שתף קטע נבחר

טכנאי אסון הגז בירושלים: "לא הרחתי"

טכנאי "סופר גז" בדק את תלונות דיירי הבניין בשכונת גילה ללא גלאי. הוא עזב, הפיצוץ קטל 4 בני אדם, והדיון בעניינו מתבסס כעת על חוש הריח שלו

טכנאי חברת "סופר גז" בירושלים נאלצים לעתים לעבוד ללא גלאי גז ולהסתמך על חוש הריח שלהם, כך עלה מדיון שהתקיים היום (א') בבית משפט השלום בעיר ועסק בסוגיית חזרתו לעבודה של הטכנאי שביקר בבניין בשכונת גילה לפני הפיצוץ הקטלני בו. השופט הורה לו שלא לעסוק כטכנאי גז במשך 40 ימים נוספים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

"אני לא יכול יותר, אני לא רוצה להיות פה", אמר הטכנאי במהלך הדיון. "בחקירות תמיד חזרו איתי ואמרו לי שהייתי צריך להזעיק את המנהל הטכני. במקרה הזה לא הרחתי ועשיתי את הבדיקה היסודית ביותר. אני טכנאי שנים רבות, תוך רבע שעה כבר הגעתי למקום. אם הייתי מריח ומוצא לא הייתי עוזב את המקום. אני רוצה ששופט ייצא לזירה ויראה לאן הזמינו אותי ואיפה היה הפיצוץ. אפשר לומר שהוא היה בבניין אחר".

 

טכנאי הגז, היום בבית המשפט ()
טכנאי הגז, היום בבית המשפט
 

הטכנאי, שזהותו עדיין אסורה בפרסום, חזר לעסוק בעבודה משרדית בחברה והגיע לבוש במדיה לבית המשפט. "הגעתי עם המדים והסמל של 'סופר גז'. מצפונית לא הייתי חוזר לעבודה ונוהג באוטו של החברה אם הייתי מאמין שיש לי נגיעה בדבר. הייתי שם את המפתחות", הדגיש.

 

לפני כחודשיים וחצי קטל פיצוץ בלון הגז בבניין ברחוב שבתאי הנגבי 65 בבירה את שלושת בני משפחת טופאן וכן דיירת נוספת. שבועות ארוכים לאחר האירוע גרר הטיפול בו טענות קשות של הדיירים באשר לטיפול הרשויות בפיצויים ובשיפוץ המתחם שניזוק, והמשטרה עצמה

מוסיפה לחקור חשד לרשלנות הטכנאי עצמו.

 

"החשוד לא איתר את התקלה ועזב את המקום, ומתחזקת הטענה שהוא לא פעל על פי נוהלי החברה", אמר בדיון נציג המשטרה ג'קי בן יקר. "לבי איתך, אין פה משהו אישי", אמר לטכנאי. בתום הדיון קבע בית המשפט בהסכמת הצדדים כי הטכנאי לא ישוב לעבודה כטכנאי גז מן המניין עד לארבעה במאי, ולא יעסוק בכל עבודה טכנית כנותן שירות בתשתיות גז.

 

"איך הוא יאתר את המקור של הדליפה אם לא הריח ריח של גז?", תהה פרקליטו של הטכנאי, עו"ד יהודה שושן. "טענות המשטרה בדבר חשד לרשלנות טכנאי במקרים אחרים בעבר לא התממשו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טכנאי הגז בבית המשפט
עו"ד יהודה שושן
מומלצים