שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, גלי קבלו

ארביב התלונן נגד פינטו: שיקר ובדה ראיות

בתגובה לטענות נגדו על קבלת טובות הנאה פנה מפקד להב 433 לשעבר לראש אגף החקירות. לטענתו: מקורבי הרב ביצעו שורה של עבירות חמורות, כולל הדחה בחקירה, הטרדת עד וזיוף

נמשכת פרשת רב-ניצב: ניצב בדימוס מנשה ארביב פנה היום (ד') לראש אגף חקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ודרש לפתוח בחקירה נגד הרב יאשיהו פינטו בגין שורה של עבירות חמורות, בהן שיבוש מהלכי משפט, בידוי ראיות, שבועת שקר, הדחה בחקירה, הטרדת עד וזיוף. התלונה נמסרה במסגרת הפרשה שבמסגרתה טענו מקורבי הרב פינטו שהעניקו למפקד להב 433 שורה של טובות הנאה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

המכתב חתום על ידי פרקליטיו של ארביב, עורכי הדין אליהו וינוגרד, גדעון פישר ויהושע רזניק. שכתבו בין השאר: "הרב פינטו ואנשיו ממציאים שקרים נגד ניצב ארביב ובני משפחתו, והמדינה מאפשרת לו לעכב הבאתו בפני בית המשפט בזכות כזבים באופן שהצליח לגרום לניצב עטור הצלחות לפרוש".

 

עורכי דינו של הרב פינטו ביקשו לא להגיב. מהמשטרה נמסר בתגובה: "התלונה התקבלה ומענה יינתן לפונה. איננו נוהגים להשיב לפניות באמצעות התקשורת".

 

פרשת "רב-ניצב" נסובה על טענות שהעבירו מקורבי הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה בתקווה לקבל עסקה: הפללת קצין בכיר בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד. לפי אנשי פינטו, טובות ההנאה כללו סיוע בהענקת ויזה לארצות הברית לבנו ולאשתו של ארביב, סיוע כספי חודשי לבן, לינה בסוויטות בבית מלון במנהטן והנחה בקניית בית בצפון תל אביב.

ניצב מנשה ארביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניצב מנשה ארביב(צילום: מוטי קמחי)

המכתב ששלחו עורכי הדין לניצב יצחקי כולל ראיות הסותרות לכאורה הטענות של מקורבי פינטו - ראיות שנכללו במכתב דומה שנשלח לפני כמה שבועות ליועמ"ש. יש בו הדפסי איכונים סלולרים שמהם עולה שניצב ארביב כלל לא היה בניו יורק במועד שבו נטען ששהה בחינם במלון השייך לחסיד של פינטו, בן ציון סוקי.

 

במכתב אחר טען עו"ד פישר שהמסמכים שמסר הרב פינטו למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) - ובהם הוכחות לכאורה לקבלת טובות הנאה – הם מזויפים.

 

גם אחרי שליחת המכתבים, על מקרה אחד אין מחלוקת: רעייתו של ארביב, סיגל, לנה בעבר בבית המלון. אולם ארביב מתעקש שהיא שילמה מחיר מלא עבור החדר. במכתב מציג עו"ד פישר תיעוד של חילופי מסרונים בין ארביב לבין ערן סוקי, אחיו של בעל המלון. סוקי מבקש שארביב יורה לאשתו לא לשלם, אבל ארביב מתעקש: "כבד אותי, אתה חייב לקחת כסף".

סוקי: "בבקשה לא".

ארביב: "אין סיכוי. אני חייב לשלם בבקשה".

 

בפנייתו ליועמ"ש טוען עו"ד פישר שבידיו סימוכין המוכיחים שבניגוד לטענת פינטו, הבן צחי ארביב לא קיבל 2,000 דולר לחודש מחצרו של הרב פינטו במשך שנתיים. לטענת ארביב, משכורתו של הבן שולמה על ידי החברה שבה עבד, שלה אין קשר לחצר הרב פינטו.

 

במכתב מעלה ארביב טענות נוספות, ולפיהן הח"כ לשעבר בני אילון היה נתון לאיומים מצד אנשי הרב פינטו לאחר שהיה מעורב בעזרה לישראלי שחי בניו יורק. על כן, טען ארביב, יש יסוד נוסף לפתוח בחקירה כנגד הרב.

 

בנוסף הועלה גם שמו של סגן שר וח"כ מכהן כיום, שקיבל איומים מאנשי הרב. בעניין זה צירף ארביב דו"ח נוסף - סודי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שובה ישראל "ידיעות אחרונות"
הרב פינטו
צילום: שובה ישראל "ידיעות אחרונות"
צילום: תומריקו
עו"ד אליהו וינוגרד
צילום: תומריקו
עו"ד גדעון פישר
מומלצים