שתף קטע נבחר

הממונה על ההגבלים אישר מיזוג בזק ו-yes

בזק דיווחה לבורסה כי היום בצהריים התקבלה במשרדי החברה החלטת רשות ההגבלים. האישור יינתן בכפוף לשורה של תנאים

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (ד') על התנאים הסופיים לאישור המיזוג בין בזק ל-yes. התנאים הסופיים מתפרסמים לאחר תהליך ארוך של שימוע שבו השמיעו השמיעו השחקנים בשוק את הערותיהם לטיוטת התנאים שפרסמה רשות ההגבלים.

 

 

התנאים הסופיים אינם שונים מהותית מאלו שהופיעו בטיוטה הראשונית. התנאים נועדו לאפשר כניסה של מתחרים נוספים לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית על גבי האינטרנט.

 

שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק (צילום: אלי דסה) (צילום: אלי דסה)
שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק(צילום: אלי דסה)

 

בחודש נובמבר פרסמה רשות ההגבלים באופן רשמי את טיוטת התנאים שבכפוף להם היא שוקלת לאשר את המיזוג בין בזק ל-yes. פרסום הטיוטה להערות הציבור הגיע לאחר שהרשות העבירה את הטיוטה לעיונה של בזק.

 

טיוטת התנאים קבעה בין השאר כי בזק תהיה מחויבת לניטרליות רשת ולמתן שירותים שוויוניים לכל לקוחותיה, בין אם רכשו ממנה שירותי תקשורת בנוסף לתשתית האינטרנט ובין אם לאו. הכוונה היא שלקוחות שקונים שירותי טלוויזיה מ-yes לא יקבלו תעדוף בתשתית האינטרנט של בזק לעומת לקוחות שירכשו טלוויזיה על גבי האינטרנט מחברות אחרות שיכנסו לשוק.

 

בנוסף, נכתב בטיוטה כי בזק לא תהא רשאית להטיל כל מגבלה על צריכת שירותי תשתית אינטרנט הנובעת מנפח הגלישה המצטבר של הלקוח. הגבלת נפח גלישה ללקוח תפגע קשות ביכולת שלו להצטרף לשירותי טלוויזיה על גבי האינטרנט.

 

תנאי נוסף הוא כי בזק תהיה מחויבת להציע את שירותי הטלוויזיה בתנאים זהים לכל לקוח, ללא קשר לשירותים הנוספים אותם הוא רוכש ממנה. סעיף זה בעצם קובע כי בזק תוכל להציע רק חבילות "פריקות" של טלוויזיה, אינטרנט וטלפון קווי, שאינן נותנות הנחה למי שקונה את כל השלושה ביחד (כפי שקיים לדוגמה בטריפל של HOT).

 

הגבלה נוספת על בזק, כל פי הטיוטה, תהיה שייאסר עליה לגבות מספקי האינטרנט תשלום בגין "גיגות" שישמשו לאספקת שירותי טלוויזיה. המשמעות של סעיף זה היא שהעברת הטלוויזיה על גבי האינטרנט לא תחויב בתעריף המסורתי שמשלמים ספקי האינטרנט עבור השימוש ברשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים