לא הוקצה לפיקוד העורף התקציב הנדרש לו לצורך פעילותו וביצוע משימותיו", כותב האלוף אייזנברג, ומפנה אצבע מאשימה ישירות למשרדו של השר ארדן. "תקציב זה מעוכב על ידי המשרד להגנת העורף. זאת אף שמסגרת התקציב ותוכניות העבודה של פיקוד העורף אושרו על ידי הדרגים הבכירים בצה"ל והוצגו להנהלת המשרד להגנת העורף בצורה מפורטת ביותר.

 

"במצב דברים זה, בסמוך לתום רבעון א' של שנת העבודה 2014, פועל פיקוד העורף מבלי שהועמדה מסגרת תקציבית להתגוננות האזרחית. כך, השתתפות פיקוד העורף בתרגיל העורף הלאומי 'נקודת מפנה' מוטלת בספק. המשמעות היא שפיקוד העורף אינו מממש את האחריות המוטלת עליו כלפי אזרחי ישראל".

 

מהמשרד להגנת העורף נמסר בתגובה: "המשרד אישר לפיקוד העורף תקציב עבור 'צרכים דחופים', זאת על פי בקשה שנתקבלה יומיים קודם לכן. לפני כשבוע אושרה כל יתרת התקציב, בהתאם לבחינה שערכו מנכ"ל המשרד ואנשי המקצוע. מצער מאוד כי גורמים מסוימים במערכת הביטחון התרגלו לקבל תקציבי עתק מתוך כספי הציבור, ללא כל מעקב, פיקוח וניהול סדרי עדיפויות".

 

הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
האלוף אייל אייזנברג
צילום: ירון ברנר
מומלצים