שתף קטע נבחר

פנסוניק: נתחרה באנרג'ייזר ודורסל בסוללות

יורוקום החלה לשווק סוללות של פנסוניק בישראל. "תוך 3 שנים נמכור סוללות בכל רשתות השיווק ונגיע ל-25% נתח שוק", כך לפי מנכ"ל החברה, אך אין פה בשורת מחיר אלא בעיקר הצהרות על איכות גבוהה. המותג ששולט בשוק הסוללות בארץ הוא GP הסיני, שמחירו נמוך בכ-50%

עוד שחקן בשוק הסוללות: יורוקום פנסוניק תיכנס לקטגוריות הסוללות עם המותג פנסוניק (Panasonic). החברה, שמשווקת בארץ בעיקר מסכי טלוויזיה, מצלמות וטלפונים, כבר החלה למכור סוללות של פנסוניק בתחנות דלק ופיצוציות ובכוונתה למכור סוללות של המותג גם ברשתות השיווק, הפארם, עשה זאת בעצמך והחשמל. גובה ההשקעה במהלך: 2 מיליון שקל. 

 

 

"בישראל נמכרות 81 מיליון סוללות בשנה והמטרה שלנו היא להגיע ל-25% נתח שוק תוך 3 שנים", אמר ל-ynet מנכ"ל יורוקום פנסוניק מוטי אלמליח. "פנסוניק זה מותג חזק והגענו למסקנה שחבל לנו להפסיד את הקטגוריה הזאת. יש לנו כבר למעלה מאלף נקודות מכירה, לכן נלביש את הסוללות על מערך ההפצה הקיים".

פנסוניק. תוצרת יפן (צילום: אודל עשואל) (צילום: אודל עשואל)
פנסוניק. תוצרת יפן(צילום: אודל עשואל)

 

סוללות של פנסוניק כבר נמכרות בארץ, אך עד כה - לא באופן מוסדר. בעיקר נמכרות פה סוללות למצלמות דיגיטליות וטלפונים אלחוטיים. יורוקום תמכור בארץ את סדרת Pro Power של פנסוניק, שכוללת 25 אריזות שונות של סוללות אלקליין AA, AAA, C ו-D (בעוצמה של 1.5 וולט); סוללות מסוג 9V שמתאימות לצעצועים ומכשירי חשמל ביתיים; סוללות "מטבע" המיועדות לשלטים רחוקים ומשחקים; סוללות למצלמות סטילס דיגיטליות וכן סוללות למכשירי שמיעה.

 

אין בשורת מחיר

אמנם מדובר במתחרה נוסף בשוק, אך אין כאן בשורה במחירי המוצרים: המחיר המומלץ לצרכן של מארז 4 סוללות אצבע Pro power (המוצרים ישווקו בשלב הראשון במארזים של 4, 8 ו-12 יחידות) עומד על 19.9 שקל ומחיר מומלץ לצרכן מארז של סוללה מרובעת V 9 יהיה 29.90 שקל. מחיר מומלץ לצרכן של מארז הכולל זוג סוללות C גדולות 1.5 וולט עומד על 24.9 שקל. בפיצוציות ובחנויות הנוחות, המחירים ודאי יהיו גבוהים יותר.

 

לשם השוואה, אריזת ארבע סוללות AA של GP, החברה הסינית ששולטת בכ-40% מהשוק בארץ, עולות 13-10 שקלים לאריזה. המחירים של פנסוניק דומים יותר למחירי אנרג'ייזר, דורסל, פוג'יקום ופיליפס. כך למשל, 4 סוללות AA של המותג, נמכרות לפי זאפ ב-30-20 שקל (אם כי אפשר למצוא ביינות ביתן מארז אנרג'ייזר ב-16 שקל ובוויקטורי - מארז דורסל ב-10 שקל) וסוללות C ו-D נמכרות בדרך כלל ב-30-24 שקל לסוללה. בבריטניה אגב, אפשר למצוא מארז של 8 סוללות פנסוניק ב-20 שקל ורביעיה ב-11 שקל.

פנסוניק בבריטניה 11.4 שקל ()
פנסוניק בבריטניה 11.4 שקל

בריטניה: מארז של 8 סוללות ב-20.4 שקל ()
בריטניה: מארז של 8 סוללות ב-20.4 שקל

  

"לא נתחרה במוצרים הסיניים"

"נהיה מאוד תחרותיים מול מותגים כמו אנרג'ייזר ודורסל ומול סוללות  אחרות באיכות גבוהה", מסביר אלמליח. "אני לא מתחרה במוצרים הסיניים, כי אני לא במגרש הזה. כמו שבמסכים אני לא באזור של הסיניים הזולים. בחלק מהמוצרים, אכנס לשכבה של האמצע מבחינת מחירים, אבל לא אהיה מותג זול של 8 ב-10 שקלים. זו סוללה איכותית. במקום לקנות 4 קופסאות לשלט, תקני אחת ותשתמשי בה שנה".

  

אז אתם לא מתחרים בזירת המחיר אלא באיכות?

 

"זה היתרון שלנו, אבל כשאני נותן 20% יותר זמן סוללה - זה גם שווה יותר כסף לצרכן. הישראלי גם מחפש לדעת כמה שנים הסוללה מחזיקה מעמד על המדף והסוללה של פנסוניק מחזיקה 10 שנים,. בנוסף, אי-הזליגה מהסוללה אצלנו, חזקה יותר מאנרג'ייזר ודורסל".

 

לאורך השנים, המחירים בשוק הסוללות עלו כמו רוב מוצרי הצריכה בארץ, או דווקא ירדו בגלל התייעלות בייצור, ייבוא מסין וכו'?

 

"יש יציבות במחירים וגם בתדמית. שיווי משקל. מארז של 4 סוללות AA או AAA עולה בדרך כלל 19.9 שקלים ומארז של 12 עולה בדרך כלל 24.9 שקל. הכניסה שלנו תכניס עוד שחקן משמעותי בעיקר בעולמות הממותגים, בתקווה שהשילוב של מותג חזק, יצרן יפני ויבואן ותיק יעשה את העבודה. כשהיצרן יפני - אתה יודע שמה שהוא מבטיח, הוא גם מקיים".

 

יצליחו להיות "המתחרה השלישי"?

מסקר שערכה החברה עולה כי המשתתפים בסקר משתמשים בסוללות בעיקר בשלט הטלוויזיה, שעון קיר, מזגן ומשחקים לילדים. למרות שרק 4% מהנשאלים ציינו כי יקנו סוללה בזכות שם של מותג, המודעות למותג פנסוניק גבוהה. "הצרכנים מכירים את פנסוניק והרשתות מכירות את פנסוניק. זה מותג על וזה יתרון", טוען אלמליח.

 

"הכניסה שלנו לרשתות תהיה מדורגת, כי אין ואקום בקטגוריה. בסוללות את לא צריכה לדחוק את מי שקיים את יכולה להיות לידו כמתחרה שלישי או רביעי. הכל קשור בהסכמים מסחריים".

 

לא בכל הרשתות מוכרים מותג שלישי.

 

"כיוון שאנחנו מחזיקים בפנסוניק ויש לנו ותק של 28 שנים בארץ במהלכן אנחנו עובדים עם כל הרשתות ויש לנו יחסים מאוד טובים איתן, אנחנו מקווים לטוב. ברור שזה ייקח זמן אבל אנחנו לא שחקן קטן. בטווח של חודשים בודדים נהיה בכל הרשתות. ניכנס לכל מקום שיירצו אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אודל עשואל
סוללות של פנסוניק. בקרוב בסופר?
צילום: אודל עשואל
מומלצים