שתף קטע נבחר

על מסלול האמונה: 'אל תגידו צנועה, תגידו יפה'

גם לאחר שחזרה בתשובה, ממשיכה אילנה בר-מאלי לעסוק בבגדים, טרנדים ואופנה, מתוך אמונה כי אין כל סתירה בין אופנה, יופי ויהדות. בשיחה עם שרון רוטר היא מדברת על הדרך שעושה סטייליסטית, מעולם האופנה החילוני - לעולם הכיסוי הדתי: "בעיניי היום, צניעות זה משהו ששומר עלי"

 

 

השבת, הברכות, המחויבות לדקדוק בהלכות – מול כל אלה, דווקא עניין הצניעות הוא, פעמים רבות, ה"באמפר" שאתו מתמודדות נשים בתהליכי חזרה בתשובה. כשמדובר באילנה בר-מאלי, סטייליסטית שעשתה את כל הדרך לתורה ומצוות על מסלול האופנה-אמונה, החיבור היה חייב להיעשות ממקום שלם ואמיתי. ודווקא היא מעידה כי הלבוש היה הדבר הכי פחות מהותי בתהליך.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

"מה זה בכלל צניעות?" היא תוהה בשיחה עם ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "צניעות זה משהו שסותר נשיות - או משהו שהוא ערך נוסף בה? בעיניי היום, צניעות היא משהו ששומר לך על החיים. משהו ששומר אותך. שומר עלייך מכל מיני קולות חיצוניים".

 

עוד כתבות וידיאו בערוץ היהדות :

 

גם לאחר שחזרה בתשובה, ממשיכה בר-מאלי לעסוק בבגדים, טרנדים ואופנה, מתוך אמונה כי אין כל סתירה בין אופנה, יופי ויהדות. "אני לא חושבת שאישה לא צריכה להיות צבעונית", היא אומרת. "אני חושבת שהיא צריכה לעשות מה שהיא מרגישה איתו בנוח".

 

את חושבת ששרה אימנו הייתה סולידית?

 

"אני מאמינה שכן. נשמע לי שהיא הייתה כזו".

 

"לא בא לי" זה ביטוי של ילד

אילנה של לפני החזרה בתשובה התגוררה עם חברה לחיים, קיבוצניק לשעבר, שנסע לאומן – וחזר אחר. לאחר

שהחל לשמור שבת, החלו גם הפיצוצים בבית, כפי שבר-מאלי מתארת. "זה נגמר, ואמרתי שאולי אני יכולה לעשות משהו אחרת. הגעתי ללימודי ימימה, התחלתי ללמוד - ושם התחלתי להתקרב לעצמי. לא מתוך חיפוש דתי, אלא מתוך רצון לשפר את עצמי".

 

שנתיים וחצי אחרי תחילת התהליך, פגשה בר-מאלי את האקס במקרה, וכיום השניים נשואים. "אתה אומר: לא בא לי להתחתן – או-קיי. לא בא לי ליטול ידיים – או-קיי. 'לא בא לי' זה ביטוי של ילד קטן. יש איזשהו מקום בוגר שמבין שהמקום הזה של כל הזמן להראות ולהיראות, להיות חשוף, זו יניקה חיצונית.

 

"לאט-לאט את מבינה שיש מקום קדוש ופנימי שאת רוצה לכסות ולהגן עליו, ואז לאט-לאט את גם רוצה להגן על חלקים בגוף. אז את אומרת: האורך הוא מעבר לשרוול, או לא. לא יודעת אם זה כזה קריטי – אבל זה חשוב בעיניי. זה מתיישב עם איזושהי חבילה שלמה. החולצה בפני עצמה - אין בה שום מהות. אבל יש מהות בהבנה שאנחנו נשים, ויש וחלק מהתפקיד זה להיראות יפה. אני לא משתמשת במילה צניעות! להיראות יפה, קדוש ולייצג את המגזר שאת מגיעה ממנו בכבוד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
אילנה בר-מאלי
צילום: אורות
מומלצים