שתף קטע נבחר

יעלון חושש: ארה"ב מנסה לפגוע בי פוליטית

סביבת שר הביטחון הגיבה לזעם האמריקני על "ניסיונו לחתור תחת יחסי המדינות" בהסברים שתקפו שוב את הממשל והאשימו גם גורמים בישראל

התקפה אמריקנית וישראלית ממוקדת וניסיונות הסבר שחוזרים כמעט מילה במילה על הדברים שהובילו למתיחות מלכתחילה, כך הגיבה היום (ג') סביבתו הקרובה של שר הביטחון משה יעלון לביקורת החריפה שהוטחה בו מצד גורמים בממשל האמריקני. "בקרב האמריקנים יש מי שסימנו אותו כגורם מפריע. הם מנסים לפגוע בלגיטימיות שלו ובפופולריות הגדולה שלו בציבור, מה שלא קורה", הסבירו.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

יעלון הוצג על ידי סביבתו כמי שאינו מתפשר בנושאי הביטחון במשא ומתן. "האמריקנים מכנים אותו 'אגוז קשה לפיצוח' 'וקיצוני', אך בפועל הוא עומד איתן אל מול מה שהוא מזהה כסכנה לביטחון המדינה והאזרחים". לדברי אחד ממקורביו, "בפועל יעלון תמיד מדגיש את הקשר ההדוק עם ארצות הברית ואת חשיבותו, אבל מעלה כל מיני סוגיות אסטרטגיות שהוא רואה כמי שבגללן נגרם נזק לארצות הברית. הוא אומר את הדברים כבר המון זמן, וזה מעולם לא הפריע לאיש. אבל כעת מחפשים להתנגח בו בכל מיני הזדמנויות".

יעלון וקרי. "חותר תחת יחסי המדינות" (צילום: שגרירות ארה"ב) (צילום: שגרירות ארה
יעלון וקרי. "חותר תחת יחסי המדינות"(צילום: שגרירות ארה"ב)
 

מוקדם יותר היום תהה גורם אמריקני רשמי שצוטט ב"ג'רוזלם פוסט" מדוע יעלון "נחוש לחתור תחת יחסי ארצות הברית וישראל". הגורם התייחס לביקורת הרבה שהשמיע שר הביטחון נגד ארצות הברית בחודשים האחרונים, והוסיף: "היינו המומים מדברי יעלון, שמציבים בבירור

סימן שאלה באשר למחויבותו ליחסי ארצות הברית וישראל. זהו חלק מדפוס פעולה מטריד שבו יעלון מזלזל בממשל האמריקני ומעליב את בכיריו".

 

זמן קצר לאחר מכן הסבירה סביבת יעלון כי הוא מביע כבר זמן רב את דאגתו מפני החולשה האמריקנית בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט. שר הביטחון הדגיש בשנה האחרונה כמה וכמה פעמים, גם בהקשר הסורי וגם בהקשר האיראני, כי המדיניות המבולבלת של ארצות הברית מחלישה אותה בפעולות שלה באזור.

 

לדברי המקורב, "גם גורמים אמריקנים וגם גורמים בישראל מחפשים לפגוע בו. עובדה היא שהיחסים עם שר ההגנה צ'אק הייגל מעולים, והיחסים בין הממסדים מעולים".

 

בהכנת הידיעה השתתף יצחק בן חורין, וושינגטון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משה יעלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים