שתף קטע נבחר

עורך הדין של ליליאן פרץ: "איימו עליי"

לטענת עו"ד אסף שרעף שייצג את עוזרת הבית לשעבר של משפחת נתניהו, איימו עליו שאם לא יייסוג מהתביעה, המשרד שלו עלול להיסגר. הוא הגיב על דברי עו"ד יוסי כהן, שאמר ערב קודם לכן ש"פרץ לא קיבלה שקל, זו עלילה"

עורך הדין אסף שרעף, המייצג את ליליאן פרץ, עוזרת הבית שהגישה תביעה נגד משפחת נתניהו, טען אמש (שבת) בראיון ב"פגוש את העיתונות " בערוץ 2, כי הוצע לו כסף כדי שיירד מהתביעה. בנוסף, טען שקיבל איומים שאם לא יעשה זאת, המשרד שלו עלול להיסגר.

 

פרץ. "אם היא תלך לפוליגרף לגבי הכסף - תצא דוברת אמת" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
פרץ. "אם היא תלך לפוליגרף לגבי הכסף - תצא דוברת אמת"(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

עורך הדין שרעף ציין כי שבוע אחרי שהוגשה התביעה של פרץ, הגיעו אליו מקורבי בני הזוג נתניהו, עו"ד יוסי כהן עם עוד כמה אנשים ובהם איש העסקים רוני מאנה. "אני יכול לספר לך שהציעו לי סכום עתק לרדת מהתביעה. אני סירבתי. אמרו לי שלא כדאי לי, שהמשרד שלי עלול להיסגר. מאחר שאני לא נבהל והולך עם הלקוחות שלי עד הסוף, הלכתי עד הסוף. התנאי לתשלום היה שהגברת נתניהו לא תדע".

 

מאנה הכחיש את הדברים: "אני מאוד מכבד את עו"ד שרעף אבל בחיים לא היה איום, אף אחד לא איים, זו לא הדרך שלנו. אף אחד לא איים שיסגור לו את המשרד, אני לא עבריין ולא אחד שמאיים. הייתי בתוך התיק הזה, והייתי חלק מהעניין של סגירת התיק".

 

הסדר פשרה והסכם סודי

עו"ד שרעף טען לגבי התביעה שהגישה פרץ והתביעה הנגדית של שרה נתניהו נגדה, כי "יש הסדר מחוץ לכותלי בית המשפט. כאשר אני חתום על הסכם סודי אני מקיים אותו. אני אומר לך כך, אם ליליאן פרץ תלך לפוליגרף לגבי קבלת כסף היא תצא דוברת אמת".

 

פרקליטה של ליליאן פרץ הגיב בכך לדברים שאמר ערב קודם עורך הדין יוסי כהן, מקורבם של בני הזוג נתניהו, בתוכנית "אולפן שישי" בהתייחסו לתביעה: "אפשר להמציא והוא ממציא, עובדה שבתביעה של ליליאן פרץ אני חקרתי אותה והפרכתי את כל מה שהיא אמרה. אם ליליאן פרץ קיבלה שקל אחד אני משלם קנס מיליון שקל.  זו עלילה מכוערת".

 

לדבריו, "הגשנו נגדה תביעה נגדית חמורה ולאחר שהיא נחקרה בבית המשפט והתרסקה הוא בא אלי ואמר לי 'יוסי, בוא נסגור את הסיפור, שלם לי כמה שקלים'. אמרתי לו 'אסף שרעף, אני עושה איתך חסד אם אני מסכים שהתביעה תדחה ללא כל הוצאות. יכולתי גם לעמוד על ההוצאות, אני מוכן ללכת על זה לפוליגרף. מעולם לא היה הסדר בפרשת ליליאן פרץ. זו עלילה מכוערת". שתי התביעות נמשכו במסגרת הסדר פשרה.

 

עו"ד כהן התייחס גם לתביעה שהגיש אב הבית לשעבר, מני נפתלי: "אני לא מופיע כאן כפרקליט מייצג בתיק הספציפי הזה. באתי לפה מתוך כאב ותאמינו לי, כאב אמיתי, נוכח מסע הדמוניזציה המתמשך שנעשה לגברת נתניהו. אם אב הבית סבל כל כך מדוע ביקש קביעות? בכל ארגון עם הרבה עובדים, יש גם עובדים ממורמרים. חשוב שתדעו שהיא מקפידה בכבודם של העובדים, היא אישה נפלאה. רעיה מסורה, מטפלת בילדים שלה".

נפתלי. דורש פיצויים בסך 1.1 מיליון שקל (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן
נפתלי. דורש פיצויים בסך 1.1 מיליון שקל(צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")

 

מני נפתלי (35) כיהן כאב הבית במעון ראש הממשלה במשך 20 חודשים, בין פברואר 2011 לנובמבר 2012, עד שהתפטר משום שלא קיבל קביעות ותקן של עובד מדינה, שלטענתו הובטחו לו. נפתלי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים תביעה נגד משרד ראש הממשלה, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, רעיית ראש הממשלה וכן נגד ראש הממשלה נתניהו עצמו, באופן אישי. הוא תובע משלושת הגורמים הללו פיצוי של 1.1 מיליון שקל, וכן תובע התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקל מראש הממשלה נתניהו, בגין לשון הרע והוצאת דיבה בעקבות ראיון שבו טען שנפתלי פוטר וסולק מעבודתו, אף שהוא התפטר.

 

בתביעה שהגיש טוען נפתלי כי זכה "ליחס מחפיר מצד אשת ראש הממשלה".

 בין השאר תאר בתביעה כי "התנהלותה של הגב' נתניהו, כמו גם השפלתו בפני אחרים ורמיסתו עד עפר, שכנעו את התובע באופן סופי ומוחלט כי אין תוחלת וכי בבית משפחת נתניהו לא יזכה ליחס ראוי, הולם והוגן, ולעולם יחסה של המשפחה כלפיו ייותר כיחס אדון למשרתו הנרצע". לשכת נתניהו דחתה בימים האחרונים על הסף את הטענות של נפתלי: "אם היה לו כל כך רע בבית ראש הממשלה, מדוע ביקש להיות שם באופן קבוע?".

 

בתוכנית "שישי" בערוץ 10 פורסם שלשום כי בנוסף לנפתלי, עוד אב בית עזב את מעון ראש הממשלה אחרי שהחזיק בתפקיד חודשים ספורים בלבד. ר', מחליפו של נפתלי, עזב את התפקיד בנסיבות דומות. מקורביו סיפרו שגם הוא נתקל בדרישות מוגזמות מצד שרה נתניהו בכל שעות היום והלילה. בלשכת ראש הממשלה מכחישים גם את הטענות הללו.


פורסם לראשונה 22/03/2014 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים