שתף קטע נבחר

יש עסקה: שולה זקן תרצה 11 חודשי מאסר

ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט הסכימה כנראה לרצות 11 חודשי מאסר על חלקה בפרשת הולילנד. העסקה עדיין לא נחתמה. הפרקליטות תוכל לעשות שימוש בחומרים שלה באישום עתידי נגד אולמרט על שיבוש מהלכי משפט. יועצו מסר בתגובה: "ההסכם הוא שיבוש מהלכי משפט"

יש עסקה עם שולה זקן: הפרקליטות הגיעה להסכמה עם שולה זקן שבמסגרתה תרצה ככל הנראה 11 חודשי מאסר על חלקה בפרשת הולילנד. הפרקליטות דרשה מוקדם יותר שעונשה יעמוד על שנת מאסר לפחות, אולם הצדדים התפשרו על 11 חודשים, וכעת ממתינים לחתימה סופית על ההסכם. כעת יוכלו הפרקליטות והמשטרה להשתמש בחומרים שסיפקה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

  

 

השלכות העסקה יכולות להשפיע הן על משפט הולילנד, והן על אישום עתידי נגד אולמרט. אם תוכל הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בעבירה של שיבוש הליכי משפט - זקן תשמש עדת מדינה. בתיק זה לא יוכלו להעמידה לדין. בפרקליטות מבינים היטב שלא ניתן בשלב הזה לשנות את הכרעת הדין בפרשת הולילנד ולכן המקסימום שיוכלו לספק בתמורה לחומרים שמסרה יהיה לבקש מהשופט דוד רוזן להקל בעונשה. 

 

אולמרט וזקן. מתח שיא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אולמרט וזקן. מתח שיא(צילום: מוטי קמחי)

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בתגובה: "הסכם זה, ערב הכרעת הדין, הוא לא פחות משיבוש מהלכי משפט הולילנד. חששה של הפרקליטות מתוצאות המשפט גרם לה להיגרר לעסקה שערורייתית עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים, וחסכונות לילדיה, רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה, שאין להן שחר.

 

"ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, אשר רק לפני ימים בודדים, בתשובה לבית המשפט העליון, תקפו את אמינותה הרעועה של זקן על אותה עדות ממש, ולמעשה קבעו שעדותה ראוי לה שתיזרק לפח. מר אולמרט לא שיבש בשום צורה את הליכי המשפט והדברים יובררו עד תום. לצערנו, כנראה שבדרך למטרה – רדיפתו של אולמרט מתוך כוונה שיישבר - מותר לרמוס ברגל גסה את האמת, את הצדק, את זכויותיו הבסיסיות ביותר של אדם, ואף לזהם לבלי הכר את ההליך משפטי", הוא טען.

 

גם עו"ד שלומית הראל שדיברה באולפן ynet אמרה ש"מה שקורה היום בתקשורת קרוב מאוד לשיבוש הליכי משפט". 

 

בשבועות האחרונים החליטה זקן לשבור את שתיקתה. היא פנתה לפרקליטות וביקשה הסדר שיקל עליה, אם תורשע בחשדות המיוחסים לה.

 

אתמול דווח כי מסרה פרטים שעלולים לסבך את ראש הממשלה לשעבר בעבירה של שיבוש הליכי משפט. בצד של אולמרט טענו כי מדובר ב"כזבים של זקן". 

 

זקן לא צפויה להיחקר שוב, אך הדבר תלוי כמובן בהתפתחויות ובבדיקת המידע החדש שמסרה למשטרה. ברקע החתימה היה גם חשש של הפרקליטות לצאת קירחים מכאן ומכאן: אם אולמרט לא יורשע כלל בהולילנד, יהיה בעייתי מאוד להעמידו לדין על שיבוש הליכי במשפט שבו זוכה. לפיכך צפויים להילקח בחשבון גם חומרים אחרים מעבר למשפט הולילנד.


פורסם לראשונה 27/03/2014 11:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שולה זקן. התניות
צילום: מוטי קמחי
מומלצים