שתף קטע נבחר

"צעירים לעזאזל": מחאת יוקר המחיה בת"א

מצוקת הדיור והפערים הכלכליים בישראל עומדים במוקד הפגנה בכיכר רבין. "באנו להזכיר לפוליטיקאים את הבטחות הבחירות שלהם", אמר אחד המארגנים

מאות בני אדם מפגינים הערב (שבת) בכיכר רבין בתל אביב במחאה על יוקר המחיה, מצוקת הדיור והפערים החברתיים והכלכליים בישראל. תחת הכותרת "העם דורש צדק חברתי", קראו המפגינים לשינוי מדיניות הממשלה ולמציאת פתרונות בנושא.

 

עוד סיפורים חמים בפייסבוק של ynet

 

שמרית בן זקרי, אמא ל-3 מנס ציונה נשאה דברים בהפגנה וסיפרה על פיטורי בעלה ועל שכר הדירה המאמיר. "רבים יזדהו עם המשפט 'זה שאתה נושם לא אומר שאתה חי'. אנחנו קמים בבוקר בשאלה איך נגמור את היום. אנחנו עובדים קשה כדי לשרוד, הקושי הוא יומיומי. הילדים שלנו לא רואים את ההורים כי הם מגיעים סחוטים רגשית ונפשית, בגלל שהמדינה כלאה אותנו", ביקרה.

 

"המציאות בישראל היא מצב שלא ניתן להשלים איתו", אמר אייבי בנימין, מארגן ההפגנה מראש העין. "יש פה דור אבוד של צעירים בתחילת חייהם שלא יוכלו להקים בית בישראל ולהתפרנס בכבוד בגלל יוקר המחייה. בעינינו זה אובדן הציונות. לא נוכל להמתין עד לבחירות הבאות או יישומן העתידי של וועדות לכן באנו להזכיר לפוליטיקאים את הבטחות הבחירות שלהם".

ההפגנה בתל אביב, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההפגנה בתל אביב, הערב(צילום: מוטי קמחי)
 

לילך רובין, מקימת ועד שוכרי הדירות, קראה להחלת מחירון מומלץ לדירות להשכרה מצד המדינה וחוזה שכירות סטנדרטי ובו קריטריונים

של מחירים. "יש שני מיליון שוכרים במדינה וצריך לדאוג להם", הוסיפה.

 

"הממשלה הזאת הפנימה יותר מכל איך לדאוג לעצמה", אמר דוקטור יצחק ספורטא. "אם לאזרחים לא יהיה כוח משמעותי ידרכו עלינו. אזרחות היא לא רק להצביע בבחירות כל 4 שנים, זו עבודה קשה של התארגנות: ועדי עובדים ופתיחת בנק הם ניצנים שצריך שיפרחו. אם רוצים להצליח צריך לשתף פעולה עם כולם".

 

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הגיע אף הוא למחות ואמר כי "אנו סופרים שנה לממשלת הזדון שצריך להעבירה ממקומה. לפיד פועל בניגוד לרצון האנשים שבחרו בו. הבטיחו להוזיל את יוקר המחייה ובפועל הוא רק עלה. הסיסמאות ממשיכות כאילו דבר לא קרה, אין לממשלה שום כוונה אמיתית להפוך את הדיור בישראל לבר-השגה. השכר במדינה בלתי ראוי ולא יכול לאפשר חיים בכבוד. הזעם עצום, כשהוא יתפרץ לא ניתן יהיה לעצור אותו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההפגנה בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים