שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בנק דיסקונט: הרווח הסתכם ב- 874 מיליון שקל

  הרווח הנקי של דיסקונט בשנה שחלפה עמד על 874 מיליון שקל. העמלות הסתכמו ב- 2.7 מיליארד שקל. הנהלת הבנק: שורת הרווח נפגעה בעקבות השקעת הבנק במניות הבינלאומי

  הרווח הנקי של בנק דיסקונט לשנת 2013 הסתכם ב- 874 מיליון שקל, עליה של 9% לעומת שנת 2012, כך עולה מהדוחות הכספיים שפרסם הבנק הבוקר (ד')

   

  • הרווח של הבינלאומי: 570 מיליון שקל ב-2013

   

  הרווח נקי ברבעון הרביעי של השנה הסתכם ב- 72 מיליון שקל, לעומת 169 מיליון שקל ח ברבעון המקביל אשתקד, ירידה בשיעור של 57.4%.

   

  בבנק מציינים כי בניטרול ההפרשה לירידת ערך השקעת הבנק במניות הבנק הבינלאומי, היה הרווח לשנת 2013 מסתכם בסך של 1.03 מיליארד שקל, וברבעון הרביעי היה מסתכם הרווח ב- 230 מיליון שקל.

    

  הכנסות הריבית נטו הסתכמו ב 4.25 מיליארד שקל, ירידה של 4.7% בהשוואה לשנת 2012. ההכנסות שאינן מריבית עמדו על 3.51 מיליארד שקל, עליה בשיעור של 8%.

  סך העמלות שגבה הבנק הסתכמו בשנת 2013 ב- 2.7 מיליארד שקל. התשואה נטו להון המיוחס לבעלי המניות של הבנק עומדת על 7.3%, בחישוב שנתי.

   

  האשראי לציבור, נטו הסתכם בסוף שנת 2013 ב – 115.9 מיליארד שקל ופקדונות הציבור הסתכמו ב - 148.9 מיליארד שקל.

   

  הוצאות השכר בבנק גדלו במהלך השנה שחלפה ב-5.1%, לסכום של 3.62 מיליארד שקל. עלות שכרו של מנכ"ל הבנק, ראובן שפיגל, שפרש לאחרונה, עמדה על 4.34 מיליון שקל. עלות שכר היו"ר, יוסי בכר, עמדה על 4.07 מיליון שקל. הבנק גם חילק בונוסים למנהלים בגובה 9 משכורות.

   

  השכר המצרפי של חמשת בעלי השכר הגבוהה בבנק, הסתכם ב- 27 מיליון שקל. 

   

  מנכ"לית הבנק, לילך טופילסקי-אשר, שנכנסה לתפקיד לאחרונה, אמרה היום במסיבת העיתונאים שקיים הבנק, כי בכל הנוגע לעיצומי העובדים , "מערכת יחסי העבודה בבנק גובה מחיר מהלקוחות ואני עוסקת בזה מום כניסתי לתפקיד. אני מקווה שבימים הקרובים נגיע לסיכומים עם העובדים.

   

  המנכ"לית החדשה סרבה להתייחס לשאלות בנושא תוכנית המסלולים בעמלות העו"ש - אותה פרסם היום בנק הפועלים ולה, כראש החטיבה הקמעונאית בפועלים, עד לאחרונה, היה חלק בגיבושה. לדבריה,  דיסקונט יציג את התוכנית שלו בנושא בקרוב.

   

  טופילסקי-אשר הוסיפה כי הבנק נמצא ביחסי היעילות הגאועים ביותר במערכת הבנקאית ויש חובה למצוא את הדרך להתייעל.

   

  יו"ר דירקטוריון הבנק, יוסי בכר התייחס לגידול באשראי של משקי הבית ולאתגר שהוא מציב ואמר "אנחנו רואים ירידה באשראי העסקי ועליה באשראי למשקי בית. בתקופה של 4 שנים, עלה האשראי למשקי בית ב-90 מיליארד שקל, כאשר הרוב זה הלוואות המשכנתא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רון קדמי
  מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי
  צילום: רון קדמי
  מומלצים