שתף קטע נבחר

הבת נחטפה לפני 37 שנה, הוריה פגשו הנכדה

ב-1977 נחטפה מגומי יוקוטה היפנית ע"י צפון קוריאה, ולפי הדיווחים מתה לפני 20 שנה. השבוע אישרו המדינות להוריה להיפגש לראשונה עם בתה

מגומי יוקוטה היפנית הייתה בת 13 כשנחטפה בדרכה מבית הספר לביתה ונלקחה לצפון קוריאה. כשהייתה מגומי בצפון קוריאה היא התחתנה עם קים יונג-נם, דרום קוריאני שנשבה על ידי צפון קוריאה גם כן.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

לשניים נולדה בת, קים און קיונג, היום בת 26. לגרסתה של צפון קוריאה, מגומי מתה בשנת 1994. סרטים דוקומנטריים נעשו ביפן וברחבי העולם על אודותיה, ודמותה כיכבה גם בספרי מנגה, אומנות הקומיקס היפנית. מלבדה חטפה צפון קוריאה בשנות ה-70 וה-80 עוד 16 יפנים לפחות. לחמישה מהם הרשתה לשוב לארצם ב-2002.

מגומי יוקוטה בתמונה שצולמה לפני חטיפתה ()
מגומי יוקוטה בתמונה שצולמה לפני חטיפתה

הזוג יוקוטה במסיבת עיתונאים בטוקיו לאחר המפגש (צילום: AP) (צילום: AP)
הזוג יוקוטה במסיבת עיתונאים בטוקיו לאחר המפגש(צילום: AP)

הנכדה, קים און קיונג, בתמונה שצולמה בצפון קוריאה ב-2006 (צילום: AP) (צילום: AP)
הנכדה, קים און קיונג, בתמונה שצולמה בצפון קוריאה ב-2006(צילום: AP)
 

להוריה של יוקוטה, שיגרו וסאקי, הייתה השבוע נחמה קטנה כאשר הם פגשו לראשונה את נכדתם קים. הפגישה החשאית התקיימה לאחר שיחות בלתי רשמיות של נציגים ממשרדי החוץ של שתי המדינות, שבהן סוכם כי שיגרו בן ה-81 וסאקי בת ה-78 יוכלו לפגוש את נכדתם בפעם הראשונה במדינה שלישית - מונגוליה. 

 

משרד החוץ היפני אישר כי שיגרו וסאקי נפגשו לפני כמה ימים עם הנכדה שמעולם לא פגשו. בעיתון "ניו יורק טיימס" נכתב כי ייתכן שגם אביה של קים היה בפגישה המרגשת.

בשנת 2006, 28 שנים אחרי שנחטף, אישרה לו צפון קוריאה להיפגש עם אמו באתר נופש במדינה.

 

לצפון קוריאה וליפן אין יחסים דיפלומטיים, והן לא ניהלו שיחות רשמיות מנובמבר 2012. השיחות הבלתי רשמיות שהביאו לפגישה במונגוליה נערכו בתחילת החודש בסין, בשולי פגישה בין נציגויות הצלב האדום של שתי המדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפי ההערכות היא מתה ב-1994. מגומי יוקוטה
מומלצים