שתף קטע נבחר

העונש ל"גנב": הוצא להורג ונתלה על צלב

ארגון איסלאמיסטי קיצוני בסוריה הוציא להורג צעיר שנאשם בניסיון גניבה ותלה גופתו בכיכר העיר. תושבים זעמו: "האם האיסלאם לא מורה לכבד את המת ולקבור אותו?". דיווח: צבא טורקיה הפיל מטוס קרב סורי שחדר לשטחו

צדק נוסח אל-קאעידה : תושבי א-רקה במזרח סוריה, העיר היחידה במדינה הערבית ששוחררה לגמרי מידי משטרו של בשאר אסד ועברה לשליטת איסלאמיסטים קיצוניים, התעוררו אתמול (יום שבת) למראה קשה במיוחד. צעיר מקומי הוצא להורג בתלייה ואז נצלב על ידי ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם", אותו ארגון שמזוהה עם אל-קאעידה. רשת "אל-ערבייה" דיווחה כי על ראשו של הצעיר הונחה פיסת נייר שעליה נכתב ה"אישום" שבגינו הוצא להורג: ניסיון גניבה.

 

עוד חדשות בעולם :

אוקראינה: פרו-רוסים חטפו מפקד בסיס חי"א

יוּרט משלוח לאפיפיור: קוקאין בתוך קונדומים

מפולת בוץ בארה"ב: "צעקו מתחת להריסות"

סובב עולם: מדוע זרקו חזיות לאוויר בפריז?

 

ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם" הפך בשנה האחרונה בסוריה ל"אורח בלתי רצוי" גם על ידי המורדים המתונים וגם על ידי ארגונים איסלאמיסטיים, ואפילו באל-קאעידה התנערו ממעשיו הקיצוניים.

 

האישום: ניסיון גניבה. הצעיר שהוצא להורג ()
האישום: ניסיון גניבה. הצעיר שהוצא להורג

"האם האיסלאם לא מורה לכבד את המת ולקבור אותו? מה ההצדקה להחלטה להשאיר גופה תלויה בכיכר שלושה ימים", תהה אחד מתושבי א-רקה.

 

ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם" כולל בשורותיו לא מעט לוחמים זרים. הארגון רואה בסוריה קרקע פורייה לג'יהאד עולמי ונודע בעונשיו האכזריים כלפיי האוכלוסייה המקומית. על פי פרסומים שונים, הוא נוהג להוציא לפועל את גזרי הדין שלו בפומבי, בין שמדובר בכריתת יד במקרה של גניבה ובין שבכריתת ראש במקרה של רצח.

 

על פי "אל-ערבייה", עד היום ביצע הארגון האיסלאמיסטי הקיצוני ארבע הוצאות להורג לארבעה צעירים בא-רקה באמצעות כריתת ראשיהם. הארגון נמנע מלצלם את ההוצאות להורג משום שמדובר במראות קשים ביותר.  

 

לאחרונה פרסם ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק וא-שאם" הודעה שבה הודיע על הטלת מס גולגולת על האוכלוסייה הנוצרית בעיר בתמורה להגנה שיעניק הארגון לנוצרים, זכר לתקופה הראשונה לאחרי התבססותו של האיסלאם. אלא שצרתם של הנוצרים בסוריה לא מסתכמת במס הגולגולת. הארגון האיסלאמיסטי הקיצוני גם אוסר על הנוצרים למכור למוסלמים בשר חזיר ויין, ואף אוסר עליהם לשתות אלכוהול בפומבי.  

 

ועוד מסוריה: ערוץ הטלוויזיה הטורקי NTV ציטט גורמים שטוענים כי צבא טורקיה הפיל מטוס קרב סורי אחרי שזה הפר את ריבונות המדינה ונכנס לשטחה האווירי. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית, המטוס יורט על ידי טיל נ"מ. ארגון סורי לזכויות אדם טען כי התקיפה הגיעה מצדו הטורקי של הגבול ורשת הטלוויזיה אל-מנאר של חיזבאללה טענה כי שני טילים שוגרו משטח טורקיה. בטורקיה הכחישו וטענו שהמורדים הסורים אחראים ליירוט, אולם לאחר מכן אישרא ראש הממשלה עצמו, רג'פ טאיפ ארדואן, כי צבא ארצו יירט את המטוס הסורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים