שתף קטע נבחר

פעילויות יום המדע הישראלי במכון ויצמן למדע ובמכון דוידסון לחינוך מדעי

מכון ויצמן למדע ומכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של המכון יקחו חלק ביום המדע הישראלי במגוון פעילויות, בקמפוס המכון, ברחבי הארץ ובבית

בקמפוס

מרכז המבקרים של מכון ויצמן למדע יהיה פתוח לקהל הרחב (ללא עלות). במרכז המבקרים החדש של המכון חושפים המדענים לפני המבקרים את חייהם ואת סיפוריהם האישיים המרגשים. המרכז המעוצב מבוסס על טכנולוגיות מתקדמות ואינטראקטיביות, המאפשרות למבקרים להתמקד בתחומים המעניינים אותם. בחלק הראשון של הביקור נעים המבקרים באופן חופשי בין מספר תחנות ונחשפים לדמויותיהם של מדעני המכון האמיתיים - ובהם גם כלת פרס נובל, פרופ' עדה יונת - המספרים להם על רגעים של גילוי והמצאה, על ילדותם ועל מסלול חייהם שהביא אותם לעיסוקם הנוכחי במדע.

 

 

 

מערכת אינטראקטיבית ייחודית, ראשונה מסוגה, מאפשרת - תוך כדי התנסות אישית - להבין את האופי הרב-תחומי הייחודי של המכון. המשך הביקור באולם הקרנה ייחודי מוקרן מיצג וידיאו מרהיב בעת ובעונה אחת על הקירות, על רצפת הזכוכית - ובעומק, מבעד לרצפת הזכוכית. ההקרנה הרב-מפלסית, התכנים המתקדמים והמרגשים והעיצוב החדשני, מעניקים למבקרים חוויה בלתי נשכחת, מהמקום שבו המדענים מעצבים את העתיד.

בואו להכיר מקרוב את האנשים שקמים בבוקר כדי לצפות בגלקסיות רחוקות, להמציא תרופות למחלות, לפתח חומרים חדשים ולפענח את סודות הטבע.

 

גן המדע שבמכון ויצמן למדע - ביום המדע מוזיאון גן המדע שבמכון ויצמן למדע , יפתח שעריו ללא עלות (לבודדים)- בגן יהיו סיורים והדרכות על מוצגי הגן.

 

תערוכת משחקי חשיבה – מי שיבקר בגן המדע ביום המדע יוכל גם ליהנות גם מתערוכה חדשה PLAY- תערוכת משחקי חשיבה.

טורניר הפיסיקה הבין-לאומי על-שם שלהבת פריאר – הידוע בכינוי "טורניר הכספות", במסגרתו ישתתפו כ- 50 צוותים בכיתות י"א-י"ב מהארץ ומהעולם ויציגו את הכספות שבנו במהלך השנה. התחרות תתקיים זו השנה ה- 19 ומטרת התחרות היא לבנות כספת שמנגנון הנעילה שלה מבוסס על חוקי הפיסיקה, על בסיס קריטריונים שהוגדרו בתקנון הטורניר.המדינות המשתתפות בטורניר: קנדה, אנגליה (אשר מקיימות תחרות מקומית מקדימה), רומניה, סלובניה, ספר ומולדובה (שתי האחרונות משתתפות בתחרות זו השנה הראשונה). שיאו של הטורניר שהחל באוקטובר יתקיים ביום המדע, שם תתקיים תחרות הגמר. צוות שופטים המורכב מסגל מכון דוידסון לחינוך מדעי ומדענים ממכון ויצמן למדע יבדוק את הכספות והידע ששימש לבנייתן וידרג את הכספות. במקביל ינסו הצוותים השונים לפרוץ את הכספות של יריביהם וגם לכך יש משקל בדרוג הסופי של הצוותים.


 

בנוסף לפרסים כספיים המוענקים לחמש הקבוצות שהציון המשוקלל שלהן הוא הגבוה ביותר, שני שליש מהקבוצות הישראליות מקבלות ציון 100 בבגרות מעבדה בפיסיקה, והשליש הנותר מקבל ציון 90.

טורניר הכספות (פתוח לתקשורת אך סגור לציבור). במסגרת טקס הסיום של הטורניר בצהרי ה26.3 תתקיים הרצאה פתוחה לקהל הרחב אך מותנית ברישום מראש.

 

ברחבי הארץ

במסגרת שיתוף פעולה עם משרד המדע והחברה למתנסים, יתקיימו הרצאות ברחבי הארץ ,בתחום המדע הפופולרי. את ההרצאות יעבירו סגל המרצים של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, וסטודנטים למחקר ממכון ויצמן למדע. בין הרצאות: קסמים ושעשועי חשיבה מתמטיים, מדע ומוסיקה, המדע בראי התקשורת, מחפשים תרופה לסרטן ועוד. ההרצאות יתקיימו בירושלים, רחובות, נתיבות, תל אביב , ראשון לציון ועוד. פרטים על מיקומים ומועדים מדויקים אפשר לראות באתר מכון דוידסון לחינוך מדעי ובערוץ המדע של ynet?

 

בבית

חידון מדעי מאתגר- חידון רב שלבי מאתגר מיוחד במיוחד ליום המדע, שיתקיים באתר דוידסון אונליין, החידון נושא פרסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום המדע הישראלי במכון ויצמן ודוידסון
מומלצים